niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Rozgrzebali ul. Romantyczną, prace stoją w miejscu. Miasto prosi drogowców o zwiększenie tempa

Dodano: 28 września 2015, 15:10
Autor: Dominik Smaga

Tak wygląda rozgrzebana ul. Romantyczna (fot. Czytelniczka / Alarm 24)
Tak wygląda rozgrzebana ul. Romantyczna (fot. Czytelniczka / Alarm 24)

Jest cień szansy na przyspieszenie remontu ul. Romantycznej, gdzie zmuszeni do jazdy slalomem kierowcy złorzeczą, że prace stoją w miejscu. Wygląda to źle, ale jest zgodne z grafikiem. Miasto może najwyżej prosić drogowców, by zrobili więcej. Może, więc poprosiło.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Jezdnia jest rozgrzebana, na studzienkach stoją biało-czerwone słupki ostrzegawcze, a robotników jakoś nie widać. Tak od dłuższego czasu wyglądają prace drogowe na ul. Romantycznej będącej skrótem między Nadbystrzycką i ul. Jana Pawla II, a zarazem jedną z głównych dróg osiedla Skarpa.

– Od około miesiąca nie na tam żadnych prac, nie pojawiają się ekipy remontowe – skarży się nasza Czytelniczka. – Tylko pozostawione czerwono-białe stojaki dają nikłą nadzieję, że może coś się zacznie znowu dziać i może przed zimą ujrzymy całą Romantyczną odnowioną i przejezdną.

Sęk w tym, że takiej nadziei nikt nigdy nie dawał. Wręcz przeciwnie, od początku Ratusz zapowiadał, że prace nie skończą się w tym roku. Drogowcy mają czas do maja 2016 r. Taki termin widnieje w umowie zawartej przez miasto z Komunalnym Przedsiębiorstwem Robót Drogowych.

Dlaczego urzędnicy dali firmie tyle czasu na coś, co bez problemu da się zrobić w ciągu jednego sezonu? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Zarząd Dróg i Mostów po prostu nie miał ich tyle, by za wszystko zapłacić w tym roku. Nie miał, bo tylko tyle dostał z budżetu Lublina.

Umowa z KPRD dotyczy nie tylko ul. Romantycznej, ale i Gościnnej. Na nią jednak Zarząd Dróg i Mostów dostał całą potrzebną kwotę, dzięki czemu termin zakończenia prac mógł wyznaczyć na sierpień bieżącego roku. Ale na Romantyczną brakowało miliona przez co nie można było zmusić wykonawcy, by jeszcze w tym roku zrobił coś, za co zapłatę dostanie w roku przyszłym. I to stąd wziął się tak odległy termin.

Wykonawca ma jeszcze sporo czasu, trzyma się grafiku, nie da się mu zarzucić opóźnień, a miasto nie może go zmusić do zwiększenia tempa. Może najwyżej o to poprosić.

– Poprosiliśmy. Podczas rozmów zapadły ustalenia, że jeszcze przed zimą wykonana zostanie pewna część prac, za które zapłacimy na początku przyszłego roku – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Najpóźniej do końca listopada dokończony zostanie parking przy schodach, a na jezdni zostanie ułożona wiążąca warstwa nawierzchni – dodaje. Jeśli rzeczywiście drogowcy pójdą miastu na rękę, wtedy na przyszły rok pozostanie im ułożenie wierzchniej warstwy asfaltu.

Przebudowa ul. Romantycznej i Gościnnej pochłonie łącznie 3 mln zł.

(fot. Czytelniczka / Alarm 24)
(fot. Czytelniczka / Alarm 24)
Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 września 2015 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że nikt nie skonsultował z mieszkańcami zaplanowanych zmian. Przenoszenie wszystkich niemal przejść dla pieszych, układanie ich w zygzag, etc. Może to ma uzasadnienie przy ulicach o dużym i szybkim ruchu, ale tu jest osiedle i prymat powinny mieć potrzeby mieszkańców/ pieszych a nie samochodów. Przejścia powinny być wygodne, zabezpieczone obniżoną prędkością na osiedlu i garbami.
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2015 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kogoś pogięło z tą jednokierunkową, droga przelotowa przez całe osiedle jednokierunkowa, a ciekawe w którą strone miałaby być! żenujący pomysł
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2015 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na ul.Narutowicza przy przejściu dla pieszych do Komendy Policji ciemno jak w ... lampa spalona..co się dzieje na tym przejściu w dzień mówią statystyki wypadkowe.
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2015 o 21:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niby dlaczego firma ma ze swoich pieniędzy inwestować w drogę miasta, i zamrażać kasę na prawie rok
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2015 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może miasto znajdzie fundusze, albo wykonawca przyspieszy roboty, jak trzeba będzie płacić kierowcom odszkodowania za uszkodzone samochody
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!