Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2013 r.
19:40
Edytuj ten wpis

S17 cieszy kierowców. Ale sklepikarze narzekają

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 28 A A
Jan Grześko cieszy się z nowej trasy (Dorota Awiorko-Klimek)
Jan Grześko cieszy się z nowej trasy (Dorota Awiorko-Klimek)

Jan Grześko z Radymna pierwszy przejechał we wtorek nowy odcinek S17 od Kurowa
do Bogucina. A pierwszy mandat dostał właściciel toyoty zaledwie 10 minut po otwarciu drogi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W samo południe starszy aspirant Stanisław Przypis i sierżant Przemysław Różyk z lubelskiej drogówki zablokowali ruch z Warszawy do Lublina, tuż przed węzłem Kurów Zachód.

– To konieczne, aby auta jadące od Lublina zjechały ze starej "17”– wyjaśnia sierżant Różyk. Momentalnie utworzył się korek.

Nikt z kierowców nie narzekał, bo o 12.25 kolumna samochodów na czele z policyjną alfą romeo wjechała na nową, mającą 24 km, ekspresówkę. Tuż za policją i autami służbowymi drogowców pomknął mercedes Jana Grześko z Radymna. – W poniedziałek jechałem do Warszawy przez Kurów. Ludzie na poboczach, korki, światła, polska rzeczywistość – mówi kierowca. Zobaczymy, jak będzie w środę.

W świetnym humorze był we wtorek Kazimierz Grzegorczyk z Markuszowa. On od razu przekonał się, że jego otoczenie się zmieniło. O 12.45 z niedowierzaniem patrzył na ulicę Lubelską, czyli starą "17”, przy której mieszka. – Ruch o połowę mniejszy. Większość pojechała ekspresówką. Chyba wzniosę toast z tej okazji, bo w końcu będę mógł w domu otworzyć okno. Do tej pory był taki huk, że nie słyszałem nawet telewizora.

– Nareszcie koniec wieloletniej udręki z ciężarówkami. Czasami był taki ruch, że trudno było przejść na drugą stronę jezdni – mówi Jerzy Dorosz z Kurowa (na zdjęciu).

Były też obawy

Niepokoili się ludzie prowadzący małe biznesy przy starej "17”. – Latem połowa naszych klientów, to kierowcy ciężarówek i aut dostawczych. Nie wiem, co będzie, kiedy przeniosą się na nową drogę. Podobno ma być płatna, być może część z nich wróci na starą "17” – zastanawia się pani Anna, ekspedientka w sklepie w Zagrodach.

Nietęgie miny mieli także właściciele stacji paliw. – Pożyjemy, zobaczymy – ucinali prośby o komentarz.
Tymczasem mercedes Jana Grześko, po kilkunastu minutach jazdy był już w Bogucinie. – Nie ma porównania – chwalił kierowca. – Teraz są dwa pasy, bezkolizyjne skrzyżowania, siatki ochronne dla zwierząt. Jest bardzo bezpiecznie. Jedzie się jak na Zachodzie.

Nie wszyscy jednak będą miło wspominać debiut na ekspresówce. – 10 minut po otwarciu drogi namierzyliśmy kierowcę toyoty pędzącego 148 km/h, choć mógł jechać maksymalnie 120 km/h. Ukaraliśmy go czterema punktami karnymi i 200-złotowym mandatem – mówi Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.

Kierowcy pytają, kiedy będzie gotowy kolejny odcinek. – Prace na drugim od Warszawy fragmencie S17 zakończą się jesienią – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Całym 67-kilometrowym odcinkiem S17 pojedziemy w marcu 2014.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kasia / 3 czerwca 2013 o 07:33

Odcinek eski jak to w Polsce nierówności są ale zjazdy są do kitu. Stoi się w korku 1-2 h przy zjeździe od strony W-wy. Brak rozwiązania na bezproblemowwy zjazd.

Avatar
Michu / 3 czerwca 2013 o 07:01

"namierzyliśmy kierowcę toyoty pędzącego 148 km/h, choć mógł jechać maksymalnie 120 km/h"

Karać, karać, jeszcze raz karać! Piraci drogowi jadący drogami ekspresowymi z taką prędkością są poważnym zagrożeniem dla rowerzystów, a szczególnie pieszych!

Avatar
gr / 2 czerwca 2013 o 23:23

Ale BIDA ma sie dobrze zjazdy  i S17 po samym nosem jej bankructwo nie grozi to sie nazywa szczescie w dzisiejszej "kochanej polsce"  :)  :)  :)

Zwykły przedsiębiorca to nie jest, wiedzieli jak się ustawić

Avatar
Zbych z Garbowa / 2 czerwca 2013 o 22:20

Nie znam sklepikarza, ktory by nie narzekal... Ja tam sie ciesze, bowiem nie musze juz czekac 15 minut na wlaczenie sie do ruchu, lub tyle samo aby przejsc na druga strone jezdni. Mieszkam ok. 30 metrow od jezdni i sprobojcie sobie wyobrazic jaki horror przezywalismy przed otwarciem obwodnicy. Przeciez tedy jezdzilo co najmniej 20000 samochodow dziennie!!! Zbych z Garbowa.

Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 12:08

i dobrze chamom! Juz za czasow Kaczynskiego mowilo sie, ze drogi w Polsce potrzebne, ale nie koniecznie takie niszczace czlowieka. Maly pszedsiebiorca straci swoj chleb, jak bedzie autostrada i wszystka bogata swolocz pojedzie tamymi traktami. Lepiej poprawniac na naprawiac juz te co sa. Ale dla POmatolow to musi byc inne niz u normalnych ludzi i wienksze zeby inponowac jak na filmach z Ameryki! Teraz narodem benda rzadzili kierowcy, a nie rozsadek i przemyslenie. Nie mysleli kogo wybieraja to niech teraz tynk ze sciany zra!

Czy malo wam tych lat wykorzystywania i upokorzania narodu? Teras za sprawa Tuska pol lubelskiego zdechnie jak padlina         ========= !oddaj pieniądze nauczycielom ,że się z tobą męczyli,oraz ojcu za wysiłek przy produkcji takiego bubla

rozwiń
Avatar
obser / 30 maja 2013 o 10:17

Ale BIDA ma sie dobrze zjazdy  i S17 po samym nosem jej bankructwo nie grozi to sie nazywa szczescie w dzisiejszej "kochanej polsce"  :)  :)  :)

Avatar
Bartosz Michałkiewicz / 30 maja 2013 o 10:01

Ekspresówka do Warszawy niebotycznie szybciej jest ALE z powrotem już nie jest tak różowo. Korek do zjazdu od strony Jastkowa spowodowany DWUKROTNYM obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa w tym jednym STOPEM. To co nadgonicie na trasie stracicie czekając na zjazd. Zjazd krzyżuje się ze starą drogą na  kierunku Lbn-Garbów (SKRĘT W LEWO SPOD STOPU!) i trzeba też ustąpić fali aut od Lublina wjeżdżających na ekspresówkę na rondzie obok BIDY. Domyślam się, że jest to oznakowanie docelowe tego miejsca nieuwzględniające, że samochody nie jadą dalej expresówką do węzła "Dombrowica". Teraz zatory z Kurowa przeniosły się do Bogucina z tą różnica że w Kurowie ruch od Wa-wy był nadrzędny od tego z "12" od Puław, a w Bogucinie jest podporządkowany dwukrotnie.
MOŻE BY TAK POMYŚLEĆ O TYMCZASOWEJ ZMIENNIE OZNAKOWANIA.

Ekspresówka do Warszawy niebotycznie szybciej jest ALE z powrotem już nie jest tak różowo. Korek do zjazdu od strony Jastkowa spowodowany DWUKROTNYM obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa w tym jednym STOPEM. To co nadgonicie na trasie stracicie czekając na zjazd. Zjazd krzyżuje się ze starą drogą na  kierunku Lbn-Garbów (SKRĘT W LEWO SPOD STOPU!) i trzeba też ustąpić fali aut od Lublina wjeżdżających na ekspresówkę na rondzie obok BIDY. Domyślam się, że jest to oznakowanie docelowe tego miejsca nieuwzględniające, że samochody nie jadą... rozwiń

Avatar
ewka23 / 29 maja 2013 o 17:15

Rozrywka i kultura w Lublinie

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
Wreszcie_dobra_droga / 29 maja 2013 o 17:14

To orlenowe stacje benzynowe ze swoimi najwyższymi cenami paliw pierwsze padną, albo obniżą znacznie ceny. Teraz będzie można wyremontować tą część DK17 i zrobić na niej dwa pasy dla jednego kierunku ruchu. Wbrew krzykaczom, którzy piszą o stratach lokalnych przedsiębiorców, teraz rozwój regionalny będzie bardziej uczciwy. Kto będzie chciał zostawić pieniądze w Markuszowie, Garbowie lub Kurowie, to zostawi. Kto będzie chciał jechać gdzieś indziej, to tam pojedzie i tam zostawi te pieniądze. Będzie bardziej równomiernie to wszystko teraz rozłożone. Jeszcze przydałaby się S17 do ominięcia Ryk, bo tam to się dopiero jedzie zderzak w zderzak. Czekamy na ekspresówkę z Warszawy do Dorohuska. Wtedy powietrze w omijanych miejscowościach zrobi się tak czyste, że będziemy mieć 270 kilometrów rezerwatu przyrody.

To orlenowe stacje benzynowe ze swoimi najwyższymi cenami paliw pierwsze padną, albo obniżą znacznie ceny. Teraz będzie można wyremontować tą część DK17 i zrobić na niej dwa pasy dla jednego kierunku ruchu. Wbrew krzykaczom, którzy piszą o stratach lokalnych przedsiębiorców, teraz rozwój regionalny będzie bardziej uczciwy. Kto będzie chciał zostawić pieniądze w Markuszowie, Garbowie lub Kurowie, to zostawi. Kto będzie chciał jechać gdzieś indziej, to tam pojedzie i tam zostawi te pieniądze. Będzie bardziej równomiernie to wszystko teraz r... rozwiń

Avatar
lasek / 29 maja 2013 o 11:57

Zamknąć ekspresówkę albo przynajmniej zakazać jeżdżenia nią w niedziele i święta, bo polscy przedsiębiorcy bankrutują! Polski patriotyczny kierowca ma jeździć powolutku i często zatrzymywać się żeby dokonać zakupów w polskich sklepikach i na polskich targowiskach.Te Żydy to nic, tylko Polskę niszczą, jak nie hipermarkety to autostrady albo inne ekspresówki. Polscy nie chcą ekspresówek!!!

100/100

Polak niezadowolony i slusznie!

100/100

Polak niezadowolony i slusznie!

rozwiń
Avatar
Kasia / 3 czerwca 2013 o 07:33

Odcinek eski jak to w Polsce nierówności są ale zjazdy są do kitu. Stoi się w korku 1-2 h przy zjeździe od strony W-wy. Brak rozwiązania na bezproblemowwy zjazd.

Avatar
Michu / 3 czerwca 2013 o 07:01

"namierzyliśmy kierowcę toyoty pędzącego 148 km/h, choć mógł jechać maksymalnie 120 km/h"

Karać, karać, jeszcze raz karać! Piraci drogowi jadący drogami ekspresowymi z taką prędkością są poważnym zagrożeniem dla rowerzystów, a szczególnie pieszych!

Avatar
gr / 2 czerwca 2013 o 23:23

Ale BIDA ma sie dobrze zjazdy  i S17 po samym nosem jej bankructwo nie grozi to sie nazywa szczescie w dzisiejszej "kochanej polsce"  :)  :)  :)

Zwykły przedsiębiorca to nie jest, wiedzieli jak się ustawić

Avatar
Zbych z Garbowa / 2 czerwca 2013 o 22:20

Nie znam sklepikarza, ktory by nie narzekal... Ja tam sie ciesze, bowiem nie musze juz czekac 15 minut na wlaczenie sie do ruchu, lub tyle samo aby przejsc na druga strone jezdni. Mieszkam ok. 30 metrow od jezdni i sprobojcie sobie wyobrazic jaki horror przezywalismy przed otwarciem obwodnicy. Przeciez tedy jezdzilo co najmniej 20000 samochodow dziennie!!! Zbych z Garbowa.

Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 12:08

i dobrze chamom! Juz za czasow Kaczynskiego mowilo sie, ze drogi w Polsce potrzebne, ale nie koniecznie takie niszczace czlowieka. Maly pszedsiebiorca straci swoj chleb, jak bedzie autostrada i wszystka bogata swolocz pojedzie tamymi traktami. Lepiej poprawniac na naprawiac juz te co sa. Ale dla POmatolow to musi byc inne niz u normalnych ludzi i wienksze zeby inponowac jak na filmach z Ameryki! Teraz narodem benda rzadzili kierowcy, a nie rozsadek i przemyslenie. Nie mysleli kogo wybieraja to niech teraz tynk ze sciany zra!

Czy malo wam tych lat wykorzystywania i upokorzania narodu? Teras za sprawa Tuska pol lubelskiego zdechnie jak padlina         ========= !oddaj pieniądze nauczycielom ,że się z tobą męczyli,oraz ojcu za wysiłek przy produkcji takiego bubla

rozwiń
Avatar
obser / 30 maja 2013 o 10:17

Ale BIDA ma sie dobrze zjazdy  i S17 po samym nosem jej bankructwo nie grozi to sie nazywa szczescie w dzisiejszej "kochanej polsce"  :)  :)  :)

Avatar
Bartosz Michałkiewicz / 30 maja 2013 o 10:01

Ekspresówka do Warszawy niebotycznie szybciej jest ALE z powrotem już nie jest tak różowo. Korek do zjazdu od strony Jastkowa spowodowany DWUKROTNYM obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa w tym jednym STOPEM. To co nadgonicie na trasie stracicie czekając na zjazd. Zjazd krzyżuje się ze starą drogą na  kierunku Lbn-Garbów (SKRĘT W LEWO SPOD STOPU!) i trzeba też ustąpić fali aut od Lublina wjeżdżających na ekspresówkę na rondzie obok BIDY. Domyślam się, że jest to oznakowanie docelowe tego miejsca nieuwzględniające, że samochody nie jadą dalej expresówką do węzła "Dombrowica". Teraz zatory z Kurowa przeniosły się do Bogucina z tą różnica że w Kurowie ruch od Wa-wy był nadrzędny od tego z "12" od Puław, a w Bogucinie jest podporządkowany dwukrotnie.
MOŻE BY TAK POMYŚLEĆ O TYMCZASOWEJ ZMIENNIE OZNAKOWANIA.

Ekspresówka do Warszawy niebotycznie szybciej jest ALE z powrotem już nie jest tak różowo. Korek do zjazdu od strony Jastkowa spowodowany DWUKROTNYM obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa w tym jednym STOPEM. To co nadgonicie na trasie stracicie czekając na zjazd. Zjazd krzyżuje się ze starą drogą na  kierunku Lbn-Garbów (SKRĘT W LEWO SPOD STOPU!) i trzeba też ustąpić fali aut od Lublina wjeżdżających na ekspresówkę na rondzie obok BIDY. Domyślam się, że jest to oznakowanie docelowe tego miejsca nieuwzględniające, że samochody nie jadą... rozwiń

Avatar
ewka23 / 29 maja 2013 o 17:15

Rozrywka i kultura w Lublinie

http://pulsmiast.pl/pl/lublin/artykuly/index.html

Avatar
Wreszcie_dobra_droga / 29 maja 2013 o 17:14

To orlenowe stacje benzynowe ze swoimi najwyższymi cenami paliw pierwsze padną, albo obniżą znacznie ceny. Teraz będzie można wyremontować tą część DK17 i zrobić na niej dwa pasy dla jednego kierunku ruchu. Wbrew krzykaczom, którzy piszą o stratach lokalnych przedsiębiorców, teraz rozwój regionalny będzie bardziej uczciwy. Kto będzie chciał zostawić pieniądze w Markuszowie, Garbowie lub Kurowie, to zostawi. Kto będzie chciał jechać gdzieś indziej, to tam pojedzie i tam zostawi te pieniądze. Będzie bardziej równomiernie to wszystko teraz rozłożone. Jeszcze przydałaby się S17 do ominięcia Ryk, bo tam to się dopiero jedzie zderzak w zderzak. Czekamy na ekspresówkę z Warszawy do Dorohuska. Wtedy powietrze w omijanych miejscowościach zrobi się tak czyste, że będziemy mieć 270 kilometrów rezerwatu przyrody.

To orlenowe stacje benzynowe ze swoimi najwyższymi cenami paliw pierwsze padną, albo obniżą znacznie ceny. Teraz będzie można wyremontować tą część DK17 i zrobić na niej dwa pasy dla jednego kierunku ruchu. Wbrew krzykaczom, którzy piszą o stratach lokalnych przedsiębiorców, teraz rozwój regionalny będzie bardziej uczciwy. Kto będzie chciał zostawić pieniądze w Markuszowie, Garbowie lub Kurowie, to zostawi. Kto będzie chciał jechać gdzieś indziej, to tam pojedzie i tam zostawi te pieniądze. Będzie bardziej równomiernie to wszystko teraz r... rozwiń

Avatar
lasek / 29 maja 2013 o 11:57

Zamknąć ekspresówkę albo przynajmniej zakazać jeżdżenia nią w niedziele i święta, bo polscy przedsiębiorcy bankrutują! Polski patriotyczny kierowca ma jeździć powolutku i często zatrzymywać się żeby dokonać zakupów w polskich sklepikach i na polskich targowiskach.Te Żydy to nic, tylko Polskę niszczą, jak nie hipermarkety to autostrady albo inne ekspresówki. Polscy nie chcą ekspresówek!!!

100/100

Polak niezadowolony i slusznie!

100/100

Polak niezadowolony i slusznie!

rozwiń