środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Rok Żuka. Prezydent chwali się przebudową dróg i niskim bezrobociem. Opozycja pyta o dług

Dodano: 13 listopada 2015, 09:17
Autor: Dominik Smaga

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk

Kwiatami w centrum, przebudową dróg, niskim bezrobociem, niższymi krawężnikami i tysiącem imprez rocznie chwali się prezydent miasta podsumowując pierwszy rok swojej drugiej kadencji. Tradycyjnie, daleka od zachwytów jest opozycja i jak zwykle pyta o dług

Z podsumowaniem prezydent nieco się pospieszył, bo rocznica rozpoczęcia drugiej kadencji wypada dopiero 28 listopada, w najbliższy poniedziałek minie rok odkąd Krzysztof Żuk w pierwszej turze wygrał wybory. Rok temu Żuk był jeszcze kandydatem biegającym między jednym a drugim spotkaniem wyborczym. Tłem dla spotkań była plansza „Kontrakt dla Lublina”, którą wczoraj znów pokazano dziennikarzom.

Prezydent wyliczał, co uznaje za sukces pierwszego roku. Mówiąc o dzielnicach wyliczał m.in. ukwiecenie centrum, 10 nowych skwerów, 46 nowych przejść dla pieszych, czy też powołanie dzielnicowych w Straży Miejskiej. Chwaląc się inwestycjami wymieniał, że wydał na nie 400 mln zł – w tym 230 mln na drogi, m.in. Armii Krajowej, Poligonową, Cynamonową, jak też system zarządzania ruchem. W prezentacji była mowa i o 6 tys. zagranicznych studentów, i o nowych przedszkolach, klubach seniora, 45 nowych klasach sportowych, większej strefie ekonomicznej i rozwoju lotniska.

I właśnie o lotnisku mówi opozycyjny radny Tomasz Pitucha, gdy pytamy go o sukcesy Żuka. Ale zaraz dodaje, że port lotniczy to też zasługa Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja krytykuje też zadłużenie miasta. – Nie widać w propozycjach i planach prezydenta w jaki sposób, oprócz kieszeni mieszkańców, chce te długi spłacać – komentuje Pitucha.

Na koniec roku dług ma wynieść 1,26 miliarda zł, co oznacza wzrost o 100 mln zł w ciągu roku. – Jak budujemy dom, to nie budujemy go za gotówkę, tylko z kredytu – mówi prezydent Żuk i tłumaczy, że pieniądze nie są przejadane, tylko trafiają na inwestycje. W przyszłym roku nie ma jednak mowy o inwestycjach na 400 milionów, bo plan zakłada wstępnie 232 mln zł, co Ratusz tłumaczy tym, że unijne fundusze na razie nie płyną szeroko, a rozdawanie dotacji jest opóźnione.

Pełna prezentacja, którą rozliczał się prezydent:

Gość
Gość
Zbycho z Kunickiego
(132) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 listopada 2015 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
99% linków w nasim Lublinie wychwala Łysonia jak w USA tamtejszego Łysonia czyli koszykarza M. Jordana. O tym czy Łysoń jest dobry zadecydują teraz wyborcy. Bo jak miało się nasi Komisję Wyborczą to łatwo było prześlizgnąć się. Tylko dlaczego jak jest taki haroszy to nie mógł zebrać tylu Rajców z sekty "pancerna Brzoza" tylko stosuje żydowskie metody do otrzymania absolutorium. Kupił PO prostu Judaszy z PiS i jakoś te absolutorium dostał. w 2015 r 1 głos zadecydował o absolutorimu. Właśnie Ta Srula ze Świdnika przeszła mając 600 głosów na Czubach. A Łysoń , Walerka z watrafki i Srula ze Świdnika wisieli na banerach w dzielnicy 2 m-ce. Ale nie było tam prawdy, że mieszkam w Świdniku ale chcę działać w Lublinie. I tak robi wyśmienity szef?
Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łysoń już wali łysoniowe bajdy. Ja charoszy a rzund Pisuarów zmniejszy nam dochody itp POdobne brednie. Jak była swojakowa Komisja Wyborcza to jakoś prześlizgnął się 2 razy. Ale jak będzie nie nasi KW to tak lekko ( procentowo albo dogrywkowo ) już nie będzie. Chyba w końcu prawdziwa lewica prejmie władzę od POkrak w Lublinie.
Rozwiń
Zbycho z Kunickiego
Zbycho z Kunickiego (14 listopada 2015 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a co prezydent Zuk ma zamiar zrobic dla ulicy wapiennej i kiedy bo obiecuje a nic nie robi

Wapienna to nie Lublin. To Rury...

Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co prezydent Zuk ma zamiar zrobic dla ulicy wapiennej i kiedy bo obiecuje a nic nie robi
Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj Pitucha chyba się czegoś napiłeś. Od kiedy to do rozbudowy lotniska przyczyniło sie PiS w Lublinie. Mieszkańcy nie są głupi i sklerozy nie mają i doskonale wiedzą że Pis był temu przeciwny głośno o tym było w lubelskiej prasie i telewizji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (132)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!