wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Rozmowy ostatniej szansy ws. kontraktu dla COZL. Od wtorku "białe miasteczko"?

Dodano: 5 lipca 2015, 19:51

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie związkowców z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z przedstawicielami NFZ i Urzędu Marszałkowskiego. Chodzi o brak kontraktu na leczenie w nowych zakresach w związku z rozbudową COZL.

– Jeśli nie padną żadne konkretne propozycje, prawdopodobnie od wtorku zaczynamy protest i organizujemy „białe miasteczko” pod siedzibą NFZ przy ul. Szkolnej. Mimo że proszono nas o jego zawieszenie jeszcze o tydzień – mówi Józef Krupa, przewodniczący solidarności w COZL. – Podejrzewamy, że to celowe granie na zwłokę, przecież ta sytuacja wymaga tylko dobrej woli – dodaje.

NFZ już wcześniej zapowiadał, że nie podpisze kontraktu na nowe zakresy leczenia. Urząd Marszałkowski musi więc znaleźć inne rozwiązanie. – Pewne pomysły już są, ale będziemy mogli o nich rozmawiać dopiero po spotkaniu – zaznacza Beata Górka, rzeczniczka marszałka.

Przypomnijmy, że Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego NFZ tłumaczył, że ogłoszenie konkursu tylko dla jednego świadczeniodawcy jest niemożliwe. – Niedopuszczalne jest podpisanie kontraktu bez postępowania konkursowego lub rokowań. Przeprowadzenie takiego postępowania nie może być dedykowane wyłącznie dla jednego świadczeniodawcy, w tym przypadku COZL, tak jak niedopuszczalne jest ogłoszenie przetargu pod konkretnego wykonawcę – podkreślał Kowalik.

– NFZ manipuluje informacjami, dzieląc świadczenia na onkologiczne i nieonkologiczne, sugerując tym samym, że chcemy rozszerzyć zakres naszego leczenia. A nam chodzi o to, żeby w nowych zakresach, np. ginekologii czy urologii, udzielać świadczeń onkologicznych, które można rozliczyć tylko w ten sposób – argumentował Rafał Janiszewski, rzecznik COZL. – Brak kontraktu spowoduje, że będziemy albo zadłużać centrum, albo odsyłać pacjentów do ośrodków onkologicznych w innych miastach.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 lipca 2015 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie problem postawić budynek za brudne pieniądze i zbierać laury...
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2015 o 23:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ty guest 20.56 ty świno dzika, ty chamie z pod budki z piwem, ty dziadu lewym palcem robiony, ty dnie szambie społeczny wyszedłeś ze wsi ale wieś z ciebie nie ty gnoju powinieneś być na taczkach wożony, no taki chamski prymityw chce wypowiadać się na tematy którym do pięt nie dorasta więc spadaj do gnoju, Ave COZL
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2015 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, Pozamykać. Najlepiej wszystkie szpitale w Lublinie. Niech chorzy po dobrą opiekę jeżdżą do Polski A.Na lubelszczyźnie tylko kartofle, szare budynki i lotnisko do emigracji...
Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2015 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowną Panią dyr wraz z panem marszałkiem i sekretarzem województwa za błędne decyzje w całej słuzbie zdrowia i niszczenie czy raczej psucie slużby zdrowia dziękujemy .poddajcie sie honorowo do dymisji . Taczki czekają myli paNstwo . Jak można doprowadz do otwierania kolejnych oddzialów bez gwarancji funduszu. Pani sekretarz pracowała Pani i w funduszu i onkologiii. Marszałku co się i na służbie zdrowia znasz kończ wstydu oszczędż. Prokurator was powinien pozamykać wszystkich
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!