Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2012 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Są pieniądze na basen olimpijski i aquapark w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A

Lublin dostał dodatkowe pieniądze na basen olimpijski. W sierpniu ogłosi przetarg na jego budowę. Obiekt ma być gotowy najpóźniej na początku 2015 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do 2015 r. przy Al. Zygmuntowskich powstać ma nie tylko kompleks pływalni z 50-metrowym basenem i dwutysięczną widownią, którego szacunkowy koszt to 100 mln zł, ale też wyceniany wstępnie na 30 mln zł aquapark ze zjeżdżalnią dla dzieci, plażą i klubem fitness.

Od początku było wiadomo, że ministerstwo sportu dołoży tylko do części sportowej, ale nie do komercyjnej. Takie też pieniądze Lublin dostał w zeszłym roku. Ówczesny minister dał 30 mln zł, czyli 30 proc. kosztów.

– Skąd wziąć pozostałe 70 mln zł? Z podwyżek czynszów czy cen biletów komunikacji miejskiej? Czy ta inwestycja nie zarżnie miejskiej kasy? – takie pytania mnożyli jesienią miejscy radni, a prezydent obiecał im, że nie ogłosi przetargu na budowę, póki nie będzie pomysłu na resztę pieniędzy. I prosił w Warszawie o zwiększenie dotacji.

Wyprosił. – Dostaliśmy z ministerstwa informację o zwiększeniu dofinansowania o 15 mln zł. To pozwala nam na uruchomienie przetargu, który ogłosimy do końca sierpnia – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.


Teraz to przetarg przesądzi, ile kosztować będzie sportowa część kompleksu. Żuk liczy na to, że nie będzie to 100 mln zł, tylko mniej. Szanse są, bo w przetargu koszt podobnego obiektu w Olsztynie zmalał do 80 mln zł. Gdyby było tak i w Lublinie, to minister da nam nie 45, ale 40 mln zł, bo nie może dać więcej niż połowę kosztów. Ale i Ratusz wtedy mniej dołoży, bo źródła pieniędzy będą tylko dwa: dotacja od ministra i kredyt zaciągnięty przez miasto.

Przetarg ma jednak dotyczyć całości kompleksu, łącznie z aquaparkiem, za który zapłacić ma miejska spółka MOSiR, która ma zaciągnąć kredyt na ten cel. – MOSiR już wynegocjował warunki kredytowania tej inwestycji – podkreśla Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta miasta. Budowa miałaby ruszyć na przełomie lat 2012/13. – Jej zakończenie planujemy na początek 2015 roku – dodaje Kalinowski.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 18:00
ładnie
Avatar
Bartosz Michałkiewicz / 4 sierpnia 2012 o 09:45
Cz to kiełbasa to bym nie powiedział. Plan budowy kompleksu jest już kilka lat. Mnie interesuje czy przypadkiem nie zapomniano o budowie lodowiska. Dlaczego? Koncepcja pierwotna bardzo się łączyła z lodowiskiem. Było ono źródłem ciepła dla ogrzewania basenu pływackiego. Lodowisko i jego agregat to olbrzymia pompa ciepła - źródło energii odnawialnej jest w tafli. Mam wrażenie że o tym zapomniano, liczy się tylko basen i dofinansowanie z ministerstwa. W miejscu basenu stoi prowizorka pełnowymiarowego lodowiska, zwana Icemanią. Przenośne lodowisko w namiocie wylewane na piasku szumnie określane przez MOSiR jako najnowocześniejsze w regionie. Lodowisko przynosi kolosalne zyski, jest jednym z głównych źródeł utrzymania MOSiR. Odwiedza go w sezonie ponad 120 000 ludzi co daje średnio 800 os. dziennie (może nawet więcej). W piątki, soboty i niedziele oraz ferie pęka w szwach nie mogąc pomieścić chętnych.
Co stanie się z tą rzeszą chętnych do uprawiania sportu, którzy już raz zostali z hali Globus wyrzuceni?
Czy Globus zostanie przywrócony do swojej pierwotnej funkcji - lodowiska?
Czy zaplanowano wybudowanie w końcu hali spełniającej standardy miasta europejskiego?
Czy przewidziano że jedna tafla o pow. 1800m2 nie jest w stanie pomieścić wszystkich lubelskich łyżwiarzy?
Czy przypadkiem zyski z Icemanii nie przyćmiły kłopotu jakości tafli lodowej i trudności z utrzymaniem jej w namiocie i zapadającym się torfowisku?
Co dzieje się z dezyderatem do Rady Miasta do Prezydenta w tej sprawie, coś drgnęło?
Oto pytania na które musimy znać odpowiedzi. Pływalnia 50m - zdecydowanie tak ale w pierwotnej wersji z lodowiskiem.
Cz to kiełbasa to bym nie powiedział. Plan budowy kompleksu jest już kilka lat. Mnie interesuje czy przypadkiem nie zapomniano o budowie lodowiska. Dlaczego? Koncepcja pierwotna bardzo się łączyła z lodowiskiem. Było ono źródłem ciepła dla ogrzewania basenu pływackiego. Lodowisko i jego agregat to olbrzymia pompa ciepła - źródło energii odnawialnej jest w tafli. Mam wrażenie że o tym zapomniano, liczy się tylko basen i dofinansowanie z ministerstwa. W miejscu basenu stoi prowizorka pełnowymiarowego lodowiska, zwana Icemanią. Przenośne lodowi... rozwiń
Avatar
dr POtrec / 4 sierpnia 2012 o 09:08
i wszystko na kredyt , napisz sprawdz jakie jest zadłuzenie Poznania,i tych innych miast,i potem bedziemy dyskutowac.baseny sa potrzebne ale niekoniecznie olimpijskie, ja nie mam kompleksów w przeciwienstwie do ciebie, umiem szanowac publiczne pieniadze, długi zawsze splacają obywatele,a tacy idioci jak ty ciesza sie zawsze jak dzieci z róznych dziwnych rzeczy



