wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

S17: Obwodnicą Lublina pojedziemy dopiero w październiku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 września 2014, 11:30
Autor: Paweł Puzio

Właśnie minął trzeci termin ukończenia obwodnicy Lublina. A drogowcy wciąż przesuwają datę otwarcia. - Całym 70-kilometrowym odcinkiem pojedziemy w drugiej połowie października - obiecują teraz.

Kierowcy z niepokojem patrzą w kalendarz. - W tym tempie będziemy jeździli obwodnicą za rok. Minął trzeci już termin ukończenia budowy: był grudzień 2013, potem czerwiec 2014, a ostatnio koniec sierpnia 2014 - napisał pan Robert w liście do naszej redakcji. - Jadąc rowerem przekonałem się, że prace idą leniwie. Wiadukt na drodze do Przytoczna w dalszym ciągu nie jest ukończony, w wielu miejscach nie ma jeszcze ostatniej warstwy asfaltu, brak dróg serwisowych... - wylicza nasz czytelnik.

Wczoraj sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace na poszczególnych fragmentach trasy.

• Między węzłami Jastków i Lublin Sławinek, na nasypie biegnącym przez Dolinę Ciemięgi, zakończyły się prace naprawcze. 28 sierpnia skończył się odbiór techniczny, obecnie trwa procedura związana z uzyskaniem zezwolenia na użytkowanie.

- Ale otrzymanie tej decyzji nie oznacza natychmiastowego oddania odcinka S17 do dyspozycji kierowców - zastrzega Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiej GDDKiA. - Puszczenie ruchu z miasta do węzła Lublin Sławinek jest uwarunkowane uzyskaniem zezwolenia na użytkowanie całego nowego wyjazdu z miasta, czyli również przedłużenia al. Solidarności.

Na oddanie do użytku drogi ekspresowej czekają też władze Lublina, które przed jej otwarciem nie wpuszczą ruchu na al. Solidarności. - Nie byłoby to uzasadnione, nasza droga prowadziłaby donikąd - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Nieoficjalnie wiadomo, że Ratusz będzie starał się tak manewrować terminami, by droga została przejęta od wykonawcy tuż przed samym otwarciem ekspresówki. Bo w razie ewentualnych kradzieży czy zniszczeń, odpowiada wykonawca, a nie miasto. Sama budowa już się zakończyła, a wykonawca - Budimex - porządkuje teren i uzupełnia ekrany akustyczne.

• Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, odbiory II odcinka S17 i al. Solidarności mogą zakończyć się w połowie września. Wtedy kierowcy będą mogli wjeżdżać i wyjeżdżać z Lublina w kierunku stolicy z pominięciem dziurawej al. Warszawskiej.

• Wciąż najwięcej pracy drogowcy mają na odcinku III oraz przy budowie al. Spółdzielczości Pracy. - Wykonawca zapewnił nas, że do połowy września zakończy roboty. Niestety, postęp prac przy wiadukcie w ciągu drogi wojewódzkiej 809 jest wciąż niezadowalający. W tym miejscu brakuje ok. 400 metrów całej konstrukcji drogi. Z kolei na ponad 10-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik brakuje jeszcze ok. 2,5 km ostatniej warstwy nawierzchni. Kończone są też drogi serwisowe - wylicza Nalewajko.

• IV odcinek pomiędzy węzłami Rudnik i Felin jest już prawie gotowy. - Wykonawca dokonuje ostatnich poprawek nawierzchni, bo nasze laboratorium drogowe zakwestionowało jej jakość. Równocześnie trwają odbiory techniczne i budowlane - informuje Nalewajko. Nie podaje jednak dokładnych terminów otwarcia drogi.

- Czwartym odcinkiem kierowcy pojadą po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i zakończeniu prac przy przebudowie wylotu DK19 w kierunku Lubartowa, co powinno stać się jeszcze we wrześniu. A całą obwodnicą w drugiej połowie października. Pod warunkiem, że wykonawca dotrzyma zadeklarowanego termin ukończenia prac - dodaje Nalewajko.

(drs)
  Edytuj ten wpis
luki
Kkkkkkkkkkk
marek
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

luki
luki (4 października 2014 o 20:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie pisz bzdur żaden tir nie niepojedzi przez miasto to sie po prostu nie opłaca każde ruszenie ze swiateł to jest minimum pół litra paliwa sami  sobie policzcie co wychodzi taniej 10 zł. za wiatola czy przejazd przez miasto.

Rozwiń
Kkkkkkkkkkk
Kkkkkkkkkkk (22 września 2014 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TIRY i tak będą omijać płatną autostradę...  Serwisowe drogi nie wjeżdżają do Lublina. Przy Biedronce w Dębówce będą korki...   Wiadukt nad Al. Solidarności dał szansę wjechać i wyjechać ze Sławinkowskiej, ale tym samym napier...ił krzyżowek i świateł... Taki wiadukt bez zekolizyjnych zjazdów, etc.................   Ludzie nie ma na co czekać... Miasto zwleka bo gwarancja się nie uruchamia... do otwarcia.. W łapska wzięli to nie sądzą wykonawców. A media za tą info, że ruszy obwodnica w tym tygodniu powinni rozsrzelać!

Powodzenia

K

Rozwiń
marek
marek (17 września 2014 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

marek ;;;; powiem krotko o pazdzierniku trzeba zapomniec  mieszkam obok  mysle ze firma dragados powinna budowac sciezki rowerowe; moze to by im wyszlo w terminie 

Rozwiń
Andy
Andy (15 września 2014 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zwykle władza oddaje ludowi tuz przed wyborami... teraz pytanie przed którymi? Ludzie są przekonani, że ta droga jest zasługą urzędników... tak naprawdę gn. oje tylko wydają naszą kasę całą robotę robi firma za nasze pieniądze....

Rozwiń
kierowca
kierowca (15 września 2014 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Pod warunkiem, że wykonawca dotrzyma zadeklarowanego termin ukończenia prac – dodaje Nalewajko."

a ile już było tych warunków? i może jeszcze dopuszczą Dragados do budowy następnych fragmentów S17 i S19?

hiszpańskie oferty powinny wisieć w kiblach - w wiadomej roli.

Właśnie wygrali przetarg na jakis odcinek drogi Wrocław-Poznań

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!