niedziela, 23 kwietnia 2017 r.

Lublin

Rzecznik negatywnie

Dodano: 12 kwietnia 2002, 22:09
Autor: (kris)

Niewłaściwe relacje między prokuraturą a funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-śledczego KWP w Lublinie zarzuca prof. Andrzej Zoll, rzecznik praw obywatelskich, w piśmie do minister sprawiedliwości Barbary Piwnik.

Podobne pismo otrzymał również minister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Janik. Według prof. Zolla kontrola przedstawicieli RPO w KWP w Lublinie wykazała szereg nieprawidłowości. Według rzecznika sposób kierowania wydziałem, który decyzją komendanta wojewódzkiego został przed miesiącem rozwiązany, mógł przyczynić się do samobójczej śmierci dwóch funkcjonariuszy.
Zdaniem prof. Zolla należy zwrócić się do prokuratora generalnego o objęcie szczególnym nadzorem postępowań karnych prowadzonych przeciwko funkcjonariuszom policji lubelskiej oraz sprawy związanej ze skradzionymi pieniędzmi.
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Lublinie wystosował pismo do RPO po aferze w wydziale, kiedy z policyjnej szafy skradziono znaczną kwotę pieniędzy. Sprawca do dzisiaj pozostaje na wolności.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24