Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 maja 2013 r.
14:19
Edytuj ten wpis

S17. Ekspresówka Lublin - Piaski będzie płatna dla ciężarówek

Autor: Zdjęcie autora pp
0 26 A A
Obwodnica Piask (Maciej Kaczanowski)
Obwodnica Piask (Maciej Kaczanowski)

Od 1 lipca odcinek nowej ekspresówki od Lublina do Piask będzie włączony w do systemu viaTOOL. Za przejazd zapłacą autobusy, ciężarówki i inne pojazdy o masie powyżej 3,5 tony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tę informację potwierdził w środę Marian Nagórny, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ciężarówki i autobusy zapłacą za przejazd 17,3-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej od węzła Felin w Lublinie do końca obwodnicy Piask. – Ta droga od 1 lipca wejdzie do systemu dróg płatnych – mówi Marian Nagórny.

- Niewątpliwie wprowadzenie opłat na tym odcinku wpłynie na podwyżkę cen biletów komunikacji między Lublinem a Chełmem czy Zamościem lub kursów, które muszą biegną po tym fragmencie S17 – dodaje Zbigniew Mańka z firmy BP Tour.

Będzie to pierwszy odcinek płatnej drogi w woj. lubelskim. Opłaty nie dotyczą samochodów lub zestawów z naczepą, które nie przekroczą 3,5 tony wagi.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 3 czerwca 2013 o 07:43

A już myślałem że postawili odcinkowy pomiar prędkości :-)

Tak czy siak. Obrońcy nowych opłat mogą sobie tupać nóżkami ;-) 

Przez pół roku pracujemy na podatki. I niech mi jeden z drugim nie plecie że trzeba wiecej kasy. Ta kasa jest tylko nie trzeba jej marnować przez tak rozdmuchaną redysrybucję.

Kiedy w końcu powiemy bandzie przy korycie DOŚĆ!!!

PS. Ostatnio jaki się raban w mediach podniósł jak pojawił się pomysł zakazu handlu marketów w niedziele. W tych molochach jest kupa szmalu do zapłacenia w podatkach.

Jak podwyższać to wszystkim sprawiedliwie. Tylko trzeba mieć jaja i uwolnić się od lobbingów korporacji.

Wszystkie te sklepy-molochy żyda są, a inni żydzi którzy tym krajem teraz rządzą żadnej krzywdy im nie zrobią !! To wszystko ustawione jest na dymanie i łupienie POLAKÓW.

Wszystkie te sklepy-molochy żyda są, a inni żydzi którzy tym krajem teraz rządzą żadnej krzywdy im nie zrobią !! To wszystko ustawione jest na dymanie i łupienie POLAKÓW.

rozwiń
Avatar
zch / 2 czerwca 2013 o 23:36

A już myślałem że postawili odcinkowy pomiar prędkości :-)

Tak czy siak. Obrońcy nowych opłat mogą sobie tupać nóżkami ;-) 

Przez pół roku pracujemy na podatki. I niech mi jeden z drugim nie plecie że trzeba wiecej kasy. Ta kasa jest tylko nie trzeba jej marnować przez tak rozdmuchaną redysrybucję.

Kiedy w końcu powiemy bandzie przy korycie DOŚĆ!!!

PS. Ostatnio jaki się raban w mediach podniósł jak pojawił się pomysł zakazu handlu marketów w niedziele. W tych molochach jest kupa szmalu do zapłacenia w podatkach.

Jak podwyższać to wszystkim sprawiedliwie. Tylko trzeba mieć jaja i uwolnić się od lobbingów korporacji.

A już myślałem że postawili odcinkowy pomiar prędkości :-)

Tak czy siak. Obrońcy nowych opłat mogą sobie tupać nóżkami ;-) 

Przez pół roku pracujemy na podatki. I niech mi jeden z drugim nie plecie że trzeba wiecej kasy. Ta kasa jest tylko nie trzeba jej marnować przez tak rozdmuchaną redysrybucję.

