Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2013 r.
11:48
Edytuj ten wpis

Rusłan na lotnisku Lublin. Odleciał na Filipiny z Sokołami (relacja)

0 31 A A
O godz. 13.05 An-124 Rusłan odleciał z lotniska Lublin (Sylwia Grundzik)
O godz. 13.05 An-124 Rusłan odleciał z lotniska Lublin (Sylwia Grundzik)

O godz. 13.05 An-124 Rusłan odleciał z lotniska Lublin. Przetransportuje dwa śmigłowce Sokół na Filipiny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czekamy na Wasze zdjęcia ze startu Rusłana. Prześlijcie je na online@dziennikwschodni.pl

Rusłan odlatując "pomachał" skrzydłami. Można to zobaczyć na filmie użytkownika "Jankesinfo"



13:15

Tłumy pożegnały Rusłana.



13:05

Rusłan odleciał.





12:59

Rusłan wykołował na koniec pasa. Zawraca i wystartuje w kierunku na Łęczną.

12:55

Rusłan powoli rusza po płycie lotniska. Rozpoczął już kołowanie. Za chwilę odleci.

12:52

Z Lublina pod terminal podjechał pociąg który jest po brzegi wypełniony ludźmi. To osoby, które przyjechały wyłącznie po to żeby zobaczyć odlot Rusłana.

W tej chwili na lotnisku jest więcej osób niż wczoraj podczas lądowania Rusłana.

12:48

Przygotowany do odlotu Rusłan uruchamia silniki. Dzisiaj na płycie lotniska nie ma fotoreporterów. są wyłącznie pracownicy portu. Pod ogrodzeniem lotniska zgromadził się ogromy tłum widzów. Są osoby, które wczoraj oglądały lądowanie jak i te które dzisiaj po raz pierwszy przyjechały żeby obejrzeć gigantyczną maszynę. Za chwilę start.

12:38

Samolot ma wystartować o godz. 13. - Najprawdopodobniej w kierunku na Łęczną o ile nie zmieni się kierunek wiatru - mówi rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Trwa odprawa pasażerów, którzy o 14:05 polecą na lotnisko Stansted obok Londynu (samolot wyląduje w Świdniku o 13:40).

12:33

Na lotnisku są już setki widzów, którzy stoją wzdłuż ogrodzenia. Rusłan jest gotowy do startu. - Wczoraj do godz. 20 trwało ładowanie śmigłowców - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotnicznego Lublin.

12:25



Górki spotterskie już się zapełniają. Każdy chce mieć jak najlepsze miejsce.



12:17

Według nieoficjalnych informacji Rusłan ma startować w kierunku wschodnim.

12:10

Na górce spotterskiej przy ogrodzeniu Lotniska w Świdniku Dużym Drugim zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które chcą zobaczyć start Rusłana.


W czwartek lądowanie Rusłana cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na lotnisko przyjechało ponad tysiąc osób. Każdy chciał zobaczyć gigantyczny samolot.

O godz. 16.45 kolos wylądował na płycie lotniska Lublin. Dzisiejszy start jest zaplanowany na godz. 13.

Zdjęcia i film z czwartkowego lądowania Rusłana

An-124 Rusłan ustępuje wielkością jedynie maszynie opartej na jego konstrukcji An-225 Mrija oraz Airbusowi A380. Rozpiętość samolotu to 73 metry, długość 69 m, wysokość 21 m, a powierzchnia to 628 mkw. Sama ładownia ma wymiary 36,5 m długości, 6,4 m szerokości i 4,4 m wysokości. Maksymalna prędkość maszyny to 850 km/h, a pułap wynosi 12 tys. metrów. Zasięg Rusłana to 16 090 km.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aver / 15 lutego 2013 o 22:52
Piloci fajnie się zachowali!
Avatar
S Y L W E S T E R / 15 lutego 2013 o 21:33
-------------------------------------PROŚBA DO ŚWIDNICZAN------------------------------------------------------- Czy moglibyście Drodzy Świdniczanie , wyjaśnić nazewnictwo na tablicy : -----------------------------ŚWIDNIK DUŻY DRUGI ----------------------------------------------- ? . Czyżby był --------------------------ŚWIDNIK MAŁY PIERWSZY------------------------------------------- ? . Świdnik jest już Dzielnicą Lublina więc skąd te nazewnictwo ? .
Avatar
edyRef away / 15 lutego 2013 o 19:27
[quote name='ROMAN' timestamp='1360929568' post='734494']
BO JESTES MATOŁ ZAWSZE OSTATECZNA DECYZJA NALEZY DO PILOTA GŁĄBIE
[/quote]

