sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Rozbudują sieć wodociągową w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Autor: drs

Znamy wstępne plany rozbudowy miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na lata 2015-2020. Ich projekt trafił już do Rady Miasta, która ma zatwierdzać je 16 października.

Co znajduje się w dokumencie? W 2016 r. zaczęłaby się budowa wodociągu i kanalizacji w ul. Przymieszczańskiej, wodociągu w ul. Krężnickiej od posesji 263 do Cienistej, kanalizacji w rejonie Cienistej, wodociągu w ul. Lipskiej, ul. Stary Gaj oraz kanalizacji w ul. Stary Gaj, Lipskiej i Żeglarskiej, kanalizacji w ul. Paśnikowskiego, Wspólnej, Białkowskiej Górze Floriańskiej i Niskiej, Smoluchowskiego.

W 2018 r. miałaby się zacząć budowa wodociągu i kanalizacji w ul. Wapiennej, na 2019 r. czekać miałaby na kanalizację ul. Nasturcjowa, a do 2020 ul. Sąsiedzka i Przygodna.

W planach mowa też m.in. o budowie wodociągu w ul. Świętochowskiego, Makowej oraz w rejonie ul. Węglarza i Odległej, budowie kanalizacji sanitarnej na Rudniku i wodociągu na Lipniaku. Wśród zamiarów miejskiej spółki jest również dalsza modernizacja oczyszczalni ścieków na Hajdowie. Zamontowane mają tam być nowe urządzenia napędzane biogazem a służące do wytwarzania energii elektrycznej.

Spółka zamierza też stworzyć centralny system sterowania i podłączyć do niego ujęcia wody, które w tym celu muszą zostać przebudowane. Na rezerwowej liście inwestycji jest m.in. budowa stacji wodociągowej w Turce, budowa magistral w ul. Koryznowej, Rumiankowej, przy Drodze Męczenników Majdanka i w Doświadczalnej oraz od Skowronkowej do Willowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin wodociąg
mieszkaniec
Anim
monika
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mieszkaniec
mieszkaniec (7 października 2014 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a druga część ul. Trześniowskiej poszła w zapomnienie. DZIĘKUJEMY!!!

Rozwiń
Anim
Anim (7 października 2014 o 14:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lasy Państwowe , miały wydać pieniądze na budowę i modernizacją dróg w administrowanych obszarach więc to robią. Inwestycja ma się zakończyć do końca roku. Miejmy nadzieję że na tym co do tej pory wyznaczyli się zakończy, bo ze Starego Gaju park się zrobi i Rezerwat już kompletnie zdewastują mieszkańcy okolicznych bloków. 

Rozwiń
monika
monika (7 października 2014 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie zapomnijcie tylko przed rozpoczęciem prac najpierw położyć nowy asfalt i chodniki, aby tradycji stało się zadość. :)

Rozwiń
kami
kami (7 października 2014 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy właśnie dlatego wycinane są drzewa w Starym Gaju? Bo wszystko wygląda jak szykowane pod drogę. Odkryliśmy to podczas niedzielnego spaceru. A w mediach na ten temat cisza. Czy ktoś posiada wiedzę na ten temat?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!