Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2015 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Rozkochiwał i okradał kobiety, wpadł w ich pułapkę. "Tulipan" przed sądem (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora jsz
64 24 A A

Uwodził, okłamywał, a potem okradał. Tak miał działać lubelski "Tulipan". Bartłomiej M. wpadł w pułapkę zastawioną przez swoje ofiary. Dzisiaj zasiadł na ławie oskarżonych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O "Tulipanie" pisaliśmy dzisiaj rano.

28-latek odpowie za oszukiwanie czterech kobiet. Każda z nich na związku z Bartłomiejem M. straciła co najmniej kilka tysięcy złotych i sporo nerwów. Mężczyzna wyszukiwał ofiary na portalach randkowych. Wybierał starsze od siebie kobiety, zwykle po przejściach. Potem wcielał w życie scenariusz z serialowego "Tulipana”. Rozkochiwał w sobie samotne panie, po czym je wykorzystywał.

Proces amanta rozpoczął się w lutym ubiegłego roku. Na pierwszej rozprawie mężczyzna przyznał się do niektórych zarzutów, po czym zapadł się pod ziemię. Wystawiono za nim list gończy. Bartłomiej M. został zatrzymany w sobotę, w jednym z pensjonatów w Nałęczowie. Mężczyzna trafił do lubelskiego aresztu. Posiedzi tam przynajmniej do końca kwietnia.

"Chyba byłam pierwsza"

Dzisiaj wrócił na ławę oskarżonych w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Nie miał nic przeciwko obecności dziennikarzy.

Prokuratura wniosła jednak o całkowite utajnienie procesu, ze względu na dobro pokrzywdzonych kobiet. Sędzia Katarzyna Gałus zdecydowała, że ofiary "Tulipana” będą zeznawały za zamkniętymi drzwiami.

Chociaż obecnym procesie Bartłomiej M. odpowiada za oszukanie czterech kobiet, to z ich szacunków wynika, że poszkodowanych mogło być kilkanaście osób. Mężczyzna miał również spotykać się z kolejnymi kilkunastoma paniami, których nie zdążył oszukać.

- Nie wszystkie zgłosiły się na policję - mówi pani Edyta, jedna z poszkodowanych przez Tulipana. - Na początku działał w Lublinie i okolicach. Później spotykał się z kobietami w Bełżycach, czy Turce. Ja byłam chyba jego pierwszą ofiarą. Okłamał mnie i okradł. Potem zgodził się podpisać oświadczenie, w którym do wszystkiego się przyznał.

Z relacji poszkodowanych kobiet wynika, że "Tulipan” nie tracił czasu.

- Będąc ze mną spotykał się też z innymi kobietami - wyjaśnia pani Agnieszka. - Nie wracał do domu na noc. Tłumaczył, że jest detektywem i musi pracować.

Budowlaniec, hydraulik, nauczyciel

Bartłomiej M. podawał się również za budowlańca, hydraulika, pracownika naukowego, czy nauczyciela plastyki. Tak przedstawił się właścicielce pensjonatu z Nałęczowa. Zaproponował kobiecie wspólną inwestycję.

- Kiedy miało dojść do podpisania dokumentów u notariusza to zawsze mdlał, trafiał do szpitala lub dostawał krwotoków…Podejrzewałam, że jest oszustem. Kiedy w pensjonacie ktoś ukradł kartę do dekodera, byłam już pewna - pani Małgorzata, właścicielka ośrodka.

Bartłomiej M. wpadł, bo meldując się w Nałęczowie, jako adres zamieszkania wskazał dom swojej poprzedniej ofiary. Właścicielka pensjonatu sprawdziła to miejsce i dowiedziała się prawdy o "Tulipanie”. Kobiety zwabiły mężczyznę do pensjonatu w Nałęczowie, gdzie przyjechali po niego policjanci.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wypijmy za błędy... / 8 lutego 2015 o 14:26

Spadaj oszołomie . Jak stare babsko chce zabawiać się z młodym facetem to niech płaci . Każdy niech mierzy siły na zamiary . Nawet nie chce myśleć jakie to poświęcenie ze strony młodego popychać te próchna . One nie poznawały go na stronach biznesu tylko portalach randkowych i układ był jasny