[quote name='poznan- korzeniami Lb' timestamp='1344010113' post='660595']
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby maiasto Lublin był sznowany jako mała metropoli musi mieć 1.Pływalnie 50 m lotnisko stadion obwodnice drogi szybka kolej do stolicy a dalej w głąb Polski .Pływalnie olimpijskie 50 metrowe maja 1.Poznań -zakwaparkiem za 250-280 mil złotych .Szczecin 50 m za ponad ?140 mil zł .lub okolo .Mniejszy Gorzów ma 50 m plus stadion Żuzlowy z poj około 16 tys widzów .Olsztyn 50 metrowy baen z akwaparkiem .Osrtów Świętokrzyski ,Oświencim itd .Malkomenci,złośliwcy lub głupcy [opuście to miasto ]odejcie od tematów inwestycji sportowych.
[/quote]
i wszystko na kredyt , napisz sprawdz jakie jest zadłuzenie Poznania,i tych innych miast,i potem bedziemy dyskutowac.baseny sa potrzebne ale niekoniecznie olimpijskie, ja nie mam kompleksów w przeciwienstwie do ciebie, umiem szanowac publiczne pieniadze, długi zawsze splacają obywatele,a tacy idioci jak ty ciesza sie zawsze jak dzieci z róznych dziwnych rzeczy



[quote name='poznan- korzeniami Lb' timestamp='1344010113' post='660595']
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby m... rozwiń
Avatar
poznan- korzeniami Lb / 3 sierpnia 2012 o 18:08
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby maiasto Lublin był sznowany jako mała metropoli musi mieć 1.Pływalnie 50 m lotnisko stadion obwodnice drogi szybka kolej do stolicy a dalej w głąb Polski .Pływalnie olimpijskie 50 metrowe maja 1.Poznań -zakwaparkiem za 250-280 mil złotych .Szczecin 50 m za ponad ?140 mil zł .lub okolo .Mniejszy Gorzów ma 50 m plus stadion Żuzlowy z poj około 16 tys widzów .Olsztyn 50 metrowy baen z akwaparkiem .Osrtów Świętokrzyski ,Oświencim itd .Malkomenci,złośliwcy lub głupcy [opuście to miasto ]odejcie od tematów inwestycji sportowych.
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby maiasto Lublin był sznowany jako mała metropoli musi mieć 1.Pływalnie 50 m lotnisko stadion obwodnice drogi szybka kolej do stolicy a dalej w głąb Polski .Pływalnie olimpijskie 50 metrowe maja 1.Poznań -zakwaparkiem za 250-280 mil złotych .Szczecin 50 m za ponad ?140 mil zł .lub okolo .Mniejszy Gorzów ma 50 m plus stadion Żuzlowy z poj około 16 tys widzów .Olsztyn 50 metrowy baen z akwaparkiem .Osrtów Świętokrzyski ,Oświencim itd .Malkomenci,złośliwcy lub głupcy [opuście to miasto ]odejci... rozwiń
Avatar
derek / 3 sierpnia 2012 o 17:41
a co by sie stalo jakby mial 4000 miejsc
Avatar
Shyshka / 3 sierpnia 2012 o 16:05
Niech nie zapomną o skoczni 3,5 i 10 metrowej
Avatar
OnLbn / 3 sierpnia 2012 o 12:48
[quote name='dr POtrec' timestamp='1343969848' post='660364']
igrzyska w tym mieście trwają już od 2006 r.od kiedy rzadzi PO
[/quote]

