Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2017 r.
20:30

Rumuni zgwałcili lubliniankę przy Moście Kultury? Jeden przyznał się do winy. Będzie proces

133 40 A A
Dziewczyna poznała jednego z podejrzanych o gwałt podczas imprezy na lubelskim „Moście Kultury”. Fot. Maciej Kaczanowski /archiwum<br />
Dziewczyna poznała jednego z podejrzanych o gwałt podczas imprezy na lubelskim „Moście Kultury”. Fot. Maciej Kaczanowski /archiwum

Najpóźniej w poniedziałek śledczy przygotują akt oskarżenia w sprawie dwóch Rumunów, którzy mieli zgwałcić młodą mieszkankę Lublina. Jeden z nich przyznał się już do winy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obaj podejrzani nie wyrazili skruchy. Młodszy z nich, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Pokrywają się one z ustaleniami, jakie poczyniliśmy podczas śledztwa – wyjaśnia Joanna Bełz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie.

37-letni Augustin B. i jego 45-letni wujek Costel B. odpowiedzą za wydarzenia z sierpnia ubiegłego roku. Obaj mieli wówczas zgwałcić młodą lubiniankę. Dziewczyna poznała Augustina podczas koncertu na lubelskim „Moście Kultury”. Oboje pili alkohol. Z relacji kobiety wynika, że mężczyzna dolewał coś do jej kubka z własnej butelki. Potwierdziły to później nagrania z kamer monitoringu. 24-latka zaczęła tracić nad sobą kontrolę. Śledczy ustalili, że doprowadziło do tego mieszanie piwa z mocniejszym alkoholem podawanym przez Augustina B.

– Nie znaleźliśmy dowodów, by pokrzywdzonej podatno tzw. tabletkę gwałtu – zaznacza prokurator Bełz.

Dziewczyna tłumaczyła śledczym, że czuła się „jakby wypiła 10 piw, a nie półtora”. Straciła przytomność. Rano, obolała obudziła się pod mostem. Obok leżał Augustin B. Mężczyzna potwierdził, że wcześniej uprawiali seks.

Z ustaleń prokuratury wynika, że rano dziewczyna wciąż była mocno otumaniona. Nie mogła podjąć żadnej decyzji. Augustin B. zaprowadził ją więc do swojego mieszkania w rejonie ul. Bronowickiej.
Po chwili przyjechał tam wujek gospodarza. Costel B. bawił się wcześniej z rodziną przy grillu, ale postanowił odwiedzić siostrzeńca. W pewnej chwili został sam na sam z odurzoną dziewczyną. Według prokuratury postanowił to wykorzystać i brutalnie zgwałcił 24-latkę. Dziewczyna pamiętała, że ją dusił i bił po twarzy. Kiedy Costel B. zasnął, młoda lublinianka uciekła do domu.

