poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Dzisiaj rusza remont wiaduktu nad ul. Kunickiego. Droga zamknięta w ciągu dnia

Dodano: 1 czerwca 2015, 06:58
Autor: Dominik Smaga

Uwaga kierowcy! Dziś mają zniknąć czarne przekreślenia i postawione w weekend znaki zaczną obowiązywać<br />
Uwaga kierowcy! Dziś mają zniknąć czarne przekreślenia i postawione w weekend znaki zaczną obowiązywać

Lublin. Od dziś przez trzy miesiące zamknięty będzie odcinek ul. Kunickiego, gdzie robotnicy wznawiają prace przy przebudowie wiaduktu kolejowego. Wieczorami i nocą pod wiadukt będzie mógł wjechać każdy kierowca, ale w pozostałych godzinach tylko nieliczni

Barierki i znaki zakazu robotnicy zwozili tu już w piątek. Zapowiedzieli, że odsłonią je w poniedziałek między godziną 2 a 3 rano. I od tej pory na ul. Kunickiego powinny już obowiązywać nowe zasady.
Między Pocztową a Nowym Światem wprowadzony zostanie zakaz ruchu.

– Nie będzie dotyczyć mieszkańców najbliższych okolic, pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek oraz służb komunalnych – wymienia Maciej Dutkiewicz, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która zleca przebudowę wiaduktu. Zapewniony ma być też dojazd do Pochyłej i Garbarskiej od strony Nowego Światu.

– Zakaz ruchu będzie obowiązywał od godz. 6 do 19 – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – W pozostałych godzinach do ruchu dopuszczeni zostaną wszyscy użytkownicy.

Pod wiaduktem dostępny będzie tylko jeden pas ruchu (po stronie, po którym uprawnione pojazdy będą się poruszać wahadłowo). Wszystkim będzie kierować całodobowo sygnalizacja świetlna.

– Ruch wahadłowy będzie zorganizowany po stronie ul. Pocztowej. Sama zaś ul. Pocztowa będzie funkcjonowała jako ulica jednokierunkowa jedynie z możliwością wjazdu od ul. Kunickiego w kierunku pl. Dworcowego – zapowiada Kieliszek.

Po to by ruch odbywał się bardziej płynnie przestrojona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wolskiej z ul. Kunickiego i 1 Maja. Zielone światło dłużej ma się świecić dla jadących z al. Piłsudskiego w Wolską i na odwrót.

Ten etap prac ma potrwać około 7 tygodni. Później ruch pod wiaduktem zostanie przeniesiony na odnowioną część, a robotnicy przez 6 tygodni będą się zajmować drugą stroną.

– Rozpoczynające się w poniedziałek prace będą polegały na poszerzeniu ulicy Kunickiego, wymianie jej nawierzchni oraz obniżeniu poziomu drogi o 20 cm. Powstanie także nowy system kanalizacji deszczowej – wylicza Dutkiewicz.

Ruch pieszych zostanie przeniesiony do dwóch tuneli równoległych do jezdni. Obok ul. Kunickiego urządzony będzie nowy plac, z którego da się wejść do przejścia podziemnego pod peronami dworca.
Prace wymuszą też objazd na drodze wojewódzkiej 835, który z al. Unii Lubelskiej będzie biec przez Fabryczną, Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową i Dywizjonu 303.

Wszystko powinno być gotowe za trzy miesiące, choć gotowe miało być już dawno, bo w 2012 r. Z planów nic nie wyszło, bo umowa z pierwszym wykonawcą została rozwiązana, nowego udało się znaleźć dopiero wtedy, gdy kolej zdobyła więcej pieniędzy na tę inwestycję, a potem – jak tłumaczą Polskie Linie Kolejowe – trzeba było poprawiać projekt odwodnienia po pierwszym wykonawcy.

 

Czytaj więcej o: Lublin wiadukt ul. Kunickiego
Gość
kubic
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2015 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziś były masakryczne korki! Ludzie przyzwyczajeni by tamtędy jeździć, każdy się pcha w to biedne Kunickiego. Może zaczną korzystać z objazdów bo policja tylko czyha, muszą zarobić na ten ogromny komisariat nowo wybudowany a daleko nie mają :-P
Rozwiń
kubic
kubic (1 czerwca 2015 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

oj się posypią mandaty + 5 pkt uhuhu :P

Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2015 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli będzie to robić KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji to proszę nie pisać takich bzdur,że wyrobią się w trzy miesiące.Ludzie są wykorzystywani na maxa, nie płaci im za nadgodziny pracodawca,każdy grosz zabiera, dlatego nikomu nie będzie zależało by się wyrobić w terminie. Prezesi uwielbiają się bawić ,a na to trzeba mieć kasiorkę i wszystkie pieniążki uwielbiają mieć na swoim koncie.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2015 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Korki i tyle bendzjeztym
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2015 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co ze światłami na skrzyżowaniu Kunickiego i Krańcowa oraz światłami na Krańcowej. Dzisiaj największy korek z powodu tego remontu tworzył się pod zamkiem dla osób które chciały skręcić od strony Unickiej w kierunku na Felin!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!