niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Rzut beretem do rzutu młotem. Budowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie

Dodano: 13 marca 2017, 08:08
Autor: Dominik Smaga

Latem zamówione ma być wyposażenie sportowe nowego stadionu lekkoatletycznego powstającego przy al. Piłsudskiego. Gotowy jest już zarówno budynek, jak też zadaszenie trybun, a robotnicy szykują się do układania nawierzchni sportowych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Wszystkie prace na stadionie mają się zakończyć najpóźniej w wakacje. To konieczne, by miastu nie przepadła dotacja z ministerstwa sportu: do wartej 37 mln zł inwestycji ministerstwo dokłada Lublinowi 10 mln zł, ale jednocześnie wymaga, aby budowa zakończyła się w określonym terminie. Między innymi dlatego prace były prowadzone także zimą, gdy tylko pozwalała na to pogoda.

– Teraz budowa może przyspieszyć – podkreśla Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Wykonane są już wszystkie konstrukcje żelbetowe i stalowe. Gotowa jest konstrukcja trybun, a w znajdującym się pod nimi budynku wylewane są posadzki oraz układane tynki.

Na stadionie trwa już montaż szklanego pokrycia na stalowych elementach zadaszenia trybun. Do zrobienia wciąż jest jeszcze sporo, bo na trybunach trzeba zamontować krzesełka (będzie ich prawie 1400), trzeba też zainstalować nagłośnienie i oświetlenie. Dużo pracy czeka jeszcze robotników na głównej płycie stadionu.

– Trwają tu przygotowania do ułożenia humusu, na którym rozwinięta będzie trawa z rolki. Na bieżni okólnej trwają prace przy podbudowie pod nawierzchnię z poliuretanu – wylicza Bobowska. Sama nawierzchnia bieżni układana będzie na końcu, aby się nie zniszczyła, bo w tym miejscu będzie jeszcze się poruszać ciężki sprzęt.

Dopiero latem zamawiane ma być za to wyposażenie sportowe. Na liście zakupów znajdują się m.in. urządzenia pomiarowe, tablice informacyjne, bloki startowe, płotki, przeszkody, chorągiewki i tabliczki sędziowskie, pachołki i znaczniki, stojaki do skoku wzwyż i skoku o tyczce, zeskoki, oszczepy, dyski, kule, młoty oraz, tyczki.

Cały sprzęt ma spełniać wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i posiadać certyfikaty IAAF, by mógł być wykorzystany podczas zawodów lekkoatletycznych rangi mistrzostw Polski oraz w trakcie mityngów międzynarodowych. Ratusz szacuje, że przetarg może być ogłoszony pod koniec czerwca.

Tuptus
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tuptus
Tuptus (13 marca 2017 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A hala sportowa do rozgrzewki i treningów w sezonie zimowym będzie?
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmieniając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art. 705 kodeksu cywilnego organizator oraz uczestnik, czyli inny przedsiębiorca, przetargu mogą żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi, wpłynęła na wynik przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia może żądać także ten, na czyj rachunek umowa została zawarta, lub dający zlecenie. Co ważne uprawnienie to wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia. Czas na wysunięcie żądania unieważnienia zawartej umowy nie może przekroczyć jednak roku, licząc od dnia jej zawarcia.
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fajny tytul :)
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 15:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żuk z Kowalczykiem beda se biegać po zakonczeniu kadencji, moze w sporcie osiagna jakieś sukcesy?
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szkoda ze rondo i droga koło stadionu do bani bo raczej 99%korzysta z dróg a nie stadionu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!