Nie wyzywaj ludzi od matołów, twoje wypowiedzi świadczą, o Twoim poziomie intelektualnym. Jeśli wzbogaci Twoją wiedzę na temat lotnictwa fakt, że pilot podejmuje decyzję o lądowaniu lub starcie a nie ma ona nic wspólnego za którym pasie będzie lądował lub startował. Za to jest odpowiedzialny kontroler lotniska. I co głupio Ci ? Teraz możesz sobie sam odpowiedzieć kim jesteś. Pozdrawiam.
Avatar
lublinianin / 15 lutego 2013 o 19:12
jeszcze dopiszcie, że sie tam wszyscy zesrali z zachwytu jak wystartował

masakra
Avatar
qwerty / 15 lutego 2013 o 16:25
[quote name='pasjonat lotnictwa' timestamp='1360926577' post='734468']
Ciekawy jestem gdzie Lublin ma to swoje lotnisko, chyba w Radawcu, tam RUSŁAN nie mógł wyladować Lotnisko Świdnik...
[/quote] O widze typowe "świdnickie" kompleksy i jeszcze raz kompleksy. Najlepiej ogłoście swoją autonomię i odłączcie się od Polski jako miasto bo przecież skandal nie ma was na mapach od pogody. Tak czy siak piękny start oby takich więcej
[quote name='pasjonat lotnictwa' timestamp='1360926577' post='734468']
Ciekawy jestem gdzie Lublin ma to swoje lotnisko, chyba w Radawcu, tam RUSŁAN nie mógł wyladować Lotnisko Świdnik...
[/quote] O widze typowe "świdnickie" kompleksy i jeszcze raz kompleksy. Najlepiej ogłoście swoją autonomię i odłączcie się od Polski jako miasto bo przecież skandal nie ma was na mapach od pogody. Tak czy siak piękny start oby takich więcej rozwiń
Avatar
ktosik / 15 lutego 2013 o 16:07
Pozdrowienia dla pilotów
Avatar
Gość / 15 lutego 2013 o 15:16
[quote name='spiritus movens' timestamp='1360932471' post='734510']
Zjechalo sie z pol powiatu inteligetnego kwiatu
moher, dresik itp. rewia mody Polski "D"
z kanapkami, z termosami kamerami, cyfrowkami
Lornetami z czasow wojny......
a ze Polak bogobojny to i ksiedza by sie zdalo
zeby cos odprawil smialo
albo biskup niech sie zjawi
na asfalcie msze odprawi w srodku pasa startowego
potem taca albo dwie bo biskup tez latac chce
a jak zbierze kupe forsy to i on nie bedzie gorszy
Kupi sobie samolocik do latania tu i tam
....................i wtedy drogie parafiany bedzieta mogli co niedziela po mszy dumnie gnac na lotnisko zeby z bliska zobaczyc jak zyja szefowie ktorych tak hojnie sponsorujecie
[/quote]

cóż za geniusz,pewniak na Nobla z literatury
[quote name='spiritus movens' timestamp='1360932471' post='734510']
Zjechalo sie z pol powiatu inteligetnego kwiatu
moher, dresik itp. rewia mody Polski "D"
z kanapkami, z termosami kamerami, cyfrowkami
Lornetami z czasow wojny......
a ze Polak bogobojny to i ksiedza by sie zdalo
zeby cos odprawil smialo
albo biskup niech sie zjawi
na asfalcie msze odprawi w srodku pasa startowego
potem taca albo dwie bo biskup tez latac chce
a jak zbierze kupe fors... rozwiń
Avatar
lubelak / 15 lutego 2013 o 14:32
[quote name='tmk' timestamp='1360931195' post='734504']
szkoda ci deb***u że sam nie widziałeś bo pewnie siedzisz teraz w robocie, moze np. kopiesz rów z którego nic nie widać i nie możesz się nawet na chwile zerwać żeby zobaczyc w zyciu cos ciekawego
[/quote]
ło żesz ty ....
PS: Piszemy do was z rowów
Avatar
Damian / 15 lutego 2013 o 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=4csrO9AbnpE
Avatar
jano / 15 lutego 2013 o 13:56
nie port lotniczy Lublin tylko tylko port Hamburg
Avatar
aver / 15 lutego 2013 o 22:52
Piloci fajnie się zachowali!
Avatar
S Y L W E S T E R / 15 lutego 2013 o 21:33
-------------------------------------PROŚBA DO ŚWIDNICZAN------------------------------------------------------- Czy moglibyście Drodzy Świdniczanie , wyjaśnić nazewnictwo na tablicy : -----------------------------ŚWIDNIK DUŻY DRUGI ----------------------------------------------- ? . Czyżby był --------------------------ŚWIDNIK MAŁY PIERWSZY------------------------------------------- ? . Świdnik jest już Dzielnicą Lublina więc skąd te nazewnictwo ? .
Avatar
edyRef away / 15 lutego 2013 o 19:27
[quote name='ROMAN' timestamp='1360929568' post='734494']
BO JESTES MATOŁ ZAWSZE OSTATECZNA DECYZJA NALEZY DO PILOTA GŁĄBIE
[/quote]

Nie wyzywaj ludzi od matołów, twoje wypowiedzi świadczą, o Twoim poziomie intelektualnym. Jeśli wzbogaci Twoją wiedzę na temat lotnictwa fakt, że pilot podejmuje decyzję o lądowaniu lub starcie a nie ma ona nic wspólnego za którym pasie będzie lądował lub startował. Za to jest odpowiedzialny kontroler lotniska. I co głupio Ci ? Teraz możesz sobie sam odpowiedzieć kim jesteś. Pozdrawiam.
Avatar
lublinianin / 15 lutego 2013 o 19:12
jeszcze dopiszcie, że sie tam wszyscy zesrali z zachwytu jak wystartował

masakra
Avatar