poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lublin

Rusza budowa nowego centrum onkologii (wizualizacja)

Dodano: 31 sierpnia 2011, 13:29

 Większy z budynków będzie miał 7 pięter  (Materiały inwestora)
Większy z budynków będzie miał 7 pięter (Materiały inwestora)

Za dwa tygodnie w Lublinie zacznie się kompleksowa przebudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Powstaną dwa nowe budynki połączone ze starą częścią centrum, która zostanie odnowiona. Liczba łóżek dla chorych zwiększy się ponad dwukrotnie.

>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

W tej chwili w szpitalu jest 186 łóżek. Po zakończeniu budowy ich liczba wzrośnie do 498. Powstanie też 7 nowych sal operacyjnych oraz 2 sale operacyjne w tzw. Chirurgii Jednego Dnia. Inwestycja ma zakończyć się do 2013 roku.

- Przybędzie też nowych oddziałów, w tym Endokrynologii Onkologicznej, Transplantacji Komórek Krwiotwórczych, Chirurgii Przewodu Pokarmowego, Chirurgii Urologicznej, Chirurgii Ortopedycznej, Chirurgii Laryngologicznej i Ginekologicznej – przekazuje informacje Dariusz Ciwiński, zastępca dyrektora do spraw ekonomiczno- organizacyjnych placówki.

- Utworzymy nowe jednostki, takie jak Centrum Genetyczne, Immunologiczne, Bank Komórek Krwiotwórczych czy Centrum Odnowy Biologicznej z hydroterapią. Powstanie nowy budynek diagnostyczno-dydaktyczny – wymienia dalej Dariusz Ciwiński.

Pod ziemią zlokalizowany będzie 2-poziomowy parking. Pomieści ponad 200 samochodów. Na czas przebudowy część parkingu będzie zamknięta. Pracownicy szpitala zapewniają jednak, że podczas remontu będą starali się minimalizować niedogodności z nim związane.

Co więcej zmieni się w ciągu 3 lat? - Szpital będzie wyposażony w elektroniczny system obsługi pacjentów, który pozwoli uniknąć długich kolejek. W salach konferencyjnych pojawią się systemy audiowizualne, pozwalające na projekcje 3D oraz system transmisji sygnału z sal operacyjnych.

Zmienią się także wnętrza COZL. – Na szpitalnych korytarzach pojawią się akwaria i kaskady wodne. Przybędzie też zieleni, a w holu głównym będzie tężnia – zapowiada zastępca dyrektora. W pobliżu wejścia głównego dzieci będą mogły pozostać w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu do zabaw.

COZL zapewnia, że chorzy nie odczują przebiegu prac budowlanych. W tej chwili na terenie szpitala kończą się prace przygotowawcze do przebudowy. Zakończyła się już m.in. budowa zjazdów na ul. Jaczewskiego i Sierocą, wycinka drzew i krzewów. Rozpoczął się też remont sieci wodno-kanalizacyjnej.
Czytaj więcej o:
kot w butach
crx
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

kot w butach
kot w butach (2 września 2011 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To super ,że rusza budowa ! Mojej mamie nie udało się wygrać z rakiem ale dzięki temu ,że rozbudują i unowocześnią to COZL , czyjaś mam będzie żyć dalej !!! Czego z całego serca życzę !!!
Rozwiń
crx
crx (31 sierpnia 2011 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Więcej aspartamu i konserwantów w biologicznym materiale spożywczym proponuję!Wóczas cały Lublin trzeba będzie zabudować budynkiem "onkologii"!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24