A co było za wspaniałego Pruszona z PiSu jak nie spektakl?
Avatar
chrumekk / 3 sierpnia 2012 o 12:16
Chyba niedługo wybory......... kiełbaska wyborcza ?
Avatar
realistaPL / 3 sierpnia 2012 o 12:14
Kolejna inwestycja na krechę, kredyt.. Ciekawe kto będzie spłacał to zadłużenie. Jestem za rozwojem, budowanie itp itd ale obawiam się, że takie budowanie na kreche odbija nam się wkrótce dużą czkawką... a tak swoją drogą nie ma już możliwości wyciągnięcia dofinansowania z UE ? Nie jestem do końca w temacie ale coś mi się obiło, że do końca 2014 są środki. Może zamiast brać kredyt miasto przeanalizoałoby możliwość wzięcia dotacji unijnej o ile tak owa możliwość w ogóle istnieje.
Avatar
ToBi / 3 sierpnia 2012 o 11:49
[quote name='lubliniak' timestamp='1343982593' post='660419']
Widzisz chłopcze nie jest to takie proste wyjechać z tego zapyziałego miasteczka, niektórzy mają rodziny dzieci osoby starsze którymi się opiekują. a budowanie stadionów basenów i aquaparków w czasie kiedy ubywa w zastraszającym tępie miejsc pracy (przemysłu praktycznie nie ma). Założysz rodzine zaczniesz zarabiać sam to zobaczysz jak to jest. jesli masz plecy bedziesz zadowolony, ale jesli nie ... to poczynania rządzących bedzeisz oceniał z zupełnie innej perspektywy.
[/quote]