Costel B. nie przyznał się do gwałtu, a tylko do tzw. innych czynności seksualnych. Twierdzi, że jedynie obmacywał dziewczynę. Mężczyzna wraz z siostrzeńcem czeka na proces w areszcie. Obaj muszą się liczyć z karą do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 19:07
to wina lewicowych mediów mamiących chorą ideologią multi-kulti. ***s://youtu.be/iztpcecxmo0?t=28
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 17:17
Sama sobie winna. Nie wie kto to, a zadaje się. Taka Dziunia.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 17:13
Ciekawe czy nie zapaliła sie w jej głowie czerwona lampka kontrolna gdy zaczynała pić alkohol z obcokrajowcami ?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 13:41
Dlatego siedze sam przynajmiej żadna nie opskarzy, ze dotknałem i zgwałciłem. Powinni pas cnoty zakładac i dopiero mązpo ślubie powinien kłudke zdejmowac. Bo to k się szerzy jak muchy po deszczu i tylko kase chce potem wyciągnąć i najgorszego sukinsyna z faceta zrobić. Za skłądanie fałszywych zeznac ją zamknąć to jej pokażą dopiero co to gwałt bo widocznie nie ten słownik wyrazów obcych czytała.
Avatar
Henio / 20 stycznia 2017 o 12:44
Moment moment a na jakiej podstawie twierdzą że to był gwałt ?? Były jakieś nagrania na których widać że ona się broni a on ją pobiera ?? Teraz to płacze że gwałt a gdzie miała rozum by pić piwo z nieznajomym baaa by pić trunki od niego ?? Nie pomyślała czym to może skutkować i jakie tego mogą być konsekwencje ? Uważam że żadna szanująca się dziewczyna nie będzie walić gazu z obcym facetem do tego Rumunem i to z jego kija jeszcze a że trafił swój na swego to jest jak jest. A były jakieś nagrania, na których widać, że zapłacili? 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 12:39
Dostala to co chciala. Cipa ja swedziala na ciapatych to teraz ma hhaha
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 12:20
Moment moment a na jakiej podstawie twierdzą że to był gwałt ?? Były jakieś nagrania na których widać że ona się broni a on ją pobiera ?? Teraz to płacze że gwałt a gdzie miała rozum by pić piwo z nieznajomym baaa by pić trunki od niego ?? Nie pomyślała czym to może skutkować i jakie tego mogą być konsekwencje ? Uważam że żadna szanująca się dziewczyna nie będzie walić gazu z obcym facetem do tego Rumunem i to z jego kija jeszcze a że trafił swój na swego to jest jak jest.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 12:06
Dziewczyna zawsze poleci za duzym i twardym, a Rumuni no coż w tym sa specjalisci :P
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 11:58
Pic z Rumunami to naprawdę trzeba mieć coś nie tak ze sobą ..
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 11:57
zrobic z nimi to samo
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 19:07
to wina lewicowych mediów mamiących chorą ideologią multi-kulti. ***s://youtu.be/iztpcecxmo0?t=28
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 17:17
Sama sobie winna. Nie wie kto to, a zadaje się. Taka Dziunia.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 17:13
Ciekawe czy nie zapaliła sie w jej głowie czerwona lampka kontrolna gdy zaczynała pić alkohol z obcokrajowcami ?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 13:41
Dlatego siedze sam przynajmiej żadna nie opskarzy, ze dotknałem i zgwałciłem. Powinni pas cnoty zakładac i dopiero mązpo ślubie powinien kłudke zdejmowac. Bo to k się szerzy jak muchy po deszczu i tylko kase chce potem wyciągnąć i najgorszego sukinsyna z faceta zrobić. Za skłądanie fałszywych zeznac ją zamknąć to jej pokażą dopiero co to gwałt bo widocznie nie ten słownik wyrazów obcych czytała.
Avatar
Henio / 20 stycznia 2017 o 12:44
Moment moment a na jakiej podstawie twierdzą że to był gwałt ?? Były jakieś nagrania na których widać że ona się broni a on ją pobiera ?? Teraz to płacze że gwałt a gdzie miała rozum by pić piwo z nieznajomym baaa by pić trunki od niego ?? Nie pomyślała czym to może skutkować i jakie tego mogą być konsekwencje ? Uważam że żadna szanująca się dziewczyna nie będzie walić gazu z obcym facetem do tego Rumunem i to z jego kija jeszcze a że trafił swój na swego to jest jak jest. A były jakieś nagrania, na których widać, że zapłacili? 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 12:39
Dostala to co chciala. Cipa ja swedziala na ciapatych to teraz ma hhaha
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 12:20
Moment moment a na jakiej podstawie twierdzą że to był gwałt ?? Były jakieś nagrania na których widać że ona się broni a on ją pobiera ?? Teraz to płacze że gwałt a gdzie miała rozum by pić piwo z nieznajomym baaa by pić trunki od niego ?? Nie pomyślała czym to może skutkować i jakie tego mogą być konsekwencje ? Uważam że żadna szanująca się dziewczyna nie będzie walić gazu z obcym facetem do tego Rumunem i to z jego kija jeszcze a że trafił swój na swego to jest jak jest.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 12:06
Dziewczyna zawsze poleci za duzym i twardym, a Rumuni no coż w tym sa specjalisci :P
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 11:58
Pic z Rumunami to naprawdę trzeba mieć coś nie tak ze sobą ..
Avatar
Gość / 20 stycznia 2017 o 11:57
zrobic z nimi to samo
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 12 7

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 2

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 36

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 15 2

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 4 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 4

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra