Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2012 r.
12:57
Edytuj ten wpis

Ruch Palikota: Prezydent Żuk powinien przeprosić Pietrasiewicza

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 34 A A
Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powi
Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powi

Prezydent miasta powinien przeprosić Szymona Pietrasiewicza, organizatora kontrowersyjnej akcji z komiksami na biletach za to, co pod jego adresem krzyczeli wczoraj kibice Motoru Lublin – oznajmił poseł Ruchu Palikota, Michał Kabaciński na konferencji prasowej na schodach Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kabaciński na drzwiach budynku przykleił zdjęcia prezydenta Lublina i Adolfa Hitlera oraz rysunek postaci z Ku Klux Klanu. Obrazki wisiały tu trzy minuty.

Poseł Ruchu Palikota skrytykował prezydenta za to, że do południa nie wydał żadnego oficjalnego stanowiska w sprawie wczorajszego marszu kibiców Motoru Lublin, który był protestem przeciw akcji biletowej.

Przypomnijmy: na biletach komunikacji miejskiej znalazły się komiksy z wizerunkiem Murzyna i Żyda skandujących z kibicami "Motor Lublin”. Miały być jeszcze dwa inne komiksy: z Romem i całującymi się kibicami. Po protestach klubu i kibiców miasto wycofało bilety, ale kibice mimo to postanowili zorganizować w poniedziałek demonstrację. Wzięło w niej udział ok. 200 osób.

Demonstranci krzyczeli m.in. "Pietrasiewicz won z Lublina”, a manifestację zakończyli okrzykiem "Pietrasiewicz, ch** ci w d***”. Zdaniem Kabacińskiego prezydent powinien przeprosić Pietrasiewicza za to, że kibice go obrażali.

– Prezydent powinien potępić kibiców, powiedzieć, że nie zgadza się na takie zachowania – mówi poseł Ruchu Palikota. Nie podoba mu się też reakcja władz miasta podczas demonstracji. – Co zrobił Ratusz? Wyszedł i powiedział, że w nagrodę za takie zachowanie kibice dostaną stadion.

Wieszając podobizny Żuka, Hitlera i członka Ku Klux Klanu Kabaciński pytał: – Czy prezydent nie powinien przeciwstawiać się takim wartościom?

Rysunki wisiały zaledwie trzy minuty. Z drzwi Ratusza zerwał je strażnik miejski oraz Zdzisław Niedbała z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Kabaciński zapowiedział też, że wraz z grupą posłów Ruchu Palikota będzie starać się odkupić od ZTM wycofane z obiegu bilety, by rozdać je mieszkańcom. Samą kampanię komiksową uważa za słuszną. – Bilety pokazywały, że wśród kibiców mogą być osoby o innej orientacji, Żydzi i Murzyni.

- Jeżeli oczekuję od kogoś przeprosin, to nie od prezydenta, ale od ludzi, którzy to krzyczeli - komentuje Szymon Pietrasiewicz.

Zobacz wczorajszy marsz kibiców Motoru pod Ratusz: Marsz kibiców Motoru Lublin. Poszli pod Ratusz (zdjęcia, wideo)

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotysz / 4 grudnia 2013 o 22:31

Ruch Palikota to momentami nie powinien się odzywać...

Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:38
DYMAĆ tą konfidencką pałę.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:29
Zachodnia Polska wybacza !
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:08
Ściana wschodnia przeprasza za Lateksową Pałę vel Świńskiego Ryja.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 20:00
A może by teraz Żuk oskarżył Kabacińskiego o porównywanie go do Hitlera?
Albo oskarżyć Kabacińskiego o propagowanie faszyzmu przez wieszanie w miejscu publicznym portretu Hitlera? Wtedy by było ciekawie - pokonać ich ich własną bronią - oskarżeniami o mowę nienawiści.
Avatar
żyleta / 28 listopada 2012 o 16:43
Wszystko TO, to pedały i konfidenci, nie ma czego żałować.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 16:14
Kabaciński dorównał swojemu mistrzowi - porównania prezydenta do Hitlera, wieszanie obrazków. Tylko happening i happening, żadnych konkretów.
Pomysł, żeby Żuk przepraszał za kibiców - co za beznadzieja!!!!!!! TRAGEDIA!! Za to Pietrasiewicz bardzo ładnie powiedział.
Wykup biletów - co za durny pomysł!! Masakra. Jakby się zainteresował sprawą, to by wiedział, że bilety już poszły na przemiał prawie tydzień temu, więc teraz popij wodą.
Avatar
kiblocins / 27 listopada 2012 o 22:35
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zwalczamy mowę nienawisci stosując mowę nienawisci bełkot
zapewne mozna protestować przeciwko biletom a jeszcze lepiej przeciwko obowiązkowi ich kasowania a takze przeciw ogolnie kiepskiej pogodzie
ale drodzy "protestanci" zauważcie, ze cala procedura była delikatnie mówiąc nadmiarowa a już żadania ustapienia Żuka abdurdalne
warto kontaktować sie z Prezydentem "w sprawie" bo naprawdę można liczyć na jego zdrowy rozsądek , mądrość i odwagę cywilną
wiem bo sam "sprawdzałem"
po długich latach doczekaliśmy się Prezydenta o takim formacie i powinniśmy go traktować jak srebra rodowe nie nadużywając ..... w swoim dobrze pojętym interesie
złapmy dystans co by nie wylac dziecka z kąpielą
swoją drogą nie zgadzam sie ze wszystkich swoich mizernych sił z postulatem o "dewiantach"
historia i wspołczesność uczą, że każdy z nas w dowolnej chwili z dowolnego powodu może zostać okrzykniety "dewiantem" no i ....... rwanda srebrenica bagdad majdanek .....
Żuk codziennie udawadnia ze nie jest podobny do hitlera itp więc dajmy mu pracowac szanujmy go i cieszmy sie nim bo zasłużył na to (może my na niego też?)
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zw... rozwiń
Avatar
qw / 27 listopada 2012 o 19:13
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
Avatar
Przemo / 27 listopada 2012 o 19:09
[quote name='Martyna' timestamp='1354025300' post='701017']
Czy redakcja nie ma świadomości, że określenie "murzyn" jest słowem pejoratywnym, obraźliwym?
[/quote] ho ho ho się uśmiałem.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka"]http://pl.wikipedia...._rasa_człowieka[/url]

