piątek, 23 czerwca 2017 r.

Lublin

Rządzą bez absolutorium

Dodano: 28 maja 2002, 22:16

Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła wczoraj uchwałę o udzielenie zarządowi Lublina absolutorium. Oznacza to, że zarząd nie został rozliczony z wykonania ubiegłorocznego budżetu.

O wykonaniu budżetu za 2001 r. lubelscy radni spierali się na kwietniowej sesji. Głosowano wniosek Komisji Rewizyjnej za nieudzieleniem absolutorium. Aby przeszedł potrzebna była bezwzględna większość – w lubelskiej radzie – 28 głosów. Tymczasem za wnioskiem
o nieudzielenie absolutorium opowiedziało się 21 radnych, 27 było przeciw, 5 się wstrzymało. Wniosek nie uzyskał wymaganej większości.
Zdaniem przewodniczącej Pietraszkiewicz automatycznie oznaczało to udzielenie absolutorium zarządowi. Wątpliwości mieli natomiast radni. – Odrzucenie wniosku o nieudzielenie absolutorium wcale nie skutkuje w tym przypadku udzieleniem absolutorium – uważa radny Jacek Sobczak.
RIO, czyli organ nadzorczy, podzieliła wątpliwości radnych. – Sprawa absolutorium jest nierozstrzygnięta, choć nie skutkuje to żadnymi konsekwencjami dla zarządu – wyjaśnia Marek Poniatowski, przewodniczący Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Stanowisko zarządu jest niezmienne.
– Absolutorium zostało udzielone – wyjaśnia Mirosław Kalinowski, rzecznik UM w Lublinie.
Co dalej z absolutorium? Wykładnię ostateczną da sąd. Wniosek o zaskarżenie uchwały RIO do Naczelnego Sądu Administracyjnego będzie głosowany na najbliższej sesji.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

23-25 czerwca
komentarze (0)0
polubienia (0)0
23-06-2017

23-25 czerwca

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!