poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Rządzą bez absolutorium

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2002, 20:43
Autor: (jaxa)

Zarząd Lublina nie został rozliczony z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Naczelny Sąd Administracyjny poparł wczoraj wcześniejsze rozstrzygnięcie Regionalnej Izby Obrachunkowej o uchyleniu uchwały o udzieleniu absolutorium. Ale zarząd rządzi miastem dalej.

– Sąd dopuścił sytuację, w której absolutorium ani jest, ani go nie ma. To tak jakby jednocześnie być w ciąży i w niej nie być – twierdzi Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina.
Sprawą wykonania budżetu radni zajmowali się podczas kwietniowej sesji. Głosowano wniosek Komisji Rewizyjnej za nieudzieleniem absolutorium. Gdyby przeszedł oznaczałoby to automatycznie odwołanie zarządu. Jednak wniosek musiałaby poprzeć bezwzględna większość, czyli 28 radnych. Tymczasem za wnioskiem oddano 21 głosów, przeciw – 27. Wniosek upadł. Zdaniem przewodniczącej rady Heleny Pietraszkiewicz oznaczało to udzielenie absolutorium. – Wynik głosowania świadczy tylko o tym, że nie poparto wniosku o nieudzielenie absolutorium. A to nie może oznaczać jego automatycznego udzielenia – uzasadniała stanowisko NSA sędzia Irena Szarewicz-Iwaniuk.
Co dalej z zarządem? – Nic. Sprawa jest nierozstrzygnięta, ale nie rodzi żadnych konsekwencji – wyjaśnia Marek Poniatowski, przewodniczący kolegium RIO.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!