piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Różnice wyrównamy, LiS-a przetrwamy (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2007, 16:10

PiS się LiS-a nie boi - tak dziś w Lublinie premier Jarosław Kaczyński skomentował zapowiedź powołania nowego ugrupowania politycznego.

Stwierdził też, że koalicja ma sens jedynie wtedy, gdy spełnia swoją rolę, czyli zmienia kraj. A mieszkańcom Lubelszczyzny obiecał, że będzie wyrównywać szkodliwe dla nas różnice gospodarcze.

W Lublinie, Chełmie i Zamościu premier spotkał się z władzami, działaczami i sympatykami PiS.

- Lipiec to taki moment, kiedy jest mniej zajęć i można wygospodarować czas na odwiedzenie organizacji regionalnych - wyjaśnił premier Jarosław Kaczyński. - Robię to łącząc funkcję szefa partii z funkcją szefa polskiego rządu.
Jako szef rządu Jarosław Kaczyński zapewnił, że Lubelszczyzna to miejsce, które jest i będzie otoczone szczególną opieką. - W Polsce nie może być różnic gospodarczych między poszczególnymi regionami. Mój przyjazd tutaj to uwiarygodnienie zapowiedzi, że wesprzemy tę część kraju na zasadzie przywileju - obiecał Jarosław Kaczyński.

Dowodem na to miała być wizyta premiera w powstającym Parku Naukowo Technologicznym Województwa Lubelskiego. - Mam nadzieję, że ta inwestycja niedługo ruszy i będzie służyć rozwojowi Lubelszczyzny, a na tym nam właśnie zależy - podkreślił szef rządu.

Z władzami województwa premier rozmawiał też o innych kluczowych dla regionu inwestycjach. - Premierowi bardzo spodobała się nowa koncepcja przesuwająca pas startowy lotniska w Świdniku poza obszar Natury 2000, będąca kompromisem dla człowieka i przyrody - zdradził Jarosław Zdrojkowski, marszałek województwa. - A o czym jeszcze rozmawialiśmy? O problemach służby zdrowia chociażby. To była bardzo sympatyczna wizyta. Zaprosiliśmy premiera na dożynki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!