Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2012 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Rodzinna tragedia: Żona uduszona, mąż wysadził się w powietrze

0 22 A A
Andrzej R. z żoną Małgorzatą zajmowali mieszkanie na I piętrze kamienicy przy ul. Kunickiego 70A (Ja
Andrzej R. z żoną Małgorzatą zajmowali mieszkanie na I piętrze kamienicy przy ul. Kunickiego 70A (Ja

Po raz ostatni sąsiedzi widzieli Małgorzatę R. w piątek. Spacerowała z psem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czytaj także: Tragedia przy ul. Kleeberga: Wysadził siebie i sklep (zdjęcia, wideo)

Kamienica przy ul. Kunickiego 70 A stoi naprzeciwko komisariatu policji. Andrzej R. odziedziczył jednopiętrowy budynek po swojej ciotce. Na dole wynajmował pomieszczenie na sklep z używaną odzieżą. Z żoną Małgorzatą zajmowali mieszkanie na I piętrze. Ona miała 45 lat, on 47. – Nie spoufalali się tu z nikim – mówią o nich sąsiedzi.

– Mieszkali tu od jakichś dwóch lat. Przyjechali z Krasnegostawu – opowiada mieszkanka sąsiedniej kamienicy. – Wcześniej on tu bywał, bo opiekował się ciotką. Umarła parę lat temu. Jego żonę ostatni raz widziałam w piątek. Spacerowała z psem.

Małżonkowie R. byli zamożni. Prowadzili kilka różnych biznesów.

– Mówił, że ma tyle roboty, że śpi po cztery godziny – mówi sprzedawczyni z pobliskiego sklepu. – Pijanego to go nigdy nie widziałam. Nie obnosili się z tym, co się u nich działo w rodzinie.

→ Zobacz także: Ul. Kleeberga: Wysadził siebie i sklep (zdjęcia, wideo)

Z naszych ustaleń wynika, że kobieta skarżyła się swoim bliskim, że mąż źle ją traktuje. Mówiła, że chce od niego odejść. Ostatni raz kontaktowała się ze swoją rodziną w sobotę. W niedzielę miała odwiedzić swoją rodzinę pod Lublinem. Nie pojawiła się. Kobiety zaczął szukać jej 20-letni syn. Próbował dowiedzieć się od ojca, czy coś się stało. Bezskutecznie.

W poniedziałek wieczorem rodzina Małgorzaty R. zawiadomiła policję o jej zniknięciu. Do mieszkania przy ul. Kunickiego strażacy weszli przez okno.

– Straż przystawiła drabinę do okna od ulicy Śliskiej – opowiada jeden ze świadków strażackiej akcji. – Najpierw jeden strażak świecił do środka latarką. Potem dwóch weszło do środka. Byli w maskach.

→ Zobacz także: Wybuch gazu na Kleeberga: Podejrzewany o morderstwo wysadził się w sklepie (zdjęcia)

W mieszkaniu strażacy znaleźli martwą kobietę. Siedziała w fotelu Na szyi miała ślady duszenia.
Od kilku lat Andrzej R. handlował piwem i artykułami spożywczymi przy ul. Kleeberga.

Sklepik "Pod Tarasem” był otwarty w niedzielę i święta. Klienci chętnie tu zaglądali. – Jeszcze wczoraj robiłam tam zakupy. Właściciel zawsze był uprzejmy, żartował, zagadywał – napisała na naszym internetowym forum jedna z klientek.

Sprzedawcy z sąsiednich sklepów twierdzą, że nie mieli z nim żadnych konfliktów. Po dramatycznych wydarzeniach wtorkowego poranka, nadal są w szoku.

– Jego żona to taka sympatyczna była – mówi kobieta ze sklepu obok. – Ale nie wiem, co działo się u nich w rodzinie. Nikt tu o takich sprawach nie opowiada.

– Jak się prowadzi własną działalność, to każdy jest nerwowy. Bo albo czegoś zabrakło, albo coś się nie sprzedało – odpowiada kobieta.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewela / 10 marca 2013 o 15:12
[quote name='Gość' timestamp='1343812553' post='659651']
Oczywiście wspaniały człowiek, tylko ten wspaniały człowiek zabił swoją żonę, na którą nie można złego słowa powiedzieć bo to ona była wspaniała a nie on!!!Psychol jeden!!!
[/quote]


