niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Rządzą bez absolutorium

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2002, 22:16

Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła wczoraj uchwałę o udzielenie zarządowi Lublina absolutorium. Oznacza to, że zarząd nie został rozliczony z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

O wykonaniu budżetu za 2001 r. lubelscy radni spierali się na kwietniowej sesji. Głosowano wniosek Komisji Rewizyjnej za nieudzieleniem absolutorium. Aby przeszedł potrzebna była bezwzględna większość – w lubelskiej radzie – 28 głosów. Tymczasem za wnioskiem
o nieudzielenie absolutorium opowiedziało się 21 radnych, 27 było przeciw, 5 się wstrzymało. Wniosek nie uzyskał wymaganej większości.
Zdaniem przewodniczącej Pietraszkiewicz automatycznie oznaczało to udzielenie absolutorium zarządowi. Wątpliwości mieli natomiast radni. – Odrzucenie wniosku o nieudzielenie absolutorium wcale nie skutkuje w tym przypadku udzieleniem absolutorium – uważa radny Jacek Sobczak.
RIO, czyli organ nadzorczy, podzieliła wątpliwości radnych. – Sprawa absolutorium jest nierozstrzygnięta, choć nie skutkuje to żadnymi konsekwencjami dla zarządu – wyjaśnia Marek Poniatowski, przewodniczący Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Stanowisko zarządu jest niezmienne.
– Absolutorium zostało udzielone – wyjaśnia Mirosław Kalinowski, rzecznik UM w Lublinie.
Co dalej z absolutorium? Wykładnię ostateczną da sąd. Wniosek o zaskarżenie uchwały RIO do Naczelnego Sądu Administracyjnego będzie głosowany na najbliższej sesji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!