Kiedy w końcu powiemy bandzie przy korycie DOŚĆ!!!

PS. Ostatnio jaki się raban w mediach podniósł jak pojawił się pomysł zakazu handlu marketów w niedziele. W tych molochach jest kupa szmalu do zapłacenia w poda... rozwiń

Avatar
Gość / 24 maja 2013 o 18:43
[quote name='logik' timestamp='1368038804' post='767485']
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują jakąś społecznie użyteczną pracę, która będzie po prostu droższa o dodatkowy koszt.[/quote]

Smutno to się robi czytając Twoje pseudo-wywody. Jeśli ciężarówki nie poniosą tych opłat, to kto wg Ciebie zapłaci za remont niszczonych przez nie dróg? Zastanów się i odpowiedz. Oczywiście zapomniałeś również dodać, że te opłaty idą w całości do Krajowego Funduszu Drogowego, z którego finansowane są budowy i remonty dróg, tak więc nie bardzo wiem o jakim okradaniu piszesz.
[quote name='logik' timestamp='1368038804' post='767485']
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują j... rozwiń
Avatar
damian / 9 maja 2013 o 06:54
dla mnie to głupota bo wiekszosc tirów i tych wiekszych bedzie sie pchalo na ta jednopasmówke rownoległą żeby omijać choć troche
Avatar
gg / 8 maja 2013 o 21:43
ciekawe kiedy zdejmą te ograniczenia do 70 ... bezsensownie postawiane bo nawet słupki pousuwane a ograniczenia są
Avatar
logik / 8 maja 2013 o 21:06
[quote name='365' timestamp='1368039399' post='767490']
Rany jaki ból dupy, szok. Na zachodzie Polski to działa już od jakiegoś czasu... Tranzyt zawsze jest kierowany na obwodnice, nawet na taką jak w Puławach. Jest coś takiego jak znak C17...
[/quote]

Dorzucisz mi parę groszy na bułkę? Pracodawca mi dorzuca i to działa od jakiegoś czasu...
Avatar
365 / 8 maja 2013 o 20:56
Rany jaki ból dupy, szok. Na zachodzie Polski to działa już od jakiegoś czasu... Tranzyt zawsze jest kierowany na obwodnice, nawet na taką jak w Puławach. Jest coś takiego jak znak C17...
Avatar
logik / 8 maja 2013 o 20:46
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują jakąś społecznie użyteczną pracę, która będzie po prostu droższa o dodatkowy koszt. Z takie

Możecie być "spokojni", nie wprowadzą opłat do osobówek tak szybko, bo będziecie to widzieć i protestować. Okradną nas po cichu, bo zapłacimy w cenach produktów. Wprowadzą dla ciężarówek na tym odcinku. E-myto zostało wprowadzone po cichu i stopniowo jest rozszerzane na kolejne odcinki dróg w Polsce, obecnie opłata to max. 40 zł za 100 km. Kolejnym krokiem będą podwyżki stawki za km do poziomu zachodniej Europy (czyli w przedziale 0,155 - 0,4 Eur/km - od 60gr do 1,5 zł za km!). W Polsce wprowadzenie takich stawek i na wszystkie drogi od razu podrożyłoby koszty transportu o 1/3, a co za tym idzie ceny produktów o dobrych kilka %. Państwo będzie miało z tego gigantyczne pieniądze, a Wam co chwila będzie puszczany news w "niezależnych" mediach, że jest projekt, by wprowadzić dla osobówek i oczywiście za chwilę jakiś bohaterski minister zdementuje, że nie i "lud odetchnie z ulgą", albo inaczej ciemny lud to kupi.
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują jakąś społecznie użyteczną pracę, która będzie po prostu droższa o dodatkowy koszt. Z tak... rozwiń
Avatar
Andrzej / 8 maja 2013 o 19:53
Z Łęcznej do Biskupic juz jest 12 ton zakaz dla ciezarowych i Policja zarobi i inspektorki tez
Avatar
Gość / 8 maja 2013 o 19:48
To ciężarówki dalej będą śmigać przez Lublin, bo nie wierzę, że ktokolwiek zapłaci choćby złotówkę za przejazd ekspresówką. I tym sposobem będziemy mieli drogę widmo, która w żaden sposób nie odciąży ruchu na starej trasie. Ewentualnie stanie się torem do wyscigów dla osobówek.
Avatar
Marcin / 3 czerwca 2013 o 07:43

