Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 maja 2016 r.
16:04

Są nowi wicekuratorzy oświaty. To byli radni powiatowi z Lublina i Kraśnika

Autor: Zdjęcie autora (aa)
34 22 A A
Eugeniusz Pelak i Ryszard Golec (fot. Maciej Kaczanowski)
Eugeniusz Pelak i Ryszard Golec (fot. Maciej Kaczanowski)

Eugeniusz Pelak i Ryszard Golec to nowi wicekuratorzy oświaty w Lublinie, powołani przez ministra edukacji narodowej. Obaj są związani z oświatą, to byli dyrektorzy szkół. A także byli już radni powiatowi. Po objęciu funkcji w kuratorium z zasiadania w radzie zrezygnowali. Nie pozwala na to obowiązujące prawo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Obaj wicekuratorzy to osoby kompetentne i bardzo dobrze przygotowane do tej pracy – mówi Teresa Misiuk, kurator oświaty w Lublinie, która podkreśla też, że wiedza, kompetencje i doświadczenie nowych wicekuratorów oświaty zarówno w pracy oświatowej jak też w samorządzie są dla niej bardzo ważne.

Eugeniusz Pelak, któremu podlega wydział rozwoju i edukacji pełni funkcję wicekuratora od poniedziałku. Jest absolwentem UMCS. Był dyrektorem i wicedyrektorem Zespołu Szkół w Zakrzówku i dyrektorem Zespołu Szkół w Wilkołazie.

– Przez 17 lat byłem radnym powiatowym w Kraśniku. Pełniłem również funkcję przewodniczącego Rady Powiatu – mówi nowy wicekurator oświaty w Lublinie.

Pelak rezygnację z pełnienia mandatu złożył na początku maja. – Przewodniczący Rady Zbigniew Gawdzik przekazał tę rezygnację Komisarzowi Wyborczemu w Lublinie, który - zgodnie z Kodeksem Wyborczym - podejmie decyzję o wygaszeniu mandatu radnego i wskaże jego następcę – informuje Daniel Niedziałek, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kraśniku. –  Kolejnym na liście komitetu wyborczego PiS, który uzyskał największą liczbę głosów w tym okręgu wyborczym, jest Tadeusz Dziurda.

Jeszcze wcześniej rezygnację z pełnienia mandatu w Radzie Powiatu w Lublinie złożył Ryszard Golec, który pełni funkcję wicekuratora oświaty od początku kwietnia.

– Mandat radnego mam już wygaszony – wskazuje Golec. – W kuratorium oświaty odpowiadam za wydział nadzoru pedagogicznego oraz oddziały zamiejscowe w Chełmie, Białej Podlaskiej i Zamościu.

Ryszard Golec z wykształcenia jest nauczycielem. Był dyrektorem Zespołu Szkół w Niedrzwicy Dużej oraz nauczycielem gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. – Z oświatą jestem zwiany od 26 lat – wylicza wicekurator Golec.

Ryszard Golec wraz z objęciem funkcji w Kuratorium Oświaty w Lublinie zrezygnował z członkowstwa w Prawie i Sprawiedliwości. Natomiast Eugeniusz Pelak cały czas jest członkiem tej partii.

Poprzednia wicekurator Anna Dudek – Janiszewska, jeszcze przed zmianami na stanowisku kuratora przeszła na emeryturę. Z kolei była już wicekurator Anna Szczepińska wróciła do pracy na poprzednim stanowisku – starszego wizytatora.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 22:35
Skazani na sukces, typowi aparatczycy powiatowi.
Avatar
xy / 16 maja 2016 o 22:34
timestamp=2016-05-14 22:08:47 napisał:
"Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć." Ponadto człowiek ten jest chodzącym wzorem cnót Polaka i obywatela, należy stanowczo go naśladować w mowie i uczynkach oraz podobnie jak on z całą bezwglednością tępić pijaków, obiboków,cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów. Jak również wszelki motłoch myślący inaczej a już nie daj Boże głoszący swoje poglądy! Wilkołaz i okolice! Nawet nie wiecie, jak godna, prawa i sprawiedliwa postać zamieszkuje wasze strony! Tylko pyskowanie wam w głowie. I odsądzanie od czci i wiary. Że niby to wszystko z potrzeby władzy... Albo, że za stary. Nie znacie prawdziwych powodów, a pyskujecie. Ja tam i tak w to nie wierzę.
ote> rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 22:08

Pelak....Jaki uczciwy, jaki kompetentny? Przede wszystkim żądny władzy! Ludzie z Wilkołaza i z Zakrzówka to wiedzą aż za dobrze. Władza ponad wszystko! Typowy pisowski typ. Gęba pełna frazesów,codziennie msza o 7.00, a nienawiść dookoła...

Nienawiść ?
 

nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»


 
Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć.


 
Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 23:04
Pelak....Jaki uczciwy, jaki kompetentny? Przede wszystkim żądny władzy! Ludzie z Wilkołaza i z Zakrzówka to wiedzą aż za dobrze. Władza ponad wszystko! Typowy pisowski typ. Gęba pełna frazesów,codziennie msza o 7.00, a nienawiść dookoła...
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 21:13

Pelak? Ten nauczyciel z Wilkołaza?To przecież emeryt od kilku lat.A kiedy mają zacząć młodzi z pomysłami?

Uczciwy i kompetentny człowiek.

Pedagogiczna swołocz jest oczywiście niezadowolona, bo nie będzie można popijać w pracy, nie będzie można się opier***ać i kręcić wałów. O wciskaniu miernot na dyrektorów przez lokalne samorządowe kliki nie wspomnę.

Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 14:44
Nie przepadam za Pelakiem ale go cenię, ciągle utrzymuje się na scenie politycznej. Dobrze ,że PIS stawia na ludzi doświadczonych( nie mam na myśli starych) tym sposobem zjednuje sobie ludzi.Jak widać ostatnio starosta kraśnicki Maj postawił wyłącznie na ludzie młodych, niedoświadczonych,bez ogłady społecznej i politycznej a eliminuje ludzi,który mieli uznanie wśród ludzi i polityków.Nie wróżę mu długiego starostowania. Umrze śmiercią polityczną i nikt mu nie poda reki. polityczną
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 14:36
Brawo!!!
Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 16:52
Dlaczego znów emeryci czy naprawdę niema młodych kreatywnych ludzi którzy mają inne spojrzenie na świat, innowacje nie są im obce, bo ci panowie to chyba ze starego systemu, mają pieniądze, niemałe emerytury jako nauczyciele czy dyrektorzy. Młodzi ludzie często świetnie wykształceni pracują na zmywaku zagranicą bo nasze uczelnie to nawet w rankingu światowym nie mieszczą się w pierwszej dwusetce. A w kraju pracują na kasie lub siedzą w domu.
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 19:13
Tego Gienka Pelaka, to chyba z formaliny wyjęli ?
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 14:01
kolejna "dobra zmiana".oczywiście wg.pisowskiego kurdupla i jego zamiejscowej kamaryli.
Avatar
Gość / 15 lutego 2017 o 22:35
Skazani na sukces, typowi aparatczycy powiatowi.
Avatar
xy / 16 maja 2016 o 22:34
timestamp=2016-05-14 22:08:47 napisał:
"Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć." Ponadto człowiek ten jest chodzącym wzorem cnót Polaka i obywatela, należy stanowczo go naśladować w mowie i uczynkach oraz podobnie jak on z całą bezwglednością tępić pijaków, obiboków,cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów. Jak również wszelki motłoch myślący inaczej a już nie daj Boże głoszący swoje poglądy! Wilkołaz i okolice! Nawet nie wiecie, jak godna, prawa i sprawiedliwa postać zamieszkuje wasze strony! Tylko pyskowanie wam w głowie. I odsądzanie od czci i wiary. Że niby to wszystko z potrzeby władzy... Albo, że za stary. Nie znacie prawdziwych powodów, a pyskujecie. Ja tam i tak w to nie wierzę.
ote> rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 22:08

Pelak....Jaki uczciwy, jaki kompetentny? Przede wszystkim żądny władzy! Ludzie z Wilkołaza i z Zakrzówka to wiedzą aż za dobrze. Władza ponad wszystko! Typowy pisowski typ. Gęba pełna frazesów,codziennie msza o 7.00, a nienawiść dookoła...

Nienawiść ?
 

nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»


 
Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć.


 
Masz rację, Pelak jest wrogo nastawiony do pijaków  :)  , obiboków. cwaniaków, krętaczy, oszustów, idiotów... jeśli jesteś jednym (jedną  :)  ) z nich, to się nie dziwię, że wyczuwasz niechęć.

rozwiń
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 23:04
Pelak....Jaki uczciwy, jaki kompetentny? Przede wszystkim żądny władzy! Ludzie z Wilkołaza i z Zakrzówka to wiedzą aż za dobrze. Władza ponad wszystko! Typowy pisowski typ. Gęba pełna frazesów,codziennie msza o 7.00, a nienawiść dookoła...
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 21:13

Pelak? Ten nauczyciel z Wilkołaza?To przecież emeryt od kilku lat.A kiedy mają zacząć młodzi z pomysłami?

Uczciwy i kompetentny człowiek.

Pedagogiczna swołocz jest oczywiście niezadowolona, bo nie będzie można popijać w pracy, nie będzie można się opier***ać i kręcić wałów. O wciskaniu miernot na dyrektorów przez lokalne samorządowe kliki nie wspomnę.

Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 14:44
Nie przepadam za Pelakiem ale go cenię, ciągle utrzymuje się na scenie politycznej. Dobrze ,że PIS stawia na ludzi doświadczonych( nie mam na myśli starych) tym sposobem zjednuje sobie ludzi.Jak widać ostatnio starosta kraśnicki Maj postawił wyłącznie na ludzie młodych, niedoświadczonych,bez ogłady społecznej i politycznej a eliminuje ludzi,który mieli uznanie wśród ludzi i polityków.Nie wróżę mu długiego starostowania. Umrze śmiercią polityczną i nikt mu nie poda reki. polityczną
Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 14:36
Brawo!!!
Avatar
Gość / 12 maja 2016 o 16:52
Dlaczego znów emeryci czy naprawdę niema młodych kreatywnych ludzi którzy mają inne spojrzenie na świat, innowacje nie są im obce, bo ci panowie to chyba ze starego systemu, mają pieniądze, niemałe emerytury jako nauczyciele czy dyrektorzy. Młodzi ludzie często świetnie wykształceni pracują na zmywaku zagranicą bo nasze uczelnie to nawet w rankingu światowym nie mieszczą się w pierwszej dwusetce. A w kraju pracują na kasie lub siedzą w domu.
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 19:13
Tego Gienka Pelaka, to chyba z formaliny wyjęli ?
Avatar
Gość / 11 maja 2016 o 14:01
kolejna "dobra zmiana".oczywiście wg.pisowskiego kurdupla i jego zamiejscowej kamaryli.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 1

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 3

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 4

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 3

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 10

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!