Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2015 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Rolnicy pikietowali przy Urzędzie Wojewódzkim. "Protest frajerów ministra Sawickiego"

2 9 A A

"Protest frajerów ministra Sawickiego" i "Polska ziemia dla polskich rolników". Z takimi hasłami pikietowali we wtorek przed wejściem do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie rolnicy. Związkowy z rolniczej "Solidarności" żądają spotkania z premierem i zmian systemowych, które mają polepszyć sytuację rolników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorkowym proteście zorganizowanym przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność” wzięło udział ok. 100 osób.

- To nie jest jakaś dramatyczna akcje, że sobie przyjedziemy i pokrzyczymy - podkreślała Teresa Hałas, przewodnicząca Rady Wojewódzkiej NSZZ "Solidarność” w Lublinie. - To wszystko jest na poważnie. Wszystkie rynki rolne się załamały. Rolnikom obecnie już nic się nie opłaca. Do produkcji muszą dopłacać. Tylko skąd mają brać pieniądze?

- W Polsce spada liczba trzody chlewnej - podkreślał senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący NSZZ RI "Solidarność”. - To, że Polska nie importuje trzody chlewnej to jest żywe kłamstwo ministra. I dodaje: Tysiące świn z Niemiec jest ubijanych w Polsce.

Związkowcy domagają się spotkania z premier Ewą Kopacz. - Bo nam potrzebne są zmiany systemowe - podkreślał senator Chróścikowski.

Rolniczy protest wsparły także inne grupy zawodowe. - Wspieramy protest rolników - mówi Stanisław Lubaś, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Krajowej Spółce Cukrowej. - Jest szereg tematów wspólnych z rolnikami jak chociażby prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej.

Protestujący rolnicy domagają się m.in. szybkiego przygotowania i podjęcia działań prawnych uszczelniających proces obrotu ziemią rolną, w tym regulacji, która ma zapobiec masowej wyprzedaży ziemi po 2016 r. Postulują też, aby podjęta została ustawa dotycząca tzw. sprzedaży bezpośredniej. Chcą też wprowadzenia rekompensat za utracone dochody dla producentów bydła opasowego. Wśród postulatów jest też odejście od kar za przekroczenie kwot mlecznych.

Protestujący chcieli aby zszedł do nich wojewoda lubelski. Ostatecznie do spotkania doszło w urzędzie. Pikietujący przekazali wojewodzie Wojciechowi Wilkowi petycję.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla naszego rejonu jest rolnictwo - podkreślał wojewoda lubelski. - Są prowadzone rozmowy z panem ministrem Sawickim. Myślę, że one spowodują, że sprawy pójdą naprzód. Będziemy robić wszystko aby rolnictwo było wspierane.

Podczas protestu nie obyło się bez incydentu. Protestujący wystrzeliwali bowiem petardy. Interweniowała policja.

- To miało symbolizować petardy, których używany do płoszenia dzików, które robią nam szkody w uprawach - wyjaśniał Piotr Zbierski z Uścimowa, który petardę wystrzelił. I dodał: Zostałem przez policjantów pouczony.

Protesty rolników były też w innych miastach m.in. Siedlcach czy Płocku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2015 o 09:49

Sawicki przegiął już pałę, czy jeszcze nie?? bo się pogubiłam w tym rozgardiaszu... :mellow:

POczujesz !!

Avatar
frajerka / 4 lutego 2015 o 09:23

Sawicki przegiął już pałę, czy jeszcze nie?? bo się pogubiłam w tym rozgardiaszu... :mellow:

Avatar
old-men-fsc / 4 lutego 2015 o 08:58

nie narzekaj, bo FSC w latach 80 jak i WSK chcieliście wolności i strajkowaliście, to dobrze wam, winniście za to wcale nie dostawać emerytury, źle wam było za komuny no to macie teraz wolny rozkradziony kraj

Ty s***.****u! mam nadzieję że będziesz grzebał po śmietnikach za te nędzne słowa !

Avatar
KO / 4 lutego 2015 o 07:30

A czemu nie przyjechali traktorami za pół miliona, terenówkami za milion. Niech się nie wstydzą.

Avatar
Gość / 3 lutego 2015 o 21:10

Pracowałem w FSC Lublin, nie kupowaliście naszych nowych samochodów, woleliście stare z Raichu. Fabryka padła , rząd palcem nie kiwnął, 15 .. może 20 tyś. ludzi (razem z filiami i kooperacją) poszło na bruk. To teraz czemu ja miałbym się martwić wami,  kiedy np. wiem, że mam niższą emeryturę bo trzeba z budżetu na KRUS dopłacać ? 

nie narzekaj, bo FSC w latach 80 jak i WSK chcieliście wolności i strajkowaliście, to dobrze wam, winniście za to wcale nie dostawać emerytury, źle wam było za komuny no to macie teraz wolny rozkradziony kraj

nie narzekaj, bo FSC w latach 80 jak i WSK chcieliście wolności i strajkowaliście, to dobrze wam, winniście za to wcale nie dostawać emerytury, źle wam było za komuny no to macie teraz wolny rozkradziony kraj

rozwiń
Avatar
good apetite / 3 lutego 2015 o 19:12

protestują  ci, którzy 2x głosowali na ryżego i jego bandę i 7 lat lizali mu d.pę!! liżcie dalej!! smacznego!!

Avatar
mario / 3 lutego 2015 o 17:28

TA twoja produkcja W fs to o dupe potłuc jak sie złom produkowało to kto by chciał jezdzić lublinkieme rzęch jakich mało a stary LT 35 śmiga jak burza aby on i do przodu

Avatar
Krzesimir / 3 lutego 2015 o 17:12

Pracowałem w FSC Lublin, nie kupowaliście naszych nowych samochodów, woleliście stare z Raichu. Fabryka padła , rząd palcem nie kiwnął, 15 .. może 20 tyś. ludzi (razem z filiami i kooperacją) poszło na bruk. To teraz czemu ja miałbym się martwić wami,  kiedy np. wiem, że mam niższą emeryturę bo trzeba z budżetu na KRUS dopłacać ? 