tak to jest, jak bezmyślnie ktoś chce przeszczepiać amerykańskie "trędy" na polska glebę.
Avatar
lotysz / 4 grudnia 2013 o 22:31

Ruch Palikota to momentami nie powinien się odzywać...

Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:38
DYMAĆ tą konfidencką pałę.
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:29
Zachodnia Polska wybacza !
Avatar
Gość / 28 listopada 2012 o 20:08
Ściana wschodnia przeprasza za Lateksową Pałę vel Świńskiego Ryja.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 20:00
A może by teraz Żuk oskarżył Kabacińskiego o porównywanie go do Hitlera?
Albo oskarżyć Kabacińskiego o propagowanie faszyzmu przez wieszanie w miejscu publicznym portretu Hitlera? Wtedy by było ciekawie - pokonać ich ich własną bronią - oskarżeniami o mowę nienawiści.
Avatar
żyleta / 28 listopada 2012 o 16:43
Wszystko TO, to pedały i konfidenci, nie ma czego żałować.
Avatar
Michał / 28 listopada 2012 o 16:14
Kabaciński dorównał swojemu mistrzowi - porównania prezydenta do Hitlera, wieszanie obrazków. Tylko happening i happening, żadnych konkretów.
Pomysł, żeby Żuk przepraszał za kibiców - co za beznadzieja!!!!!!! TRAGEDIA!! Za to Pietrasiewicz bardzo ładnie powiedział.
Wykup biletów - co za durny pomysł!! Masakra. Jakby się zainteresował sprawą, to by wiedział, że bilety już poszły na przemiał prawie tydzień temu, więc teraz popij wodą.
Avatar
kiblocins / 27 listopada 2012 o 22:35
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zwalczamy mowę nienawisci stosując mowę nienawisci bełkot
zapewne mozna protestować przeciwko biletom a jeszcze lepiej przeciwko obowiązkowi ich kasowania a takze przeciw ogolnie kiepskiej pogodzie
ale drodzy "protestanci" zauważcie, ze cala procedura była delikatnie mówiąc nadmiarowa a już żadania ustapienia Żuka abdurdalne
warto kontaktować sie z Prezydentem "w sprawie" bo naprawdę można liczyć na jego zdrowy rozsądek , mądrość i odwagę cywilną
wiem bo sam "sprawdzałem"
po długich latach doczekaliśmy się Prezydenta o takim formacie i powinniśmy go traktować jak srebra rodowe nie nadużywając ..... w swoim dobrze pojętym interesie
złapmy dystans co by nie wylac dziecka z kąpielą
swoją drogą nie zgadzam sie ze wszystkich swoich mizernych sił z postulatem o "dewiantach"
historia i wspołczesność uczą, że każdy z nas w dowolnej chwili z dowolnego powodu może zostać okrzykniety "dewiantem" no i ....... rwanda srebrenica bagdad majdanek .....
Żuk codziennie udawadnia ze nie jest podobny do hitlera itp więc dajmy mu pracowac szanujmy go i cieszmy sie nim bo zasłużył na to (może my na niego też?)
[quote name='qw' timestamp='1354039981' post='701126']
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
[/quote]
wywieszanie tych zdjęć jest moim zdaniem załosną próbą zwrócenia na siebie uwagi zresztą w stylu "ruchu" i jest ewidentna mową nienawisci czyli jak to u Palikota zw... rozwiń
Avatar
qw / 27 listopada 2012 o 19:13
Płacą Ci 10 tys.zł miesięcznie, dostajesz 15tys.zł miesięcznie na biura , za chwilę weźmiesz 13tkę też 10tys.zł i stać Cię tylko na takie wygłupy? Może zróbcie coś pożytecznego dla mieszkańców, coś z czego wszyscy będą mieli korzyść. Takie numery to w podstawówce...
Avatar
Przemo / 27 listopada 2012 o 19:09
[quote name='Martyna' timestamp='1354025300' post='701017']
Czy redakcja nie ma świadomości, że określenie "murzyn" jest słowem pejoratywnym, obraźliwym?
[/quote] ho ho ho się uśmiałem.

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka"]http://pl.wikipedia...._rasa_człowieka[/url]

tak to jest, jak bezmyślnie ktoś chce przeszczepiać amerykańskie "trędy" na polska glebę.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!