a widzialas/es ze zabil???
Avatar
znajomi / 1 sierpnia 2012 o 21:35
pani gosia była bardzo dobrym człowiekiem,zawsze miła uśmiechnieta a ten gbór tylko latał jak poparzony i darł sie na nią ....i niech teraz cierpi za te krzywdy które jej wyrządził padalec .nadal nie moge w to uwierzyć ze juz nigdy jej nie zobacze,ona nie zasłuzyła na taką śmierć.on powinien teraz dłuuugo sie męczyc i zwijac z bólu co za podły człowiek...sąsiadka lublin gada ze pijanego go nie widziała,,,a jak jezdził samochodem pijany k-staw---lublin gupek jeden...podłas....i prawdą jets to co piszą onim ze latał po burdelach pił i ją terroryzował
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 11:43
to jest wlasnie przykład tego ze pieniądze szczescia nie daja niby sklepy kamienice ktoś by pomyslal wspaniale zycie a wlasnie w takich rodzinach najczesciej robi sie zle coż poradzisz stalo sie tylko ciekawe jak z andrzejem czy przezyje? co bedzie dalej ... facet zmarnowal sobie zycie zawsze myslalem ze ma twarda psychikę a tu tak ....
Avatar
kkk / 1 sierpnia 2012 o 11:37
[quote name='den' timestamp='1343764069' post='659482']
Siedząc na etacie urzędowym załatwionym przez kogoś z rodziny to taki się czas znajdzie. Jak się "goni" za kasą na swoim, żeby opłacić czynsz, zus, us, pensje i całą bandę urzędasów to na takie rzeczy nie starcza kasy.
[/quote]

jak taki madry jestes to idz na urzedasa, poznasz ten cudny smak uzerania sie z durniami bez kultury i oglady, powyzywaja cie i nawrzeszcza a ty bedziesz sie usmiechal. super robota
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 11:24
nie mial w nikim wsparcia byl kompletnie sam nie bronie go mógł przecież sie rozwiesc i zacząć normalne spokojne życie sklep też go wykańczał i osiedlowe dresiki dlatego pewnie sie wysadził tam nie znam żony z calym szacunkiem do niej stala sie tragedia ciekawe co wszyscy powiedza jak sie okaze ze to nie on ja zabil ale widze ze wyrok juz panstwo zasądzili
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 11:15
Oczywiście wspaniały człowiek, tylko ten wspaniały człowiek zabił swoją żonę, na którą nie można złego słowa powiedzieć bo to ona była wspaniała a nie on!!!Psychol jeden!!!
Avatar
czupiradło / 1 sierpnia 2012 o 11:15
jak ktoś trochę zorientowany to wie że powinien synkowi butlę przywiązać podpalić lont i puścić wolno bo od niego wszystko sie zaczęło, reszta to tylko eskalacja konfliktu prowadząca do wybuchu. Zrobił źle, miał tysiąc innych wyjść, ale każdy człowiek ma okresloną wytrzymałość nerwową i są takie sytuacje których już znieść nie można, dotyczy to każdego tylko nie każdy się znajdzie w takiej sytuacji
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 10:54
każdy tak sobie może gadać Andrzej byl dobrym czlowiekiem kazdemu pomógł , a synuś robil z nimi co chcial nie uczyl sie nie chcial pracowac chociaz mial takie mozliwości o zonie tylko slyszalam ze tez nie byla w porządku pomyslcie co sie musi stac z psychika normalnego czlowieka zeby dopuścil sie czegoś takiego nie bronie go wręcz nie moge w to uwierzyć ze on się tego dokonał w głowie mi się to nie mieści taki wspaniały człowiek....
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 10:13
[quote name='pudło' timestamp='1343766061' post='659495']
pewnie chłop zagoniony bo ciągle jak nie czynsz to zus to skarbówka nie miał czasu dla żony, a ta poszła gdzies na bok. Jak się dowiedział to nerwy puściły...
[/quote]

ty chyba ku*** czlowieku nie wiesz o czym piszesz , jak nie znasz tej rodziny i atmosfery jaka tam panowala to sobie zamknij morde , akurat Pani Gosia byla porzadna kobieta , a Andrzej chodzil po burdelach.
Avatar
rampam / 1 sierpnia 2012 o 10:11
Pani Gosia była wspaniała i dobrą kobietą , wychowała swojego syna na dobrego człowieka , a ten sku***el to na jego osobę brak slow , je***y alkoholik i hazardzista , a ta baba ktora powiedziala policji ze nigdy go nie widziala pijanego to chyba powinna sobie kupic okulary.
Avatar
ewela / 10 marca 2013 o 15:12
[quote name='Gość' timestamp='1343812553' post='659651']
Oczywiście wspaniały człowiek, tylko ten wspaniały człowiek zabił swoją żonę, na którą nie można złego słowa powiedzieć bo to ona była wspaniała a nie on!!!Psychol jeden!!!
[/quote]