No tak, tylko polska żywność jest znana z jakości na całym świecie a twoje żuki były mało znane, to jak taki Niemiec miał kupić sobie żuczka? A rząd nie kiwnął palcem, bo też nic nie wiedział o żukach, bo kiedyś jeździł nysami. Chociaż mi się wydaje, że kiwnął środkowym do góry...

No tak, tylko polska żywność jest znana z jakości na całym świecie a twoje żuki były mało znane, to jak taki Niemiec miał kupić sobie żuczka? A rząd nie kiwnął palcem, bo też nic nie wiedział o żukach, bo kiedyś jeździł nysami. Chociaż mi się wydaje, że kiwnął środkowym do góry...

rozwiń
Avatar
oldmen-fsc / 3 lutego 2015 o 16:32

Pracowałem w FSC Lublin, nie kupowaliście naszych nowych samochodów, woleliście stare z Raichu. Fabryka padła , rząd palcem nie kiwnął, 15 .. może 20 tyś. ludzi (razem z filiami i kooperacją) poszło na bruk. To teraz czemu ja miałbym się martwić wami,  kiedy np. wiem, że mam niższą emeryturę bo trzeba z budżetu na KRUS dopłacać ? 

Avatar
Gość / 4 lutego 2015 o 09:49

Sawicki przegiął już pałę, czy jeszcze nie?? bo się pogubiłam w tym rozgardiaszu... :mellow:

POczujesz !!

Avatar
frajerka / 4 lutego 2015 o 09:23

Sawicki przegiął już pałę, czy jeszcze nie?? bo się pogubiłam w tym rozgardiaszu... :mellow:

Avatar
old-men-fsc / 4 lutego 2015 o 08:58

nie narzekaj, bo FSC w latach 80 jak i WSK chcieliście wolności i strajkowaliście, to dobrze wam, winniście za to wcale nie dostawać emerytury, źle wam było za komuny no to macie teraz wolny rozkradziony kraj

Ty s***.****u! mam nadzieję że będziesz grzebał po śmietnikach za te nędzne słowa !

Avatar
KO / 4 lutego 2015 o 07:30

A czemu nie przyjechali traktorami za pół miliona, terenówkami za milion. Niech się nie wstydzą.

Avatar
Gość / 3 lutego 2015 o 21:10

Pracowałem w FSC Lublin, nie kupowaliście naszych nowych samochodów, woleliście stare z Raichu. Fabryka padła , rząd palcem nie kiwnął, 15 .. może 20 tyś. ludzi (razem z filiami i kooperacją) poszło na bruk. To teraz czemu ja miałbym się martwić wami,  kiedy np. wiem, że mam niższą emeryturę bo trzeba z budżetu na KRUS dopłacać ? 

nie narzekaj, bo FSC w latach 80 jak i WSK chcieliście wolności i strajkowaliście, to dobrze wam, winniście za to wcale nie dostawać emerytury, źle wam było za komuny no to macie teraz wolny rozkradziony kraj

nie narzekaj, bo FSC w latach 80 jak i WSK chcieliście wolności i strajkowaliście, to dobrze wam, winniście za to wcale nie dostawać emerytury, źle wam było za komuny no to macie teraz wolny rozkradziony kraj

rozwiń
Avatar
good apetite / 3 lutego 2015 o 19:12

protestują  ci, którzy 2x głosowali na ryżego i jego bandę i 7 lat lizali mu d.pę!! liżcie dalej!! smacznego!!

Avatar
mario / 3 lutego 2015 o 17:28

TA twoja produkcja W fs to o dupe potłuc jak sie złom produkowało to kto by chciał jezdzić lublinkieme rzęch jakich mało a stary LT 35 śmiga jak burza aby on i do przodu

Avatar
Krzesimir / 3 lutego 2015 o 17:12

Pracowałem w FSC Lublin, nie kupowaliście naszych nowych samochodów, woleliście stare z Raichu. Fabryka padła , rząd palcem nie kiwnął, 15 .. może 20 tyś. ludzi (razem z filiami i kooperacją) poszło na bruk. To teraz czemu ja miałbym się martwić wami,  kiedy np. wiem, że mam niższą emeryturę bo trzeba z budżetu na KRUS dopłacać ? 

No tak, tylko polska żywność jest znana z jakości na całym świecie a twoje żuki były mało znane, to jak taki Niemiec miał kupić sobie żuczka? A rząd nie kiwnął palcem, bo też nic nie wiedział o żukach, bo kiedyś jeździł nysami. Chociaż mi się wydaje, że kiwnął środkowym do góry...

No tak, tylko polska żywność jest znana z jakości na całym świecie a twoje żuki były mało znane, to jak taki Niemiec miał kupić sobie żuczka? A rząd nie kiwnął palcem, bo też nic nie wiedział o żukach, bo kiedyś jeździł nysami. Chociaż mi się wydaje, że kiwnął środkowym do góry...

rozwiń
Avatar
oldmen-fsc / 3 lutego 2015 o 16:32

Pracowałem w FSC Lublin, nie kupowaliście naszych nowych samochodów, woleliście stare z Raichu. Fabryka padła , rząd palcem nie kiwnął, 15 .. może 20 tyś. ludzi (razem z filiami i kooperacją) poszło na bruk. To teraz czemu ja miałbym się martwić wami,  kiedy np. wiem, że mam niższą emeryturę bo trzeba z budżetu na KRUS dopłacać ? 

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 30

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!