niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Rozkopana jezdnia i brak świateł. Szykują się spore utrudnienia na skrzyżowaniu

Dodano: 25 września 2017, 20:06
Autor: Dominik Smaga

(fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejna przebudowa da się we znaki kierowcom. W październiku mają się zacząć prace na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Lotniczą. Na pewien czas zniknie stąd sygnalizacja świetlna, a jezdnia będzie rozkopana

– Wykonawca zacznie prace od uporządkowania zieleni – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Uściślijmy: chodzi o wycinkę. Projekt przewiduje usunięcie 17 drzew (na liście najwięcej jest lip drobnolistnych), co ma związek m.in. z planowanym przenoszeniem przystanków komunikacji miejskiej.

Przystanki zostaną przesunięte za skrzyżowanie. Ten, który jest dzisiaj przy sklepie Społem, znajdzie się obok kościoła, przez co trzeba będzie przesunąć ogrodzenie parafialnej działki z parkingiem. Przystanek dla jadących do śródmieścia będzie na wysokości sklepu Biedronka. W obu miejscach autobusy i trolejbusy będą stawać w zatokach, których nawierzchnia będzie wykonana z betonu. Na ten materiał miasto zdecydowało się wcześniej na al. Tysiąclecia po stronie dworca autobusowego.

Droga Męczenników Majdanka zostanie poszerzona. Teraz jezdnia ma na skrzyżowaniu dwa pasy dla jadących w kierunku centrum oraz dwa dla jadących w stronę Felina, a kierowcy czekający na możliwość skrętu w lewo w Lotniczą blokują drogę samochodom znajdującym się za nimi. Po przebudowie wydzielone zostaną osobne pasy dla skręcających w lewo, natomiast jazda na wprost nadal będzie możliwa dwoma pasami ruchu.

Przebudowane będzie nie tylko skrzyżowanie, ale też odcinek Drogi Męczenników Majdanka od Lotniczej do Startowej. Wszystkie te prace wykona pruszkowski Strabag, który złożył najtańszą ofertę, opiewającą na 3,6 miliona złotych i zobowiązał się do zakończenia robót najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Krótszy termin oferowało lubelskie KPRD, które obiecywało uwinąć się z pracą do końca kwietnia, ale przegrało przetarg, bo jego oferta była o ponad 430 tys. zł droższa od zwycięskiej. Dodajmy, że miasto liczyło się z jeszcze większym wydatkiem, bo na tę inwestycję zarezerwowało 5,2 mln zł.

Na koniec mamy jeszcze jedną nowinę: dobrą dla pasażerów komunikacji miejskiej, a zarazem gorszą dla poruszających się własnym autem. Długo po przebudowie skrzyżowania, najprawdopodobniej dopiero w 2019 r., trzeba będzie odwyknąć od tego, że na wprost można jechać z dwóch pasów. Jeden z nich będzie przeznaczony dla autobusów, trolejbusów i taksówek, co dotyczy zarówno jadących w stronę Felina, jak też w stronę centrum.

Czytaj więcej o: Lublin drogi męczenników majdanka
Gosc
Użytkownik niezarejestrowany
Obserwator
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gosc
Gosc (26 września 2017 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A przystanek po drugiej stronie oczywiście pod kościołem, a nie pod świątynią handlu, prawidłowo! Popiera też desynchronizację świateł. Nie są już zgrane Garbarska z Lotniczą i liczę, ze po remoncie tak pozostanie. Więcej stania w korkach uspokaja, dość zycia w biegu!
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I prawidłowo, drzewa wyciąć, a przystanek w stronę miasta zabrać hołocie z Bronowic i dać elicie z Nowej Startowej!
Rozwiń
Obserwator
Obserwator (26 września 2017 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
robić robić a malkontentów nie słuchać
 Pewnie urzędnik jakiś się odezwał! Czas by urzędasy zmienili podejście bo źle się dzieje w Lublinie gdzie wszędzie coraz więcej betonu
Rozwiń
Obserwator
Obserwator (26 września 2017 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
przestańcie smęcić o tych drzewach w kółko, niektórzy mają jakąś dziwną obsesję na tym punkcie i chyba zapominają, że żyją w mieście a nie na wsi
 Aż się wierzyć nie chce że takie słowa piszesz. Drzewa to zdrowie dla ludzi i jeśli chcemy żyć to drzewa i zieleń musi być w mieście w dużej ilości. Jak ci nie pasuje zieleń w mieście to leć na Marsa, tam nie ma zieleni
Rozwiń
Gość
Gość (26 września 2017 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przesunięcie przystanku ma jak najbardziej sens
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!