wtorek, 22 sierpnia 2017 r.

Lublin

Rynek w Elizówce walczy o nowych klientów. W planach rozbudowa magazynów

Dodano: 6 grudnia 2016, 16:46
Autor: aa

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce, na którym działa 160 firm ma już nowe logo. W przyszłym roku będzie też nowa strona internetowa spółki. W nieco dalszych planach jest zaś budowa magazynów. Wszystko po to, by przyciągnąć na giełdę nowych klientów.

- Rynki w Europie Zachodniej stały się platformą logistyczną dla produktów rolno-spożywczych, na której nie tylko się handluje, ale też przygotowuje produkty pod konkretne potrzeby dystrybutorów – zauważa Andrzej Ryl, prezes LRH w Elizówce.

Podlubelską giełdę, na której możnakupić owoce i warzywa, ale też m.in. ryby, mrożonki i kwiaty odwiedza dziennie ok. tysiąca klientów. Handel odbywa się zarówno w 11 halach, jak też pod wiatami, gdzie handlują rolnicy. 

Prezes LRH w Elizówce przyznaje, że konkurencja na rynku rośnie. Spółka nie składa jednak broni i chce połączyć siły z najemcami. – Konkurencja niesie pewne wyzwania, które zmuszają nas do współpracy – dodaje prezes Ryl.

Już zmieniła się strategia spółki, w której 88 procent udziałów należy do Skarbu Państwa, pozostałe są w rękach ponad 500 akcjonariuszy – zarówno osób fizycznych, jak też prawnych. I tak np. ogólnodostępny dotąd festyn „Owocobranie” od tego roku skierowany jest wyłącznie do najemców.

– Ci operatorzy poczuli się dowartościowani. Tego wcześniej nie było – przyznaje Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce, na terenie której działa LRH w Elizówce i która współpracuje ze spółką.

Do najemców adresowane są też konkursy z nagrodami, m.in. „Hurtownia przyjazna klientowi”, szkolenia i warsztaty oraz wspólne reklamy medialne. – Te działania dają nam reklamę, o giełdzie w Elizówce mówi się, że ma szeroką ofertę – przyznaje Ewa Postrzech, reprezentująca jedną z firm działających na rynku w Elizówce, która znalazła się wśród kilku nagrodzonych w konkursie. I dodaje: Po każdej akcji rośnie liczba klientów.

Wczoraj prezes LRH w Elizówce razem ze swoimi współpracownikami zaprezentował nowy logotyp spółki. – Rewitalizacja logo ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony jest jabłko, z drugiej kwiat – opisuje Anna Kurleto z działu marketingu LRH.

W przyszłym roku zmieni się też strona internetowa spółki. – Będzie nowa grafika i dużo nowych opcji, które ułatwią poruszanie się klientom – dodaje Kurleto. – Znajdzie się na niej także katalog firm.

Spółka ma też w planach na 2018 rok budowę magazynów. – Będziemy wzorować się na tych, którzy w tym zakresie mają już doświadczenie – zapowiada prezes Ryl.

LRH ma do wykorzystania ok. 30 tysięcy mkw. pod zabudowę.

Czytaj więcej o: Lublin Elizówka
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ściema sprzedają towar po terminie a sanepid nic na to w g 01
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam nadzieję, że szydło Was oleje, szanowni wyborcy Na Elizówce byłem raz w życiu (syf i jeszcze płacić każą) w ikei na zakupach byłem 5 razy
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze dwa-trzy lata i giełda zniknie z rynku Lubelskiego
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co rozbudowa? Przeciez tam jest pusto... nie ma sprzedajacych
Rozwiń
Gość
Gość (7 grudnia 2016 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w Białej Podlaskiej po 25 latach pracy odszedł dyrektor od targowisk miejskich ma doświadczenie w pracy z rodzimimi producentami jak i z przybyszami ze wschodu przez tyle lat kierował i miał wpływ na to że targowisko przy ul.Brzeskiej nie padło pomimo załamania w latach 1998 i 2004 może można go wykorzystać i w Elizówce
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!