wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Rowerzyści przeciw objazdowi na ścieżce nad Bystrzycą

Dodano: 8 lutego 2016, 07:58
Autor: drs

Linią czerwoną przerywaną zaznaczony objazd
Linią czerwoną przerywaną zaznaczony objazd

To szokująca wiadomość – tak rowerzyści komentują zamknięcie na wiele miesięcy ważnego odcinka bulwaru nad Bystrzycą. Od poniedziałku do jesieni zagrodzony ma być chodnik i ścieżka rowerowa obok budowy nowego mostu. – Nie można było inaczej? – pytają cykliści.

Na zapoznanie się z tą decyzją piesi i rowerzyści dostali czasu tyle, co nic. Komunikat został wydany przez Ratusz dopiero w piątek po południu, choć bariery mają stanąć już dziś. Dla wielu osób mogą być zaskoczeniem i powodem spóźnienia. Zagrodzony z powodu budowy mostu już od dziś ma być krótki fragment w rejonie przedłużenia ul. Muzycznej.

Objazd wskazany rowerzystom przez miasto biegnie od wodociągów bardzo nierównym chodnikiem wzdłuż al. Piłsudskiego po stronie parku Ludowego, następnie wzdłuż ul. Lubelskiego Lipca ’80, ul. Cukrowniczą. Następnie trzeba przejechać prowizorycznie utwardzoną drogą obok boisk treningowych Areny Lublin do betonowego jazu, po którym można się przedostać na drugą stronę rzeki.

To wszystko oznacza dla rowerzystów dodatkowe 2 km drogi. – Objazd ponad dwukrotnie wydłuża drogę od Mostu Kultury do mostu w rejonie Wapiennej – stwierdzają w swym oświadczeniu działacze Porozumienia Rowerowego. Ich zdaniem zamykanie trasy wzdłuż Bystrzycy może być konieczne najwyżej na kilka dni, a nie miesięcy.

– Konstrukcja mostu w żaden sposób nie koliduje z trasą rowerową – dodają cykliści, którzy liczyli na to, że przejazd będzie utrzymany w formie „tunelu” pod rusztowaniem. Rozwiązanie takie zastosowano np. przy okazji budowy ekspresówki w Bystrzejowicach.

Gość
Gość
rowerzysta
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2016 o 07:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pedalarzom jak zwykle coś nie w smak
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Buractwo rowerowe w pełnej okazałości.
Rozwiń
rowerzysta
rowerzysta (8 lutego 2016 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

We łbach im się poprzewracało od tego pedałowania. Jak budują obwodnice i kierowcy przez dwa lata jeżdżą po rowach to nikt nie protestuje.

Po rowach? Gdzie? Mieszkam pod Lublinem i nie pamiętam, żeby jakąkolwiek drogę zamknęli. Były objazdy przy samej budowie, lub tunele pod rusztowaniem.
Jeżdżę rowerem i nie rozumiem, dlaczego nie da się tego samego zrobić tutaj? Na Armii Krajowej ruch szedł zaraz przy remontowanym obok moście. Na obwodnicy w kilku miejscach ruch szedł pod rusztowaniami. Nikomu na głowę nic nie spadło. Remont Bramy Krakowskiej - nic nie zamykano, nikt nie zginął. Budowa nowej siedziby Marszałka - przy samym chodniku - dało się!

Rozwiń
koleś git
koleś git (8 lutego 2016 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Następni po ekologach terroryści.Gdy się coś buduje i zachodzi konieczność zamknięcia trasy to trzeba się na to zgodzić bo po wybudowaniu będzie tylko lepiej.Co za społeczeństwo .Zawsze coś nie tak.

Mam nadzieję, że mieszkasz na Willowej i przy okazji przebudowy skrzyżowania Solidarności Ducha zamkną Ci wyjazd przez Ducha.

Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2016 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A cóż to dla rowerzysty dodatkowe 2 km? To jest problem? Rowerzyści, spacerowicze i tzw. osoby postronne nie mogą plątać się po placu budowy. Bo to jest niebezpieczne i prawo wymaga od inwestora i wykonawcy zastosowania odpowiednich procedur.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!