niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Są nowi wicekuratorzy oświaty. To byli radni powiatowi z Lublina i Kraśnika

Dodano: 10 maja 2016, 16:04
Autor: (aa)

Eugeniusz Pelak i Ryszard Golec (fot. Maciej Kaczanowski)
Eugeniusz Pelak i Ryszard Golec (fot. Maciej Kaczanowski)

Eugeniusz Pelak i Ryszard Golec to nowi wicekuratorzy oświaty w Lublinie, powołani przez ministra edukacji narodowej. Obaj są związani z oświatą, to byli dyrektorzy szkół. A także byli już radni powiatowi. Po objęciu funkcji w kuratorium z zasiadania w radzie zrezygnowali. Nie pozwala na to obowiązujące prawo.

– Obaj wicekuratorzy to osoby kompetentne i bardzo dobrze przygotowane do tej pracy – mówi Teresa Misiuk, kurator oświaty w Lublinie, która podkreśla też, że wiedza, kompetencje i doświadczenie nowych wicekuratorów oświaty zarówno w pracy oświatowej jak też w samorządzie są dla niej bardzo ważne.

Eugeniusz Pelak, któremu podlega wydział rozwoju i edukacji pełni funkcję wicekuratora od poniedziałku. Jest absolwentem UMCS. Był dyrektorem i wicedyrektorem Zespołu Szkół w Zakrzówku i dyrektorem Zespołu Szkół w Wilkołazie.

– Przez 17 lat byłem radnym powiatowym w Kraśniku. Pełniłem również funkcję przewodniczącego Rady Powiatu – mówi nowy wicekurator oświaty w Lublinie.

Pelak rezygnację z pełnienia mandatu złożył na początku maja. – Przewodniczący Rady Zbigniew Gawdzik przekazał tę rezygnację Komisarzowi Wyborczemu w Lublinie, który - zgodnie z Kodeksem Wyborczym - podejmie decyzję o wygaszeniu mandatu radnego i wskaże jego następcę – informuje Daniel Niedziałek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kraśniku. –  Kolejnym na liście komitetu wyborczego PiS, który uzyskał największą liczbę głosów w tym okręgu wyborczym, jest Tadeusz Dziurda.

Jeszcze wcześniej rezygnację z pełnienia mandatu w Radzie Powiatu w Lublinie złożył Ryszard Golec, który pełni funkcję wicekuratora oświaty od początku kwietnia.

– Mandat radnego mam już wygaszony – wskazuje Golec. – W kuratorium oświaty odpowiadam za wydział nadzoru pedagogicznego oraz oddziały zamiejscowe w Chełmie, Białej Podlaskiej i Zamościu.

Ryszard Golec z wykształcenia jest nauczycielem. Był dyrektorem Zespołu Szkół w Niedrzwicy Dużej oraz nauczycielem gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. – Z oświatą jestem zwiany od 26 lat – wylicza wicekurator Golec.

Ryszard Golec wraz z objęciem funkcji w Kuratorium Oświaty w Lublinie zrezygnował z członkowstwa w Prawie i Sprawiedliwości. Natomiast Eugeniusz Pelak cały czas jest członkiem tej partii.

Poprzednia wicekurator Anna Dudek – Janiszewska, jeszcze przed zmianami na stanowisku kuratora przeszła na emeryturę. Z kolei była już wicekurator Anna Szczepińska wróciła do pracy na poprzednim stanowisku – starszego wizytatora.

Użytkownik niezarejestrowany
xy
Gość
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lutego 2017 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skazani na sukces, typowi aparatczycy powiatowi.
Rozwiń
xy
xy (16 maja 2016 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
timestamp=2016-05-14 22:08:47 napisał:
"Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć." Ponadto człowiek ten jest chodzącym wzorem cnót Polaka i obywatela, należy stanowczo go naśladować w mowie i uczynkach oraz podobnie jak on z całą bezwglednością tępić pijaków, obiboków,cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów. Jak również wszelki motłoch myślący inaczej a już nie daj Boże głoszący swoje poglądy! Wilkołaz i okolice! Nawet nie wiecie, jak godna, prawa i sprawiedliwa postać zamieszkuje wasze strony! Tylko pyskowanie wam w głowie. I odsądzanie od czci i wiary. Że niby to wszystko z potrzeby władzy... Albo, że za stary. Nie znacie prawdziwych powodów, a pyskujecie. Ja tam i tak w to nie wierzę.
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2016 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pelak....Jaki uczciwy, jaki kompetentny? Przede wszystkim żądny władzy! Ludzie z Wilkołaza i z Zakrzówka to wiedzą aż za dobrze. Władza ponad wszystko! Typowy pisowski typ. Gęba pełna frazesów,codziennie msza o 7.00, a nienawiść dookoła...

Nienawiść ?
 

nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»


 
Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć.

Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pelak....Jaki uczciwy, jaki kompetentny? Przede wszystkim żądny władzy! Ludzie z Wilkołaza i z Zakrzówka to wiedzą aż za dobrze. Władza ponad wszystko! Typowy pisowski typ. Gęba pełna frazesów,codziennie msza o 7.00, a nienawiść dookoła...
Rozwiń
Gość
Gość (13 maja 2016 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pelak? Ten nauczyciel z Wilkołaza?To przecież emeryt od kilku lat.A kiedy mają zacząć młodzi z pomysłami?

Uczciwy i kompetentny człowiek.

Pedagogiczna swołocz jest oczywiście niezadowolona, bo nie będzie można popijać w pracy, nie będzie można się opier***ać i kręcić wałów. O wciskaniu miernot na dyrektorów przez lokalne samorządowe kliki nie wspomnę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!