poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Rowerem na deptak nie wjedziesz

  Edytuj ten wpis
Autor: Ewa Dziadosz

Przed lubelskim Ratuszem ma stanąć stojak na rowery. Tylko po co? Cykliści i tak nie będą mogli doń dotrzeć. Pojawił się bowiem wniosek, aby zakazać ruchu rowerowego na deptaku.

Wczoraj Komisja Sportu Turystyki i Wypoczynku Rady Miasta Lublin przekazała Zbigniewowi Targońskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta wnioski z wrześniowego spotkania poświęconego budowie ścieżek rowerowych. Jednogłośnie przegłosowano wniosek o stworzenie rowerowego parkingu przed Ratuszem.
Dość zabawnie wygląda przy tym kolejny wniosek – o ustawienie na deptaku tablic zakazujących ruchu rowerowego. Na razie poparło go jedynie 3 radnych.
– Rowerzyści są w ogóle na przegranej pozycji, nad czym policja może jedynie ubolewać – mówi st. post. Ewa Górniak z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. – Mają takie samo prawo do korzystania z dróg, a jednak kierowcy traktują ich bardzo lekceważąco. A przy obecnych warunkach atmosferycznych są bardziej niż zwykle narażeni na wypadki.
Ewa Górniak nie chce rozsądzać dla kogo jest deptak. Przypomina jednak, że przepisy o ruchu drogowym dopuszczają możliwość poruszania się cyklistom po chodnikach w wyjątkowych wypadkach. Pamiętając o obowiązku ustępowania pierwszeństwa pieszym, mogą korzystać z chodnika jeśli opiekują się dzieckiem do lat 10 oraz gdy nie ma wyznaczonej drogi dla rowerów, a chodnik jest szeroki na co najmniej 2 m.
Uczestnicy rowerowej „Masy krytycznej” kwitują pomysł zakazu dla jednośladów na wiodącym do Ratusza deptaku bardziej dosadnie.
– A ogródki piwne jakoś nikomu nie wadzą – mówi Paweł, codziennie dojeżdżający rowerem do pracy.
– To jakiś chory pomysł – dodaje Bartek. – Przecież deptak jest dostatecznie szeroki. Spokojnie starczy miejsca, aby wyznaczyć pas dla rowerów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!