niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Rusza zbiórka na Dom Małego Księcia

  Edytuj ten wpis

Dzieci i młodzież z całego regionu będą zbierać pieniądze na budowę Sanatorium dla dzieci, które powstaje przy ul. Lędzian.

Zbiórka ma się odbyć w listopadzie, ale szkoły, które chcą włączyć się w akcję, mogą zgłaszać się już teraz.

We wtorek organizatorzy akcji (Hospicjum im. Małego Księcia oraz Społeczne Liceum i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego) przedstawili jej szczegóły.

Szkoły mogą się zapisywać do 5 listopada, telefonicznie pod nr tel. 782 123 832 lub e-mailowo na adres: sobieski@sobieski.lublin.pl. Po zgłoszeniu każda ze szkół dostanie puszki potrzebne do przeprowadzenia zbiórki. A tą zaplanowano na 6-20 listopada.

Dodatkowo uczniowie będą brali udział w lekcjach na temat pracy hospicjum. Otrzymają ulotki i film dokumentalny o Hospicjum Małego Księcia. Akcji ma towarzyszyć kampania w mediach. Spot będzie emitowany w Telewizji Lublin.

Zbiórka ma dwa cele: rozbudzenie wrażliwości młodzieży na potrzeby ludzi chorych i potrzebujących wsparcia, a także zgromadzenie pieniędzy na budowę Domu Małego Księcia.

Dom powstaje od czerwca ubiegłego roku. Do tej pory udało się postawić stan surowy. Teraz trwają prace wykończeniowe. - W tym roku chcemy oddać do użytku cały budynek. Choć na razie będzie wyposażony tylko w części - zapowiada o. Filip Buczyński, prezes Hospicjum.

Wszystko przez pieniądze. Inwestycja pochłonęła już ponad 10 mln zł. Na dokończenie i pełne wyposażenie potrzeba jeszcze przeszło 8 mln. - Cały czas liczymy na mieszkańców naszego regionu - mówi o. Buczyński. - Ale prowadzimy także rozmowy z bankami na temat kredytu.

Z Domu Małego Księcia będą mogły korzystać chore dzieci nie tylko z Lubelszczyzny. Główną część sanatorium zajmie ośrodek rehabilitacyjny z salami do terapii i gabinetami lekarskimi. Będzie przeznaczony dla dzieci traumatologicznych, pourazowych, z wypadków komunikacyjnych, z wypadków w gospodarstwach rolnych, a także cierpiących na skoliozę. W czasie rehabilitacji dzieci będą mogły przebywać wraz z opiekunem w hostelu.

W kompleksie będą też gabinety psychologiczno-pedagogiczne i sale zajęciowe przeznaczone do prowadzenia psychoterapii pogrążonych w żałobie oraz dla dzieci będących pod opieką Hospicjum. Będzie także darmowa wypożyczalnia sprzętu medycznego. W kompleksie zostanie otwarty pierwszy w regionie ośrodek stomatologii dziecięcej, w którym będzie można leczyć w znieczuleniu ogólnym dzieci upośledzone i nieuleczalnie chore.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!