sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Rusza nowy rok akademicki. Co nowego dla studentów?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2013, 18:17
Autor: Rafał Panas

Politechnika Lubelska. Wnętrza Wydziału Budownictwa i Architektury (Maciej Kaczanowski)
Politechnika Lubelska. Wnętrza Wydziału Budownictwa i Architektury (Maciej Kaczanowski)

Nowe obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej oraz przeprowadzka na Uniwersytecie Medycznym – podajemy garść informacji, które powinni zapamiętać wracający do Lublina studenci.

We wtorek początek nowego roku akademickiego. Najwięcej zmian czeka studentów Uniwersytetu Medycznego. W gmachu przy ulicy Jaczewskiego 8 trwa od sierpnia remont generalny. Jego koszt to 25 mln zł.

Zakłady i katedry z Collegium Pathologicum (Farmakologii Klinicznej, Medycyny Sądowej, Patofizjologii, Patomorfologii Klinicznej) przeniosły się do tymczasowej siedziby przy ulicy Ceramicznej 1. Tam też będą odbywać się od października zajęcia. Natomiast Samodzielna Pracownia Biologii Medycznej ulokowała się przy ul. Chodźki 6.

– Remonty wiążą się z dużymi uciążliwościami, ale przyniosą efekty na miarę XXI wieku. Będą o wiele lepsze warunki do pracy i przekazywania wiedzy – tłumaczy Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy uczelni. Roboty w Collegium Pathologicum mają potrwać do końca 2014 roku.

Uniwersytet Przyrodniczy przyjmie studentów w okazałym Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej przy ul. Głębokiej 28 w Lublinie. Naukowcy przeprowadzali się tam w wakacje.

W nowym gmachu znalazło się 17 jednostek uniwersytetu, m. in. Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych oraz katedry: Matematyki, Energetyki i Pojazdów, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Na Głęboką trafi niemal cały Wydział Inżynierii Produkcji. Laboratoria, pracownie badawcze, sale wykładowe zajęły 1250 mkw. Centrum.

Na studentów czeka już Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury Politechniki Lubelskiej przy ulicy Nadbystrzyckiej 40. Wykładowcy i studenci architektury i urbanistyki skorzystają z 6-kondygnacyjnego budynku "przytulonego” do gmachu Wydziału Budownictwa i Architektury. To nowocześnie pomyślany i wykonany budynek z m. in. komputerowo sterowanymi żaluzjami, które reagują również na warunki pogodowe, skanerem do trójwymiarowego skanowania budynków, aulą z widokiem na panoramę Lublina oraz pracownie do projektowania, rzeźby, rysunku, grafiki komputerowej, malarstwa. Przy projektowaniu Centrum pomagali studenci PL.

I na koniec ważna informacja dla studentów Wyższej Szkoły Nauk Społecznych. Ich uczelnia ma nową siedzibę przy ul. Zamojskiej przy skrzyżowaniu z ul. Rusałki. W poprzednich latach zajęcia odbywały się w dwóch miejscach w Lublinie: przy ulicach Obrońców Pokoju i Olchowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!