Wyobraź sobie, że "chłopcem" nie jestem, pracuję, dosyć dobrze zarabiam pomimo że nie mam "pleców" jak to napisałeś i do tego mam też rodzinę. I co teraz powiesz malkontencie? Zapomniałeś dodać, że prócz basenu i stadionu buduje się także obwodnice i lotnisko. Do tego planuje się dalszą część ekspresówki do Wawy. Powiem Ci też że jak tak strasznie słabo to widzisz to może odejdź od komputera, wyjdź na dwór, przejedź lub przejdź się po mieście jak na paliwo nie masz i zobacz ile dróg w mieście jest wyremontowanych i ile się remontuje. Od urodzenia nie widziałem tylu inwestycji w tym mieście.
[quote name='lubliniak' timestamp='1343982593' post='660419']
Widzisz chłopcze nie jest to takie proste wyjechać z tego zapyziałego miasteczka, niektórzy mają rodziny dzieci osoby starsze którymi się opiekują. a budowanie stadionów basenów i aquaparków w czasie kiedy ubywa w zastraszającym tępie miejsc pracy (przemysłu praktycznie nie ma). Założysz rodzine zaczniesz zarabiać sam to zobaczysz jak to jest. jesli masz plecy bedziesz zadowolony, ale jesli nie ... to poczynania rządzących bedzeisz oceniał z zupełnie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2015 o 18:00
ładnie
Avatar
Bartosz Michałkiewicz / 4 sierpnia 2012 o 09:45
Cz to kiełbasa to bym nie powiedział. Plan budowy kompleksu jest już kilka lat. Mnie interesuje czy przypadkiem nie zapomniano o budowie lodowiska. Dlaczego? Koncepcja pierwotna bardzo się łączyła z lodowiskiem. Było ono źródłem ciepła dla ogrzewania basenu pływackiego. Lodowisko i jego agregat to olbrzymia pompa ciepła - źródło energii odnawialnej jest w tafli. Mam wrażenie że o tym zapomniano, liczy się tylko basen i dofinansowanie z ministerstwa. W miejscu basenu stoi prowizorka pełnowymiarowego lodowiska, zwana Icemanią. Przenośne lodowisko w namiocie wylewane na piasku szumnie określane przez MOSiR jako najnowocześniejsze w regionie. Lodowisko przynosi kolosalne zyski, jest jednym z głównych źródeł utrzymania MOSiR. Odwiedza go w sezonie ponad 120 000 ludzi co daje średnio 800 os. dziennie (może nawet więcej). W piątki, soboty i niedziele oraz ferie pęka w szwach nie mogąc pomieścić chętnych.
Co stanie się z tą rzeszą chętnych do uprawiania sportu, którzy już raz zostali z hali Globus wyrzuceni?
Czy Globus zostanie przywrócony do swojej pierwotnej funkcji - lodowiska?
Czy zaplanowano wybudowanie w końcu hali spełniającej standardy miasta europejskiego?
Czy przewidziano że jedna tafla o pow. 1800m2 nie jest w stanie pomieścić wszystkich lubelskich łyżwiarzy?
Czy przypadkiem zyski z Icemanii nie przyćmiły kłopotu jakości tafli lodowej i trudności z utrzymaniem jej w namiocie i zapadającym się torfowisku?
Co dzieje się z dezyderatem do Rady Miasta do Prezydenta w tej sprawie, coś drgnęło?
Oto pytania na które musimy znać odpowiedzi. Pływalnia 50m - zdecydowanie tak ale w pierwotnej wersji z lodowiskiem.
Cz to kiełbasa to bym nie powiedział. Plan budowy kompleksu jest już kilka lat. Mnie interesuje czy przypadkiem nie zapomniano o budowie lodowiska. Dlaczego? Koncepcja pierwotna bardzo się łączyła z lodowiskiem. Było ono źródłem ciepła dla ogrzewania basenu pływackiego. Lodowisko i jego agregat to olbrzymia pompa ciepła - źródło energii odnawialnej jest w tafli. Mam wrażenie że o tym zapomniano, liczy się tylko basen i dofinansowanie z ministerstwa. W miejscu basenu stoi prowizorka pełnowymiarowego lodowiska, zwana Icemanią. Przenośne lodowi... rozwiń
Avatar
dr POtrec / 4 sierpnia 2012 o 09:08
i wszystko na kredyt , napisz sprawdz jakie jest zadłuzenie Poznania,i tych innych miast,i potem bedziemy dyskutowac.baseny sa potrzebne ale niekoniecznie olimpijskie, ja nie mam kompleksów w przeciwienstwie do ciebie, umiem szanowac publiczne pieniadze, długi zawsze splacają obywatele,a tacy idioci jak ty ciesza sie zawsze jak dzieci z róznych dziwnych rzeczy



[quote name='poznan- korzeniami Lb' timestamp='1344010113' post='660595']
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby maiasto Lublin był sznowany jako mała metropoli musi mieć 1.Pływalnie 50 m lotnisko stadion obwodnice drogi szybka kolej do stolicy a dalej w głąb Polski .Pływalnie olimpijskie 50 metrowe maja 1.Poznań -zakwaparkiem za 250-280 mil złotych .Szczecin 50 m za ponad ?140 mil zł .lub okolo .Mniejszy Gorzów ma 50 m plus stadion Żuzlowy z poj około 16 tys widzów .Olsztyn 50 metrowy baen z akwaparkiem .Osrtów Świętokrzyski ,Oświencim itd .Malkomenci,złośliwcy lub głupcy [opuście to miasto ]odejcie od tematów inwestycji sportowych.
[/quote]
i wszystko na kredyt , napisz sprawdz jakie jest zadłuzenie Poznania,i tych innych miast,i potem bedziemy dyskutowac.baseny sa potrzebne ale niekoniecznie olimpijskie, ja nie mam kompleksów w przeciwienstwie do ciebie, umiem szanowac publiczne pieniadze, długi zawsze splacają obywatele,a tacy idioci jak ty ciesza sie zawsze jak dzieci z róznych dziwnych rzeczy



