poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Romuald L., lider znanego lubelskiego zespołu, obezwładniony przez policjanta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2010, 20:27

Policjant wykręcił ręce i obezwładnił Romualda L., lidera znanego lubelskiego zespołu. Powód: parkujący na zakazie muzyk, bez zgody policjanta wyszedł z samochodu. Prokuratura po prawie rocznym dochodzeniu uznała, że funkcjonariusz nie nadużył uprawnień.

Wszystko działo się w biały dzień, w centrum Lublina, na oczach przechodniów. 11 listopada ub. roku Romuald L. stanął autem na chodniku przy ul. 3 Maja, w okolicy konsulatu ukraińskiego. Obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się. Muzyk opowiadał potem w prokuraturze, że jechał do szpitala i chciał zadzwonić do lekarza. Zanim zdążył to zrobić, pojawił się "jednoosobowy patrol pieszy”, czyli policjant z pierwszego komisariatu. Funkcjonariusz zażądał od gwiazdora dokumentów. Muzyk chciał wysiąść z samochodu, bo jak tłumaczył później, źle się poczuł. Policjant mu tego zabronił. Romuald L. otworzył jednak drzwi. Znalazł się na chodniku. Wówczas policjant wykręcił mu ręce i obezwładnił na masce samochodu.

Zaraz potem na pomoc przybył patrol. Jeden z policjantów rozpoznał, że ma do czynienia ze znaną postacią z estrady. Romuald L. poprosił o wezwanie karetki. Pogotowie zabrało go do szpitala. Pojechał tam też policjant. Zakończył interwencję: za niewłaściwe parkowanie udzielił pouczenia.

Według muzyka, policjant zachował się niewłaściwie i nadużył swoich uprawnień. Romuald L. poskarżył się do zwierzchników funkcjonariusza. – Nie chcieliśmy być sędzią we własnej sprawie i dlatego przekazaliśmy ją prokuraturze – twierdzi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Od jej decyzji uzależniamy, czy będą wobec niego podjęte kroki służbowe. Jeszcze jej nie znamy.

Prokuratura decyzję już podjęła. – Postępowanie zostało umorzone – mówi Małgorzata Duszyńska, prokurator rejonowy w Lubartowie, która badała sprawę. – Według naszej oceny, nie doszło do nadużycia uprawnień przez interweniującego policjanta.

Jak twierdzi prokuratura, policjant miał prawo wydawać polecenia parkującemu na zakazie kierowcy, a w razie ich niewykonania, użyć wobec niego siły. A muzyk wbrew zakazowi wysiadł z samochodu.
Czy sposób działania policjanta był adekwatny do sytuacji? – Można to rozważać na gruncie odpowiedzialności dyscyplinarnej – dodaje prokurator Duszyńska.

Romuald L. wkrótce otrzyma uzasadnienie prokuratury. – Będę się od niego odwoływał i domagał się ukarania policjanta – zapowiada. – Pójdę z tym nawet do Strasburga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
prom
Gość
ukrainiec
(77) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

prom
prom (15 września 2010 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zenek' date='08 wrzesień 2010 - 21:36 ' timestamp='1283974567' post='343737']
Godna podziwu to jest twoja glupota, az przerazenie bierze ze sa w kraju ktorzy tak plytko mysla jak ty....ehh.
[/quote]

Wyobraźcie sobie, że według ustawy o policji, policjanci mają obowiązek respektowania godności ludzkiej I nie bronię tutaj Lipki.
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2010 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jednym z największych problemów naszej cywilizacji jest to, że muzycy, aktorzy itp. stają się idolami, gwiazdami czy jak by tego nie nazwać. to w wielu przypadkach ludzie mało inteligentni a na dodatek nieokrzesani, bywa że zdegenerowani przez alkohol i narkotyki. przed wiekami artyści pokornie służyli publiczności i tak powinno zostać. sam kupuję płyty, ale traktuję to tak samo jak zakup ubrania czy zamówienie jakiegoś dania w restauracji. dobry kucharz czy krawiec jest dla mnie tyle samo warty co dobry muzyk. to chore, że do artystów tylu ludzi podchodzi z jakąś nabożnością. potem to owocuje takimi wyskokami jak ten Romualda L.

Święta prawda!!!
Rozwiń
ukrainiec
ukrainiec (9 września 2010 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zegarmistrz' date='09 wrzesień 2010 - 15:47 ' timestamp='1284040050' post='344241']
uważam że policjant przesadził. wykręcać ręce za parkowanie na zakazie? bardzo dobrze że Pan Romek wystąpił o uzasadnienie i nie zostawi tego ot tak sobie. Policja niech się zajmie bandytami, a nie przypadkowymi kierowcami którzy parkują na zakazie.
[/quote]
Widziałem całe to zajście to było pod przychodnią dermatologiczną na 3-go Maja 7,prawie na przeciwko konsulatu.Policjant rzeczewiście był z ochrony konsulatu , a czy przesadził? Sądzę że nie. Postąpił zgodnie z przepisami,nawet znając gościa nie można wykluczyć że coś mu może odbić i będzie stanowił zagrożenie skoro nie stosuje się do poleceń policjanta.Wystarczyło tylko powiedzieć że się żle czuje i chcę opuścić pojazd napeno nie doszło by do użycia siły.Policjant ten to może i służbista ale przecież za to mu płacą aby przestrzegał sam prawa i karał łamiących prawo.Pan L. powinien przeprosić tego policjanta że z tego powodu miał kłopoty,a nie ciągać go po sądach.Policjant postąpił zgodnie z przepisami i tak jak go szkolono więc nie można mu nic zarzucić
Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2010 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='GL' date='09 wrzesień 2010 - 14:26 ' timestamp='1284035209' post='344175']
no i jest dalej
http://swietekrowy.pl/details.php?photo=1298&city=Lublin
[/quote]


no faktycznie jeżeli to jego fura to "święta krowa" !
Rozwiń
zegarmistrz
zegarmistrz (9 września 2010 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
uważam że policjant przesadził. wykręcać ręce za parkowanie na zakazie? bardzo dobrze że Pan Romek wystąpił o uzasadnienie i nie zostawi tego ot tak sobie. Policja niech się zajmie bandytami, a nie przypadkowymi kierowcami którzy parkują na zakazie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (77)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!