niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Ruszyła rekrutacja w prywatnych podstawówkach. Ile kosztuje nauka?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2015, 16:00

Niepubliczne szkoły podstawowe rozpoczęły już rekrutację. Przyciągają ofertą edukacyjna, bardzo dobrymi wynikami i małą ilością uczniów w klasach. W tym roku do listy podstawówek dołącza kolejna - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montesorii

- To będzie pierwsza niepubliczna szkoła podstawowa prowadzona metodą Montesorii w Lublinie ( w systemie tym uczy Szkoła Podstawowa nr 27 - red.) - mówi Małgorzata Brutkowska, dyrektor pedagogiczny Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montesorii w Lublinie, która będzie otwarta we wrześniu. - Rekrutujemy na 2 i 3 poziom. Nabór jest do wszystkich roczników. I dodaje: Wychodzimy naprzeciw rodzicom, którzy zbyt późno dowiedzieli się o systemie Montesorii i ich dzieci nie chodziły do tego typu przedszkola.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montesorii w Lublinie, która rusza od września będzie realizować podstawę programową dla klas I-VI. - W system Montesorii uczy się przez działanie, poprzez samodzielność - wylicza Brutkowska. - Dzieci nabywają umiejętności koncentracji i porządku. Bardzo ważna jest praca indywidualna. Dużą rolę w tej metodzie odgrywa też cisza.

Nabór rozpoczęły też inne niepubliczne szkoły podstawowe w mieście. - Na pewno w szkole podstawowej będą trzy klasy - informuje dr Adam Kalbarczyk, twórca Międzynarodowych Szkół im. I. J. Paderewskiego w Lublinie. - Przez ostatnie 2 lata mieliśmy ogromne zainteresowanie. Jeśli kandydatów będzie tak dużo jak w poprzednich latach to być może uruchomimy jeszcze czwartą.

- U nas rekrutacja jest ciągła - mówi Marzena Kasietczuk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Alberta Einsteina w Lublinie. - W marcu będą dni otwarte w szkole i wtedy rekrutacja nabierze przyspieszenia. Rodzice dzieci cały czas dzwonią i przychodzą. Pytania są standardowe - o ofertę edukacyjną jak też cenę. Od września planujemy otworzyć klasę I i IV. Zastanawiamy się jeszcze nad uruchomieniem zerówki. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Zapisy do szkoły prowadzi też Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum im. Sebastiana Fabiana Klonowica. Jak czytamy na stronie internetowej przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie rozmowy rekrutacyjnej kandydata z dyrektorem i pedagogiem. Rozmowy takie zostały zaplanowane na drugą połowę kwietnia.

OPŁATY

* Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Alberta Einsteina w Lublinie - 590 zł/miesięcznie - czesne na rok szkolny 2014/2015 i 1500 zł - wpisowe na rok szkolny 2014/2015 jednorazowo na cały okres kształcenia. Opłaty w tym roku mają być na podobnym poziomie.
* Szkoła Podstawowa Paderewski - 680 złotych/miesięcznie - czesne za rok 2015/2016 i 1500 zł - wpisowe na rok szkolny 2015/2016
* Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montesorii w Lublinie - 500 złotych/miesięcznie - czesne za rok 2015/2016 i 1000 zł - wpisowe na rok szkolny 2015/2016
* Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum im. Sebastiana Fabiana Klonowica w Lublinie - 640 - 650 zł/miesięcznie - czesne za rok 2014/2015 i od 400 do 1200 zł - wpisowe na rok szkolny 2014/2015
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szkoła edukacja
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!