[quote name='poznan- korzeniami Lb' timestamp='1344010113' post='660595']
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby m... rozwiń
Avatar
poznan- korzeniami Lb / 3 sierpnia 2012 o 18:08
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby maiasto Lublin był sznowany jako mała metropoli musi mieć 1.Pływalnie 50 m lotnisko stadion obwodnice drogi szybka kolej do stolicy a dalej w głąb Polski .Pływalnie olimpijskie 50 metrowe maja 1.Poznań -zakwaparkiem za 250-280 mil złotych .Szczecin 50 m za ponad ?140 mil zł .lub okolo .Mniejszy Gorzów ma 50 m plus stadion Żuzlowy z poj około 16 tys widzów .Olsztyn 50 metrowy baen z akwaparkiem .Osrtów Świętokrzyski ,Oświencim itd .Malkomenci,złośliwcy lub głupcy [opuście to miasto ]odejcie od tematów inwestycji sportowych.
Internauto z godz 5.57 .Chyba się nie wyspałeś .Aby maiasto Lublin był sznowany jako mała metropoli musi mieć 1.Pływalnie 50 m lotnisko stadion obwodnice drogi szybka kolej do stolicy a dalej w głąb Polski .Pływalnie olimpijskie 50 metrowe maja 1.Poznań -zakwaparkiem za 250-280 mil złotych .Szczecin 50 m za ponad ?140 mil zł .lub okolo .Mniejszy Gorzów ma 50 m plus stadion Żuzlowy z poj około 16 tys widzów .Olsztyn 50 metrowy baen z akwaparkiem .Osrtów Świętokrzyski ,Oświencim itd .Malkomenci,złośliwcy lub głupcy [opuście to miasto ]odejci... rozwiń
Avatar
derek / 3 sierpnia 2012 o 17:41
a co by sie stalo jakby mial 4000 miejsc
Avatar
Shyshka / 3 sierpnia 2012 o 16:05
Niech nie zapomną o skoczni 3,5 i 10 metrowej
Avatar
OnLbn / 3 sierpnia 2012 o 12:48
[quote name='dr POtrec' timestamp='1343969848' post='660364']
igrzyska w tym mieście trwają już od 2006 r.od kiedy rzadzi PO
[/quote]

A co było za wspaniałego Pruszona z PiSu jak nie spektakl?
Avatar
chrumekk / 3 sierpnia 2012 o 12:16
Chyba niedługo wybory......... kiełbaska wyborcza ?
Avatar
realistaPL / 3 sierpnia 2012 o 12:14
Kolejna inwestycja na krechę, kredyt.. Ciekawe kto będzie spłacał to zadłużenie. Jestem za rozwojem, budowanie itp itd ale obawiam się, że takie budowanie na kreche odbija nam się wkrótce dużą czkawką... a tak swoją drogą nie ma już możliwości wyciągnięcia dofinansowania z UE ? Nie jestem do końca w temacie ale coś mi się obiło, że do końca 2014 są środki. Może zamiast brać kredyt miasto przeanalizoałoby możliwość wzięcia dotacji unijnej o ile tak owa możliwość w ogóle istnieje.
Avatar
ToBi / 3 sierpnia 2012 o 11:49
[quote name='lubliniak' timestamp='1343982593' post='660419']
Widzisz chłopcze nie jest to takie proste wyjechać z tego zapyziałego miasteczka, niektórzy mają rodziny dzieci osoby starsze którymi się opiekują. a budowanie stadionów basenów i aquaparków w czasie kiedy ubywa w zastraszającym tępie miejsc pracy (przemysłu praktycznie nie ma). Założysz rodzine zaczniesz zarabiać sam to zobaczysz jak to jest. jesli masz plecy bedziesz zadowolony, ale jesli nie ... to poczynania rządzących bedzeisz oceniał z zupełnie innej perspektywy.
[/quote]

Wyobraź sobie, że "chłopcem" nie jestem, pracuję, dosyć dobrze zarabiam pomimo że nie mam "pleców" jak to napisałeś i do tego mam też rodzinę. I co teraz powiesz malkontencie? Zapomniałeś dodać, że prócz basenu i stadionu buduje się także obwodnice i lotnisko. Do tego planuje się dalszą część ekspresówki do Wawy. Powiem Ci też że jak tak strasznie słabo to widzisz to może odejdź od komputera, wyjdź na dwór, przejedź lub przejdź się po mieście jak na paliwo nie masz i zobacz ile dróg w mieście jest wyremontowanych i ile się remontuje. Od urodzenia nie widziałem tylu inwestycji w tym mieście.
[quote name='lubliniak' timestamp='1343982593' post='660419']
Widzisz chłopcze nie jest to takie proste wyjechać z tego zapyziałego miasteczka, niektórzy mają rodziny dzieci osoby starsze którymi się opiekują. a budowanie stadionów basenów i aquaparków w czasie kiedy ubywa w zastraszającym tępie miejsc pracy (przemysłu praktycznie nie ma). Założysz rodzine zaczniesz zarabiać sam to zobaczysz jak to jest. jesli masz plecy bedziesz zadowolony, ale jesli nie ... to poczynania rządzących bedzeisz oceniał z zupełnie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 0 0

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.