poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

S17: Trasa Garwolin-Lubelskie powstanie za cztery lata. Zobacz wizualizację

Dodano: 22 września 2015, 20:15
Autor: pp

Wystartował zegar odmierzający czas przeznaczony na realizację drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a granicą województw mazowieckiego i lubelskiego.

Podpisano umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków o łącznej długości 25,2 km. Ich wykonawcą jest Budimex.

Realizację odcinka od Grawolina do granicy województw podzielono na dwa mniejsze zadania: od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc (12,2 km) oraz od obwodnicy Gończyc do granicy województw (13 km). – Na oba odcinki najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex.

Wartość pierwszego odcinka to ok. 288,5 mln zł, a drugiego 313,6 mln zł – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Realizacja będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (na przełomie 2016 i 2017 roku), a następnie wybuduje trasę.

– Po wydaniu przez wojewodę decyzji ZRID rozpocznie się ustalanie wysokości odszkodowań za tereny przejęte pod budowę i wypłata tych pieniędzy. Prace budowlane w terenie powinny ruszyć wiosną 2017 roku – dodaje K. Nalewajko.

Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego. Czas realizacji to 34 miesiące (w trakcie prac budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca), a okres gwarancji 10 lat. Z tego odcinka drogi kierowcy skorzystają w połowie 2019 roku.

Wyłoniono już także wykonawców (zadanie podzielono także na dwa odcinki) 33,4-kilometrowego fragmentu S17 od węzła Kurów Zachód do granicy z województwem mazowieckim. Ten kawałek trasy Warszawa–Lublin wykonają firmy Bilfinger i Mota-Engil. W tej chwili trwa kontrola dyrektora Urzędu Zamówień Publicznych, po której nastąpi podpisanie kontraktu.

Trwa także przetarg na ostatni odcinek realizowany przez lubelską GDDKiA, od końca obwodnicy Garwolin do węzła Lubelska w Wiązownej pod Warszawą (37,2 km). Obecnie wykonawcy składają oferty. 

Czytaj więcej o: drogi lubelskie budimex
Iam
Gość
Gość
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Iam
Iam (4 grudnia 2015 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

trasa klasy S to skrzyżowania bezkolizyjne, tj. wielopoziomowe. W takiej Kołbieli nie pomoże ci żadne turbinowe, musi być estakada. I po co mącisz ?

Tak, istnieją też skrzyżowania bezkolizyjne w formie turbinowej. Teoretycznie oferują dużą przepustowość, bo łącznice są prowadzone po dużym promieniu (większa prędkość przejazdu), ale są bardzo drogie, bo trzeba wybudować dużo wiaduktów.

 

prędkość projektowa 100 km ??? to będzie droga expresowa ?

Przeczytaj sobie na wikipedii co to znaczy "prędkość projektowa" w odniesieniu do drogi ekspresowej albo autostrady. W każdym razie nie ma to nic wspólnego z ograniczeniem prędkości.

Rozwiń
Gość
Gość (8 października 2015 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja mam pytanie jaka odleglosc zajmie nowa droga po jednej i drugiej obecnej drogi???
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktoś jeszcze wierzy w przedwyborcze peowe obiecanki???
Rozwiń
Pierdun z Konopielki
Pierdun z Konopielki (2 października 2015 o 20:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

S17: Trasa Garwolin-Lubelskie powstanie za cztery lata. Może za 40 lat,a prędzej to za 400 lat i to trzeba też na to wziąć poprawkę,bardziej prawdopodobne jest,ze może będzie za jakieś 4000 lat.

Aleś ty k...a głupi, aż żal. Męczysz się ze sobą, kłócą się wasze jestestwa.

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prędkość projektowa 100 km ??? to będzie droga expresowa ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!