wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Rozkopią i zwężą. Będą utrudnienia na Drodze Męczenników Majdanka

Dodano: 23 lipca 2016, 08:04
Autor: Dominik Smaga

Utrudnienia w ruchu pojawią się na Drodze Męczenników Majdanka między wiaduktem a skrzyżowaniem z ul. Lotniczą. Jezdnia ma zostać rozkopana już na początku sierpnia, a to z powodu prac przy przedłużeniu ul. Garbarskiej i budowie dwóch nowych sygnalizacji świetlnych

Zwężenie jezdni nie byłoby tak duże, gdyby robotnicy nie musieli się dokopać do rur biegnących pod Drogą Męczenników Majdanka. Niestety muszą, dlatego kierowcom pozostanie tylko jeden pas ruchu w stronę Felina i jeden do śródmieścia. Ulica węższa o połowę, w przeciwieństwie do ul. Narutowicza, będzie dostępna nie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Taką organizację ruchu zatwierdzić ma Zarząd Dróg i Mostów. Formalności jeszcze trwają, a gdy się zakończą, drogowcy będą mogli się zabrać do pracy. Ma to nastąpić na początku sierpnia i nie jest wykluczone, że utrudnienia pojawią się już pierwszego dnia miesiąca.

Wtedy to rozkopane mają być dwa pasy ruchu do jazdy „pod górę”, a cały ruch przejmą te po stronie Wrońskiej. Jadący od ul. Fabrycznej kierowcy na lewą stronę będą musieli zjechać niedaleko za wiaduktem, a konkretnie na wysokości biurowca Urzędu Dozoru Technicznego. Na swoją połowę jezdni będą mogli wrócić jeszcze przed skrzyżowaniem z ul. Lotniczą, a barierki mają stać w taki sposób, by trolejbusy mogły swobodnie wjechać do zatoki przy sklepie Społem.

Kierowcy jadący od strony ul. Krańcowej, przed skrzyżowaniem z ul. Lotniczą będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas do jazdy na wprost, bo ten przy osi jezdni ma służyć wyłącznie do skrętu w lewo.

Co będzie z bocznymi uliczkami? Z Wrońskiej będzie można wyjechać tylko w prawo, w kierunku śródmieścia. Gorzej z ul. Startową, która zostanie zaślepiona od strony Drogi Męczenników Majdanka. Kierowcy będą musieli jechać inną trasą, miasto zaleca tę przez Elektryczną i Lotniczą.

Całe zamieszanie spowodowane jest budową nowego odcinka ul. Garbarskiej, która dochodzić ma do Drogi Męczenników Majdanka naprzeciw Wrońskiej. Przebudowane ma być też skrzyżowanie z ul. Startową. W obu tych miejscach staną sygnalizacje świetlne. Na obu skrzyżowaniach główna droga poszerzona o dodatkowe pasy do skrętu w lewo. Jazda na wprost nadal ma być możliwa dwoma pasami, ale w dalszych planach miasto ma oznakowanie jednego pasa jako przeznaczonego wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej o: Lublin drogi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 lipca 2016 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale najważniejsze, że pojawi się napis od Szymka. Tego Szymka - od słynnego KOD-penisa. Pozdrowienia powiązanych z nim działaczy Teatru NN.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2016 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za bez mózgi patafian wymyślił tą przebudowę? A te światła o już tylko wariat mógł wymyślić.
Rozwiń
Gość
Gość (26 lipca 2016 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jestem przeciwny zwezaniu ulic w mieście. to nie warszawa dużo ludzi jeździ jak by chcieli sie przespacerowach albo 'jak jakieś łagodne określenie łona żeńskiego' i blokują ruch a to jest bardzo denerwujące jak nie idzie to sprawnie. nie mowie o tym aby jeździć szybko ale aby jeździć to pelnie 50 czy 60 na godzinę a nie 30 na godzine bo potem diza cześć normalnych kierowców dostaje białej gorączki gdy inni nie powinni siadać za kierownicą
Rozwiń
Gość
Gość (24 lipca 2016 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kieliszek nie jeden raz mówił że mieszkańcy Lublina chcą sygnslizacji za blisko poprzedniej a tu nie mówi o tym? Czyżby punkt widzenia zależał od miejca siedzenia? Pewnie ze tak, urzędnicy UM robią co chcą i nie liczą się ze zdaniem mieszkańców a Kieliszek i tak wytłunaczy swoich kolegów
Rozwiń
epif
epif (24 lipca 2016 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Chore jest to nastawianie tylu świateł. Od Grabskiego do Wolskiej jest 2 km, ale za to sygnalizacja jest w 4 miejscach, a będzie w 6, czyli co ok. 300 m. I to jest normalne???
Normalne to nie jest, wymyslic coś takie potrafi pacjent ze szpitala psychiatrycznego, wiec ktos celowo to robi zeby ludzi wqurwiać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!