wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Rozmowy kontrolowane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2006, 18:49

Kiedy odbierzesz telefon od przedstawiciela Tele2, to znaczy, że będziesz nagrywany. Później nie wyprzesz się, że zawarłeś z firmą umowę

– Nie zgodziłem się na żadną ofertę, a mimo to dostałem rachunek – takie skargi coraz częściej trafiają do miejskiego rzecznika konsumentów w Lublinie i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Najpierw do potencjalnych klientów dzwoni przedstawiciel firmy i zachęca do skorzystania z tańszych połączeń. Potem takie osoby dostają paczkę zawierającą cennik oraz regulamin Tele2.
– Ze skarg klientów Tele2 wynika, że potwierdzenie odbioru przesyłki kończy się zawarciem umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych przez operatora – mówi Małgorzata Cieloch z biura prasowego UOKiK. – Co jest niezgodne z prawem.
Jeśli podpiszesz druk, tym samym zgadzasz się na usługę preselekcji. To znaczy, że będziesz dostawał dwa rachunki – jeden od TP SA za abonament, a drugi od Tele2 – za połączenia wykonane w danym miesiącu.
Poczta tłumaczy, że świadczy taką usługę kurierską dla firmy Tele2, ale nie dopowiada za treść przesyłek. – Odpowiadamy tylko za ich doręczenie – mówi Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. – Ponadto mamy oświadczenie firmy Tele2, że przesyłka kurierska jest nadawana w wyniku uprzedniego, świadomego zawarcia przez klienta ustnej umowy pomiędzy nim a Tele2. Po otrzymaniu przesyłki klient kwituje jej odbiór najpierw na odbiorczym dokumencie pocztowym, a potem podpisuje.
– Jeśli ktoś w rozmowie z przedstawicielem naszej firmy potwierdza, że chce skorzystać z oferty, wtedy traktujemy to jako zawarcie umowy ustnej – tłumaczy Karol Wieczorek, rzecznik prasowy firmy Tele2. – Każda taka rozmowa jest nagrywana. Natomiast umowę zlecenia preselekcji wysyłamy na dużej kartce papieru. Nie sposób jej nie zauważyć i bezwiednie podpisać. Ponadto klienci są informowani o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od daty jej zawarcia.
UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie Tele2. – Z naszych wiadomości wynika, że spółka Tele2 może naruszać przepisy prawa – mówi Cieloch.
(ATJ)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!