a widzialas/es ze zabil???
Avatar
znajomi / 1 sierpnia 2012 o 21:35
pani gosia była bardzo dobrym człowiekiem,zawsze miła uśmiechnieta a ten gbór tylko latał jak poparzony i darł sie na nią ....i niech teraz cierpi za te krzywdy które jej wyrządził padalec .nadal nie moge w to uwierzyć ze juz nigdy jej nie zobacze,ona nie zasłuzyła na taką śmierć.on powinien teraz dłuuugo sie męczyc i zwijac z bólu co za podły człowiek...sąsiadka lublin gada ze pijanego go nie widziała,,,a jak jezdził samochodem pijany k-staw---lublin gupek jeden...podłas....i prawdą jets to co piszą onim ze latał po burdelach pił i ją terroryzował
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 11:43
to jest wlasnie przykład tego ze pieniądze szczescia nie daja niby sklepy kamienice ktoś by pomyslal wspaniale zycie a wlasnie w takich rodzinach najczesciej robi sie zle coż poradzisz stalo sie tylko ciekawe jak z andrzejem czy przezyje? co bedzie dalej ... facet zmarnowal sobie zycie zawsze myslalem ze ma twarda psychikę a tu tak ....
Avatar
kkk / 1 sierpnia 2012 o 11:37
[quote name='den' timestamp='1343764069' post='659482']
Siedząc na etacie urzędowym załatwionym przez kogoś z rodziny to taki się czas znajdzie. Jak się "goni" za kasą na swoim, żeby opłacić czynsz, zus, us, pensje i całą bandę urzędasów to na takie rzeczy nie starcza kasy.
[/quote]

jak taki madry jestes to idz na urzedasa, poznasz ten cudny smak uzerania sie z durniami bez kultury i oglady, powyzywaja cie i nawrzeszcza a ty bedziesz sie usmiechal. super robota
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 11:24
nie mial w nikim wsparcia byl kompletnie sam nie bronie go mógł przecież sie rozwiesc i zacząć normalne spokojne życie sklep też go wykańczał i osiedlowe dresiki dlatego pewnie sie wysadził tam nie znam żony z calym szacunkiem do niej stala sie tragedia ciekawe co wszyscy powiedza jak sie okaze ze to nie on ja zabil ale widze ze wyrok juz panstwo zasądzili
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 11:15
Oczywiście wspaniały człowiek, tylko ten wspaniały człowiek zabił swoją żonę, na którą nie można złego słowa powiedzieć bo to ona była wspaniała a nie on!!!Psychol jeden!!!
Avatar
czupiradło / 1 sierpnia 2012 o 11:15
jak ktoś trochę zorientowany to wie że powinien synkowi butlę przywiązać podpalić lont i puścić wolno bo od niego wszystko sie zaczęło, reszta to tylko eskalacja konfliktu prowadząca do wybuchu. Zrobił źle, miał tysiąc innych wyjść, ale każdy człowiek ma okresloną wytrzymałość nerwową i są takie sytuacje których już znieść nie można, dotyczy to każdego tylko nie każdy się znajdzie w takiej sytuacji
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 10:54
każdy tak sobie może gadać Andrzej byl dobrym czlowiekiem kazdemu pomógł , a synuś robil z nimi co chcial nie uczyl sie nie chcial pracowac chociaz mial takie mozliwości o zonie tylko slyszalam ze tez nie byla w porządku pomyslcie co sie musi stac z psychika normalnego czlowieka zeby dopuścil sie czegoś takiego nie bronie go wręcz nie moge w to uwierzyć ze on się tego dokonał w głowie mi się to nie mieści taki wspaniały człowiek....
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 10:13
[quote name='pudło' timestamp='1343766061' post='659495']
pewnie chłop zagoniony bo ciągle jak nie czynsz to zus to skarbówka nie miał czasu dla żony, a ta poszła gdzies na bok. Jak się dowiedział to nerwy puściły...
[/quote]

ty chyba ku*** czlowieku nie wiesz o czym piszesz , jak nie znasz tej rodziny i atmosfery jaka tam panowala to sobie zamknij morde , akurat Pani Gosia byla porzadna kobieta , a Andrzej chodzil po burdelach.
Avatar
rampam / 1 sierpnia 2012 o 10:11
Pani Gosia była wspaniała i dobrą kobietą , wychowała swojego syna na dobrego człowieka , a ten sku***el to na jego osobę brak slow , je***y alkoholik i hazardzista , a ta baba ktora powiedziala policji ze nigdy go nie widziala pijanego to chyba powinna sobie kupic okulary.