sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Ruszyła wymiana parkomatów w Lublinie. Będzie można płacić kartą, ale od 1 lipca

Dodano: 19 czerwca 2016, 18:36
Autor: Dominik Smaga

W nowych parkomatach będzie można wpisać numer rejestracyjny samochodu. Ma to ułatwić późniejsze, ewentualne reklamacje
W nowych parkomatach będzie można wpisać numer rejestracyjny samochodu. Ma to ułatwić późniejsze, ewentualne reklamacje

Zaczęła się wymiana parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania. Nowe już działają, ale jeszcze nie w pełnym zakresie, bo kartą zapłacimy w nich dopiero od 1 lipca. W starej i nowej części strefy ma stanąć 150 parkomatów. Czym będą się różnić od tych już znanych?

Dobrze widocznych różnic jest kilka. Pierwszą z nich jest klawiatura mająca służyć do wpisywania numeru rejestracyjnego auta, które zostawiamy na parkingu. – Podanie numeru nie będzie obowiązkowe – zastrzega Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Po co więc wpisywać numer? Bez niego nie będzie można składać reklamacji.

To zasadnicza zmiana w porównaniu z obecnym systemem. Teraz możemy odwołać się od kary tłumacząc, że bilet spadł nam z deski rozdzielczej na podłogę i dlatego nie został zauważony przez kontrolera. Wystarczy, że składając wyjaśnienia okażemy bilet z danego dnia oraz godziny, i nikt nie zapyta nas, czy bilet rzeczywiście podnieśliśmy spod fotela, czy kupiliśmy od kogoś za 20 zł.

Od 1 lipca zasady mają być inne: można będzie tłumaczyć, że bilet spadł na podłogę, ale tylko pod warunkiem, że przy jego zakupie wpisaliśmy w parkomat numer rejestracyjny swojego samochodu. Nie podaliśmy numeru? To nie ma przeproś, trzeba zapłacić karę, która oficjalnie zwie się „opłatą dodatkową”.

W oczy rzucają się też terminale do płatności kartą, także zbliżeniowo. Takie terminale będzie mieć każdy parkomat, ale do ostatniego dnia czerwca kartą nie zapłacimy. Ta opcja zostanie włączona dopiero 1 lipca.

Ustawianie nowych parkomatów zaczęło się od Starego Miasta. Potem sukcesywnie wymieniane mają być wszystkie urządzenia stojące w obecnych granicach strefy, a jest ich łącznie 90. Stare urządzenia są wywożone i po rozbudowie o terminale płatnicze, klawiaturę do wpisywania rejestracji i większe panele słoneczne, będą ustawiane w nowej części strefy. Tu ma być 60 parkomatów.

W nowej części strefy ma być taniej. Tu opłaty będą takie same, jakie obowiązują w już istniejącej strefie. W starej części opłaty pójdą w górę. W tańszej części parkomaty mają być oznaczane kolorem zielonym, takie też będą tabliczki pod znakami informującymi o płatnym parkowaniu. W droższej części obowiązywać ma kolor czerwony.

Do końca czerwca operator powiększonej Strefy Płatnego Parkowania musi osobno wyznaczyć każde miejsce parkingowe liniami malowanymi na nawierzchni. Tylko na tak oznaczonych miejscach miasto będzie mogło pobierać opłaty.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lipca 2016 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie podoba mi się tłumaczenie, że nr rejestracyjny wpisuje się, żeby był dowód w trakcie reklamacji. A poza tym nie jest do dobrowolne, bo jak nie podasz nr to nie można dokonać opłaty. Moim zdaniem to niezgodne z prawem, bo nie mam wyjścia. Ja nie chcę podawać nr rejestracji, bo i tak jesteśmy wszędzie filmowani, podsłuchiwani i inwigilowani. Może jeszcze zacznijcie chipować ludzi, żeby kontrolować ich w każdym momencie życia?
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2016 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem wszędzie w mieście powinno być płatne parkowanie. Na osiedlach też. Jak ktoś ma auto a nie ma prywatnego parkingu to niech buli. Taka prawda.
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2016 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz mieszkańcy osiedli przyległych do strefy już nie będą mieli gdzie zaparkować. Już było ciężko na LSM (Mickiewicza, czy Piastowskie), to teraz będzie Mission Impossible. Parking akademicki teraz będzie na LSM. A było to jasne i przecież logiczne, że każdy zaparkuje na osiedlach obok i nie będzie płacił ale to władz kompletnie nie interesuje, niech się martwią mieszkańcy -> ważne, że teoretycznie wpływy będą do kasy miejskiej większe.
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2016 o 12:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szlag mnie trafił, by zapłacić trzeba wbić numer rejestracyjny, tylko ze klawiatura zachowuje się jakby była nieaktywna i nie wiadomo ze muszę zatwierdzić, bubel, widziałem jak inni też odchodzili i nie płacili , gdyż inaczej nie przyjmuje monety
Rozwiń
kwa
kwa (23 czerwca 2016 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W iększa i droższa strefa to podziekowanie od zukak, ze wybraliscie go barany na drugą kadencję. Jestescie pożyteczni idioci to teraz bedziecie płacić więcej.
Pozyteczni idioci to wybrali dobrą zmianę a Zuk jest najlepszym prezydentem w historii tego miasta, czy sie to cebulom podoba czy nie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!