środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Rozmowa zamiast klapsa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2010, 17:31

Lubelskie Przedszkole nr 81 rozpoczyna dziś cykl spotkań z rodzicami. Specjaliści będą uczyć, jak wychowywać nie używając przemocy. Liczą też, że pomysł podchwycą inne lubelskie placówki.

Przedszkole przy ul. Wyżynnej jest jednym z pierwszych w Lublinie, które dołączyło do kampanii "Dzieciństwo bez przemocy”. To projekt organizowany m.in. przez Fundację Dzieci Niczyje. Ma nauczyć polskich rodziców, jak powinni wychowywać swoje dzieci. – To bardzo ważny temat – podkreśla Bożena Mazur, dyrektor Przedszkola nr 81.

Z ostatnich badań wynika, że aż 69 proc. dorosłych Polaków stosuje w wychowywaniu dzieci karcenie klapsem. 19 proc. rodziców wymierza karę przy użyciu pasa. A 7 proc. ankietowanych przyznało, że choć raz uderzyło swoje dziecko w twarz.

Stąd pomysł na rozmowy z rodzicami. – Chodzi o dostarczenie gotowych narzędzi i schematów: jak w danej sytuacji rodzic powinien się zachować, jak rozwiązać problem bez nerwów, bez krzyczenia – mówi Mazur.

Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci z przedszkola przy ul. Wyżynnej odbędzie się dziś. Kolejne jutro. – Ale jeśli będą zainteresowani, jesteśmy skłonni robić kolejne spotkania, nie tylko dla naszych rodziców – podkreśla dyrektor Mazur.

Organizatorzy liczą, że pomysł podchwycą inne lubelskie przedszkola. – Mamy nadzieję, że gdy dowiedzą się o spotkaniach organizowanych u nas, zaszczepią tę akcję także u siebie – mówi Ewa Walczak, nauczycielka Przedszkola nr 81 i współpracownik Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL.

Zainteresowani nauczyciele i rodzice powinni zwracać się do Fundacji Dzieci Niczyje. Warto też wejść na stronę internetową www.dziecinstwobezprzemocy.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pedagog
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pedagog
pedagog (15 marca 2010 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tzw. "BEZSTRESOWE WYCHOWYWANIE" - dzieci bez kontaktu ze stresem od najmłodszych lat przy 1-szym kontakcie w życiu ze stresem osoby reagują agresją bo nie są nauczone jak sobie radzić ze stresem w sposób bez agresyjny! W USA takie wychowanie doprowadziło do zwiększenia ilości samobójstw i przemocy w szkołach - m.in. strzelaniny do nauczycieli i kolegów!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!