A już myślałem że postawili odcinkowy pomiar prędkości :-)

Tak czy siak. Obrońcy nowych opłat mogą sobie tupać nóżkami ;-) 

Przez pół roku pracujemy na podatki. I niech mi jeden z drugim nie plecie że trzeba wiecej kasy. Ta kasa jest tylko nie trzeba jej marnować przez tak rozdmuchaną redysrybucję.

Kiedy w końcu powiemy bandzie przy korycie DOŚĆ!!!

PS. Ostatnio jaki się raban w mediach podniósł jak pojawił się pomysł zakazu handlu marketów w niedziele. W tych molochach jest kupa szmalu do zapłacenia w podatkach.

Jak podwyższać to wszystkim sprawiedliwie. Tylko trzeba mieć jaja i uwolnić się od lobbingów korporacji.

Wszystkie te sklepy-molochy żyda są, a inni żydzi którzy tym krajem teraz rządzą żadnej krzywdy im nie zrobią !! To wszystko ustawione jest na dymanie i łupienie POLAKÓW.

Wszystkie te sklepy-molochy żyda są, a inni żydzi którzy tym krajem teraz rządzą żadnej krzywdy im nie zrobią !! To wszystko ustawione jest na dymanie i łupienie POLAKÓW.

rozwiń
Avatar
zch / 2 czerwca 2013 o 23:36

A już myślałem że postawili odcinkowy pomiar prędkości :-)

Tak czy siak. Obrońcy nowych opłat mogą sobie tupać nóżkami ;-) 

Przez pół roku pracujemy na podatki. I niech mi jeden z drugim nie plecie że trzeba wiecej kasy. Ta kasa jest tylko nie trzeba jej marnować przez tak rozdmuchaną redysrybucję.

Kiedy w końcu powiemy bandzie przy korycie DOŚĆ!!!

PS. Ostatnio jaki się raban w mediach podniósł jak pojawił się pomysł zakazu handlu marketów w niedziele. W tych molochach jest kupa szmalu do zapłacenia w podatkach.

Jak podwyższać to wszystkim sprawiedliwie. Tylko trzeba mieć jaja i uwolnić się od lobbingów korporacji.

A już myślałem że postawili odcinkowy pomiar prędkości :-)

Tak czy siak. Obrońcy nowych opłat mogą sobie tupać nóżkami ;-) 

Przez pół roku pracujemy na podatki. I niech mi jeden z drugim nie plecie że trzeba wiecej kasy. Ta kasa jest tylko nie trzeba jej marnować przez tak rozdmuchaną redysrybucję.

Kiedy w końcu powiemy bandzie przy korycie DOŚĆ!!!

PS. Ostatnio jaki się raban w mediach podniósł jak pojawił się pomysł zakazu handlu marketów w niedziele. W tych molochach jest kupa szmalu do zapłacenia w poda... rozwiń

Avatar
Gość / 24 maja 2013 o 18:43
[quote name='logik' timestamp='1368038804' post='767485']
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują jakąś społecznie użyteczną pracę, która będzie po prostu droższa o dodatkowy koszt.[/quote]

