sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

S17: Jest zgoda na budowę kolejnego odcinka ekspresówki

Dodano: 4 sierpnia 2017, 07:38

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wydane przez wojewodę mazowieckiego pozwala rozpocząć prace na kolejnym odcinku S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina

 Decyzja umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Rygor natychmiastowej wykonalności pozwoli przekazać plac budowy wykonawcy i rozpocząć prace na odcinku o długości ok. 13 km.

Uzyskana decyzja wskazuje nie tylko teren, na którym będą zrealizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej. Stwierdza również przejęcie z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas. Decyzja obejmie swoim zakresem nie tylko teren pod samą drogę, ale również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne czy też tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji.

Wydanie decyzji ZRID umożliwi biegłym pracującym na zlecenie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego rozpoczęcie procesu szacowania wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, po wydaniu przez wojewodę mazowieckiego decyzji o ustaleniu odszkodowania, będzie wypłaca należne kwoty.

Na decyzje ZRID czekają jeszcze dwa z siedmiu odcinków realizacyjnych na jakie podzielono budowę ponad 95-kilometrowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód. Na czterech z nich, o łącznej długości blisko 60 km, od Garwolina do węzła Kurów Zachód trwają już prace.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatruje wnioski o wydanie ZRID dla odcinków od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz dla samej obwodnicy Kołbieli.

 

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
AaronSzechter
(20) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 sierpnia 2017 o 07:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LEPIEJ WYPŁACIĆ LUDZIOM ZA ZABRANE GRUNTY.
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2017 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W 2007 roku Tusk zabrał z Lubelszczyzny wszystkie fundusze jakie się dało zabrać, m.in. na budowę S17 - taka kara za to że nie tak głosowaliśmy w wyborach. Pieniądze te poszły dla zachodniej i północnej Polski do bastionów PO a w części zostały pewnie rozkradzione jak to było w zwyczaju w koalicji PO-PSL. Rządzący w latach 2005-2007 PiS chciał już wtedy tę drogę ( i np. S19 ) zacząć budować i były już na to pieniądze. Gdyby nie osiem lat złodziejskiego panowania PO-PSL to już dzisiaj byśmy wygodnie jeździli tymi drogami. Pamiętajmy o tym w czasie następnych wyborów! I jeszcze jedno, takie memento dla PO-PSL, "wystarczy nie kraść".
Rozwiń
AaronSzechter
AaronSzechter (5 sierpnia 2017 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pis sekta brzydkich kobiet. Niemniej,  nie są tak urodziwe jak w nowoczerskiej
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2017 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przetargi na te odcinki poszły za czasów PO-PSL. Pis nie ma ma z tym nic wspólnego. Może tylko to, że ich wojewoda opóźnia wydanie pozwolę na budowę.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2017 o 11:56) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego to tyle trwa ? Wojewoda wstrzymuje decyzje dla budowy newralgicznych odcinków tej drogi, obwodnicy Kołbieli i dojazdu do węzła Lublin. Panie wojewodo obudź się Pan wreszcie !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (20)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!