poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Rusałka: Wielkie sprzątanie parku i dyskusja

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 maja 2011, 20:23

 (Bartek Żurawski)
(Bartek Żurawski)

Jak powinna wyglądać Rusałka? Każdy, kto ma pomysł na jeden z najbardziej zaniedbanych parków w śródmieściu, będzie mógł o tym powiedzieć w sobotę. Okazja? Wielkie sprzątanie parku, które organizuje Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu.

Porządki, w których mogą pomóc wszyscy, zaczną się w o godz. 13 i potrwają do godz. 16. Zbiórka uczestników – od strony ul. Rusałka (dawne targowisko ze zwierzętami). Worki, rękawice, i kontener zapewnia Wydział Gospodarki Komunalnej, poczęstunek dla uczestników (m.in. grill) – ufundowało Stowarzyszenie Handlowców "Ulica Rusałka”.

W sobotę będzie także możliwość rozmowy o przyszłości terenu przy makiecie Rusałki. – Makieta zostanie wykorzystana niebawem przy otwartych warsztatach, na które zapraszamy 1, 8 i 15 czerwca – informuje Jan Kamiński, koordynator inicjatywy ze Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. – Działanie jest kolejnym etapem procesu konsultacji społecznych odnowy parku Rusałka w Lublinie, którego celem jest opracowanie społecznej koncepcji zagospodarowania tego parku.

– Chodzi o to, żeby oddolnie poruszyć ten temat. Wypracować koncepcję, którą potem miasto będzie mogło wykorzystać, co już nam urzędnicy zadeklarowali – podkreśla Kamiński. – Do tej pory miasto nie podjęło decyzji dotyczącej przyszłości Rusałki, nie ma też planu zagospodarowania tego terenu.

– Jesteśmy po pierwszym spotkaniu z mieszkańcami i nasze zdania na temat przyszłości parku są podobne – dodaje Kamiński. – Rusałka powinna pozostać terenem niezabudowanym, otwartym. Nie może zakłócać widoku panoramy miasta. Za to powinna być miejscem do rekreacji, z możliwością wygodnego dojścia i dojechania rowerem, ze ścieżkami rowerowymi i innymi propozycjami dla lublinian.

Organizatorzy sobotniego spotkania o przyszłości Rusałki chcą rozmawiać z sąsiadami, m.in. z browarami Perła.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
NAKROP
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 maja 2011 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"W sobotę będzie możliwość rozmowy o przyszłości terenu przy [b]makiecie Rusałki. – informuje Jan Kamiński, koordynator inicjatywy ze Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Działanie jest kolejnym etapem procesu konsultacji społecznych odnowy parku Rusałka w Lublinie, którego celem jest opracowanie społecznej koncepcji zagospodarowania tego parku.

Do tej pory miasto nie podjęło decyzji dotyczącej przyszłości Rusałki, nie ma też planu zagospodarowania tego terenu"[/b]

Od etapu makiet do etapu zakończenia jakiejkolwiek inwestycji w Lublinie mija średnio 5 - 10 a nawet więcej lat (Teatr w Budowie "buduje" się od 1974 roku - już 37 lat).
Rozwiń
NAKROP
NAKROP (26 maja 2011 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OBLEŚNY PLAC RUSAŁKA, TO JEDEN Z WIELU PRZYKŁADÓW MIEJSC WE WSI LUBLIN, SZUMNIE NAZYWANEJ MIASTEM WOJEWÓDZKIM, GDZIE KOLEJNI DECYDENCI I RADNI=BEZRADNI, POKAZALI SZCZYT OLEWACTWA SPRAW MIASTA!!INNYM JEST KOSZMAR POD NAZWĄ PARK LUDOWY, TEATR W TZW BUDOWIE...A W OGÓLE TO: BRUDNE ULICE, NIERÓWNE CHODNIKI I OGÓLNY BRUD, TYPOWY DLA WSIOWEGO MIASTA BEZ PERSPEKTYW I BEZ GOSPODARZA!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!