Smutno to się robi czytając Twoje pseudo-wywody. Jeśli ciężarówki nie poniosą tych opłat, to kto wg Ciebie zapłaci za remont niszczonych przez nie dróg? Zastanów się i odpowiedz. Oczywiście zapomniałeś również dodać, że te opłaty idą w całości do Krajowego Funduszu Drogowego, z którego finansowane są budowy i remonty dróg, tak więc nie bardzo wiem o jakim okradaniu piszesz.
[quote name='logik' timestamp='1368038804' post='767485']
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują j... rozwiń
Avatar
damian / 9 maja 2013 o 06:54
dla mnie to głupota bo wiekszosc tirów i tych wiekszych bedzie sie pchalo na ta jednopasmówke rownoległą żeby omijać choć troche
Avatar
gg / 8 maja 2013 o 21:43
ciekawe kiedy zdejmą te ograniczenia do 70 ... bezsensownie postawiane bo nawet słupki pousuwane a ograniczenia są
Avatar
logik / 8 maja 2013 o 21:06
[quote name='365' timestamp='1368039399' post='767490']
Rany jaki ból dupy, szok. Na zachodzie Polski to działa już od jakiegoś czasu... Tranzyt zawsze jest kierowany na obwodnice, nawet na taką jak w Puławach. Jest coś takiego jak znak C17...
[/quote]

Dorzucisz mi parę groszy na bułkę? Pracodawca mi dorzuca i to działa od jakiegoś czasu...
Avatar
365 / 8 maja 2013 o 20:56
Rany jaki ból dupy, szok. Na zachodzie Polski to działa już od jakiegoś czasu... Tranzyt zawsze jest kierowany na obwodnice, nawet na taką jak w Puławach. Jest coś takiego jak znak C17...
Avatar
logik / 8 maja 2013 o 20:46
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują jakąś społecznie użyteczną pracę, która będzie po prostu droższa o dodatkowy koszt. Z takie

Możecie być "spokojni", nie wprowadzą opłat do osobówek tak szybko, bo będziecie to widzieć i protestować. Okradną nas po cichu, bo zapłacimy w cenach produktów. Wprowadzą dla ciężarówek na tym odcinku. E-myto zostało wprowadzone po cichu i stopniowo jest rozszerzane na kolejne odcinki dróg w Polsce, obecnie opłata to max. 40 zł za 100 km. Kolejnym krokiem będą podwyżki stawki za km do poziomu zachodniej Europy (czyli w przedziale 0,155 - 0,4 Eur/km - od 60gr do 1,5 zł za km!). W Polsce wprowadzenie takich stawek i na wszystkie drogi od razu podrożyłoby koszty transportu o 1/3, a co za tym idzie ceny produktów o dobrych kilka %. Państwo będzie miało z tego gigantyczne pieniądze, a Wam co chwila będzie puszczany news w "niezależnych" mediach, że jest projekt, by wprowadzić dla osobówek i oczywiście za chwilę jakiś bohaterski minister zdementuje, że nie i "lud odetchnie z ulgą", albo inaczej ciemny lud to kupi.
Czytając niektóre komentarze "obrońców osobówek" przez mytem smutno się robi.
Wy- kierowcy osobówek zapłacicie w innych przeliczniku - w każdym zakupionym produkcie zamiast 20 gr/ km, zapłacicie 20 gr/ za bochenek, 10 groszy w cenie jogurta, 30 zł w cenie lodówki, 2 zł drożej za bilet autobusowy itd. Ciężarówki zapłacą 40 gr/ km, ale to nie są krasnoludki jeżdżące dla relaksu i zawalidrogi tylko wykonują jakąś społecznie użyteczną pracę, która będzie po prostu droższa o dodatkowy koszt. Z tak... rozwiń
Avatar
Andrzej / 8 maja 2013 o 19:53
Z Łęcznej do Biskupic juz jest 12 ton zakaz dla ciezarowych i Policja zarobi i inspektorki tez
Avatar
Gość / 8 maja 2013 o 19:48
To ciężarówki dalej będą śmigać przez Lublin, bo nie wierzę, że ktokolwiek zapłaci choćby złotówkę za przejazd ekspresówką. I tym sposobem będziemy mieli drogę widmo, która w żaden sposób nie odciąży ruchu na starej trasie. Ewentualnie stanie się torem do wyscigów dla osobówek.