Zgadzam się z Tobą.Mądre i szanujące się kobiety nie szukają wrażeń na portalach randkowych.Same wchodziły w ten układ,a młody facet wykorzystał okazję.Gdybym była mężczyzną to taki układ tylko za sowitą dopłatą. :)


Zgadzam się z Tobą.Mądre i szanujące się kobiety nie szukają wrażeń na portalach randkowych.Same wchodziły w ten układ,a młody facet wykorzystał okazję.Gdybym była mężczyzną to taki układ tylko za sowitą dopłatą. :)

rozwiń
Avatar
tomy76 / 8 lutego 2015 o 14:15

Jak to czytam przeraża mnie brak szacunku do poszkodowanych.
Oczywiście my Polacy będziemy bronić oszusta i winić kobiety oszukane przez złodzieja.
Każdy ocenia według siebie.

Spadaj oszołomie . Jak stare babsko chce zabawiać się z młodym facetem to niech płaci . Każdy niech mierzy siły na zamiary . Nawet nie chce myśleć jakie to poświęcenie ze strony młodego popychać te próchna . One nie poznawały go na stronach biznesu tylko portalach randkowych i układ był jasny
Spadaj oszołomie . Jak stare babsko chce zabawiać się z młodym facetem to niech płaci . Każdy niech mierzy siły na zamiary . Nawet nie chce myśleć jakie to poświęcenie ze strony młodego popychać te próchna . One nie poznawały go na stronach biznesu tylko portalach randkowych i układ był jasny rozwiń
Avatar
Faryzeusz / 8 lutego 2015 o 11:49

Fajny kolo, nadaje się na Kociorza Nałeczowskiego :D

Avatar
zdumiona / 7 lutego 2015 o 23:30


Jak to czytam przeraża mnie brak szacunku do poszkodowanych.

Oczywiście my Polacy będziemy bronić oszusta i winić kobiety oszukane przez złodzieja.

Każdy ocenia według siebie.

Nie bronię oszusta. Dziwię się jak można było się nabrać na jego tanie sztuczki. I dziwię się, że Pana "przeraża brak szacunku do [chyba dla] poszkodowanych. Poszkodowanym można jedynie współczuć serdecznie z powodu ich naiwności, zbyt wysokiej samooceny lub głupoty, ale nie szanować je. Tyle w temacie.

Nie bronię oszusta. Dziwię się jak można było się nabrać na jego tanie sztuczki. I dziwię się, że Pana "przeraża brak szacunku do [chyba dla] poszkodowanych. Poszkodowanym można jedynie współczuć serdecznie z powodu ich naiwności, zbyt wysokiej samooceny lub głupoty, ale nie szanować je. Tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2015 o 19:58

Nałęczów jest mały wszyscy wiemy o kogo chodzi!!!! won na ukrainę podła zmijo!!!!!!!!nikt cie tu nie chce !!!!!!!!!!!szkoda dzieci

To fakt nie dość że mały to takie obleśne kasie tam mieszkają albo obleśni panowie . Na szczęście tylko możesz sobie popisać i nić więcej .

Avatar
Gość / 7 lutego 2015 o 19:52

Nie ma lodów za darmo:) I tyle w temacie:)

Masz racje każdy ocenia według siebie.

Avatar
adam / 7 lutego 2015 o 19:50

Jak to czytam przeraża mnie brak szacunku do poszkodowanych.

Oczywiście my Polacy będziemy bronić oszusta i winić kobiety oszukane przez złodzieja.

Każdy ocenia według siebie.

Avatar
Ula / 7 lutego 2015 o 14:26

Ula skad te bzdury? szczupla? temperamentna? Ten facet nie bzykal tych kobiet! i smierdzialo od niego brudem na 2 metry! spotkaj sie z nim jak wyjdzie z pierdla, wtedy sama ocenisz te zapachy!

No to widać co te kobiety sobą reprezentowały , że poleciały na niego . Przecież na piękne oczy i za nic pieniędzy mu nie dawały . Na zdjęciu widze atrakcyjnego , młodego faceta a ta "pani" to raczej babcia jego . Nie jest mi szkoda tych kobiet
Avatar
ja / 7 lutego 2015 o 13:52

Co te paskudy miały w głowach myśląc , że młoda , szczupła , tempermentna osoba będzie kołysać ich tłuste dupska za darmo i wąchać ich pot . Niech dopłacą chłopakowi i grzecznie podziękują za chwile trzy metry nad ziemią ...))


Ula skad te bzdury? szczupla? temperamentna? Ten facet nie bzykal tych kobiet!  i smierdzialo od niego brudem na 2 metry! spotkaj sie z nim jak wyjdzie z pierdla, wtedy sama ocenisz te zapachy! 


Ula skad te bzdury? szczupla? temperamentna? Ten facet nie bzykal tych kobiet!  i smierdzialo od niego brudem na 2 metry! spotkaj sie z nim jak wyjdzie z pierdla, wtedy sama ocenisz te zapachy! 

rozwiń
Avatar
Ula / 7 lutego 2015 o 11:21
Co te paskudy miały w głowach myśląc , że młoda , szczupła , tempermentna osoba będzie kołysać ich tłuste dupska za darmo i wąchać ich pot . Niech dopłacą chłopakowi i grzecznie podziękują za chwile trzy metry nad ziemią ...))
Avatar
wypijmy za błędy... / 8 lutego 2015 o 14:26

Spadaj oszołomie . Jak stare babsko chce zabawiać się z młodym facetem to niech płaci . Każdy niech mierzy siły na zamiary . Nawet nie chce myśleć jakie to poświęcenie ze strony młodego popychać te próchna . One nie poznawały go na stronach biznesu tylko portalach randkowych i układ był jasny


Zgadzam się z Tobą.Mądre i szanujące się kobiety nie szukają wrażeń na portalach randkowych.Same wchodziły w ten układ,a młody facet wykorzystał okazję.Gdybym była mężczyzną to taki układ tylko za sowitą dopłatą. :)


Zgadzam się z Tobą.Mądre i szanujące się kobiety nie szukają wrażeń na portalach randkowych.Same wchodziły w ten układ,a młody facet wykorzystał okazję.Gdybym była mężczyzną to taki układ tylko za sowitą dopłatą. :)

rozwiń
Avatar
tomy76 / 8 lutego 2015 o 14:15

Jak to czytam przeraża mnie brak szacunku do poszkodowanych.
Oczywiście my Polacy będziemy bronić oszusta i winić kobiety oszukane przez złodzieja.
Każdy ocenia według siebie.

Spadaj oszołomie . Jak stare babsko chce zabawiać się z młodym facetem to niech płaci . Każdy niech mierzy siły na zamiary . Nawet nie chce myśleć jakie to poświęcenie ze strony młodego popychać te próchna . One nie poznawały go na stronach biznesu tylko portalach randkowych i układ był jasny
Spadaj oszołomie . Jak stare babsko chce zabawiać się z młodym facetem to niech płaci . Każdy niech mierzy siły na zamiary . Nawet nie chce myśleć jakie to poświęcenie ze strony młodego popychać te próchna . One nie poznawały go na stronach biznesu tylko portalach randkowych i układ był jasny rozwiń
Avatar
Faryzeusz / 8 lutego 2015 o 11:49

Fajny kolo, nadaje się na Kociorza Nałeczowskiego :D

Avatar
zdumiona / 7 lutego 2015 o 23:30


Jak to czytam przeraża mnie brak szacunku do poszkodowanych.

Oczywiście my Polacy będziemy bronić oszusta i winić kobiety oszukane przez złodzieja.

Każdy ocenia według siebie.

Nie bronię oszusta. Dziwię się jak można było się nabrać na jego tanie sztuczki. I dziwię się, że Pana "przeraża brak szacunku do [chyba dla] poszkodowanych. Poszkodowanym można jedynie współczuć serdecznie z powodu ich naiwności, zbyt wysokiej samooceny lub głupoty, ale nie szanować je. Tyle w temacie.

Nie bronię oszusta. Dziwię się jak można było się nabrać na jego tanie sztuczki. I dziwię się, że Pana "przeraża brak szacunku do [chyba dla] poszkodowanych. Poszkodowanym można jedynie współczuć serdecznie z powodu ich naiwności, zbyt wysokiej samooceny lub głupoty, ale nie szanować je. Tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2015 o 19:58

Nałęczów jest mały wszyscy wiemy o kogo chodzi!!!! won na ukrainę podła zmijo!!!!!!!!nikt cie tu nie chce !!!!!!!!!!!szkoda dzieci

To fakt nie dość że mały to takie obleśne kasie tam mieszkają albo obleśni panowie . Na szczęście tylko możesz sobie popisać i nić więcej .

Avatar
Gość / 7 lutego 2015 o 19:52

Nie ma lodów za darmo:) I tyle w temacie:)

Masz racje każdy ocenia według siebie.

Avatar
adam / 7 lutego 2015 o 19:50

Jak to czytam przeraża mnie brak szacunku do poszkodowanych.

Oczywiście my Polacy będziemy bronić oszusta i winić kobiety oszukane przez złodzieja.

Każdy ocenia według siebie.

Avatar
Ula / 7 lutego 2015 o 14:26

Ula skad te bzdury? szczupla? temperamentna? Ten facet nie bzykal tych kobiet! i smierdzialo od niego brudem na 2 metry! spotkaj sie z nim jak wyjdzie z pierdla, wtedy sama ocenisz te zapachy!

No to widać co te kobiety sobą reprezentowały , że poleciały na niego . Przecież na piękne oczy i za nic pieniędzy mu nie dawały . Na zdjęciu widze atrakcyjnego , młodego faceta a ta "pani" to raczej babcia jego . Nie jest mi szkoda tych kobiet
Avatar
ja / 7 lutego 2015 o 13:52

Co te paskudy miały w głowach myśląc , że młoda , szczupła , tempermentna osoba będzie kołysać ich tłuste dupska za darmo i wąchać ich pot . Niech dopłacą chłopakowi i grzecznie podziękują za chwile trzy metry nad ziemią ...))


Ula skad te bzdury? szczupla? temperamentna? Ten facet nie bzykal tych kobiet!  i smierdzialo od niego brudem na 2 metry! spotkaj sie z nim jak wyjdzie z pierdla, wtedy sama ocenisz te zapachy! 


Ula skad te bzdury? szczupla? temperamentna? Ten facet nie bzykal tych kobiet!  i smierdzialo od niego brudem na 2 metry! spotkaj sie z nim jak wyjdzie z pierdla, wtedy sama ocenisz te zapachy! 

rozwiń
Avatar
Ula / 7 lutego 2015 o 11:21
Co te paskudy miały w głowach myśląc , że młoda , szczupła , tempermentna osoba będzie kołysać ich tłuste dupska za darmo i wąchać ich pot . Niech dopłacą chłopakowi i grzecznie podziękują za chwile trzy metry nad ziemią ...))
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Kolejni terytorialsi składali przysięgę. Będą służyć w Lublinie i w Chełmie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na placu Zamkowym zgromadziło się ponad 600 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a 72 z nich złożyło przysięgę. Nowo zaprzysiężeni żołnierze już niebawem rozpoczną służbę w batalionach w Lublinie i Chełmie.

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia]
galeria

Fireshow na dziedzińcu KUL [zdjęcia] 0 0

Koncerty przed CSK to nie wszystkie atrakcje tegorocznych KULturaliów. W sobotę na dziedzińcu Gmachu Głównego KUL (al. Racławickie 14) odbył się widowiskowy pokaz fireshow.

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach

Górnik – Raków 2:1. Losy utrzymania rozstrzygną się w Katowicach 2 0

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna pokonał na swoim stadionie Raków Częstochowa 2:1, ale wciąż nie może być pewny utrzymania na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Losy zielono-czarnych rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Kibice poza meczem łęcznian będą także nasłuchiwać wieści z Częstochowy i Głogowa

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności"

Pierwsza w regionie wypożyczalnia trójkołowych rowerów. "Sposób na poprawę sprawności" 2 0

Pierwszą na Lubelszczyźnie darmową wypożyczalnię trójkołowych rowerów uruchomiły Warsztaty Terapii Zajęciowej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie. Pięć takich pojazdów przekazała im Fundacja Eco Textil

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 6 9

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 22 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 41:49 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 12 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 5 2

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 34 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 6 6

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 18 7

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 31 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!