poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Są w PiS, ale za Żukiem. "Lublina nie stać na eksperymenty personalne"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2014, 13:51
Autor: drs

Dwoje członków PiS, w tym były wicewojewoda i zastępca prezydenta Lublina, Grzegorz Jawor poparło w poniedziałek Krzysztofa Żuka, kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta. Razem z nim wystąpili na konferencji prasowej, na której kandydat zapewniał o swoim wsparciu dla lubelskich szkół wyższych.

- Z uwagą zapoznałem się z materiałami wyborczymi, programami i wypowiedziami kandydatów do godności prezydenta Lublina, poszukując wątków akademickich i z pewnym zdziwieniem stwierdziłem, że w olbrzymiej większości są to tylko krótkie deklaracje o tym, że Lublin z uczelniami powinien współpracować. Ja takie deklaracje słyszę od 30 lat - mówi Grzegorz Jawor.

- Jedynym realnym, logicznie spójnym i możliwym do wykonania programem jest ten stworzony przez Krzysztofa Żuka. Cieszy mnie to, że miasto zrozumiało, że problem ciągle malejącej liczby studentów to nie jest problem uczelni, ale przyszłości miasta - dodaje Jawor.

Żuka chwali za program stypendiów dla najlepszych absolwentów szkół średnich pozostających na studiach w Lublinie, za stypendia dla doktorantów i "ambitny program ściągania obcokrajowców na studia”.

Wspomnianych obcokrajowców Żuk widziałby w Lublinie 5 tys., podczas gdy teraz zagranicznych studentów jest 3 tys. Podkreśla, że studenci są bardzo ważni dla gospodarki miasta. - Każdy student z Lublina zostawia miesięcznie 700-800 zł pomijając czesne. Student z regionu o 200 zł więcej, a zagraniczny ponad 4 tys. zł. To są realne dochody - podkreśla Żuk.

Drugą osobą z PiS, która w poniedziałek poparła Żuka jest Beata Petkowicz z Uniwersytetu Medycznego. - Każdy z nas ma swoje sympatie polityczne, ale w przypadku wyboru najważniejszej osoby w mieście musimy bardziej kierować się pragmatyzmem. Dlatego uważam, że Lublina w tej chwili nie stać na eksperymenty personalne - mówi Petkiewicz.

Po południu oficjalnie zareagował rzecznik PiS w regionie, Sylwester Tułajew przesyłając do mediów e-mail z następującą informacją: „G. Jawor już od dawna nie jest członkiem PiS. Dziś Prezes PiS poseł Krzysztof Michałkiewicz skreślił z listy członków PiS p. B. Petkowicz. Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie popiera Grzegorza Muszyńskiego jako najlepszego kandydata na prezydenta Lublina”
  Edytuj ten wpis
ponti
doc.
Gość
(51) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ponti
ponti (4 listopada 2014 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PIS nie szanuje ludzi, dlatego odchodzą i tak mnie dziwi fakt, ze  ta partia jeszcze istnieje, już tyle osób odeszlo i swoje partie założyli. A miło, że poparli Prezydenta Żuka i mieli odwagę przyznac,że jest dobrym wlodarzem

Rozwiń
doc.
doc. (4 listopada 2014 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"ambitny program ściągania obcokrajowców na studia"? Można prosić o szczegóły? I z jakich krajów ściągamy tych obcokrajowców?

A idz na miasteczka studenckie to sam zobaczysz.

Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2014 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Nie uczyli Jasiu czytać w szkole powoli i ze zrozumieniem ?

Rozwiń
Adam
Adam (4 listopada 2014 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Rozwiń
lustrator
lustrator (4 listopada 2014 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos


Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

Kto ci w to jeszcze uwierzy ? nie jestem z PISu,nigdy nie byłem w PZPR, nigdy nie zjadłem dobrowolnie lub z przymusu swojej małej,czerwonej książeczki [ legitymacji ] partyjnej a w ogóle to nie ja.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (51)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!