wtorek, 22 sierpnia 2017 r.

Lublin

Są w PiS, ale za Żukiem. "Lublina nie stać na eksperymenty personalne"

Dodano: 3 listopada 2014, 13:51
Autor: drs

Dwoje członków PiS, w tym były wicewojewoda i zastępca prezydenta Lublina, Grzegorz Jawor poparło w poniedziałek Krzysztofa Żuka, kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta miasta. Razem z nim wystąpili na konferencji prasowej, na której kandydat zapewniał o swoim wsparciu dla lubelskich szkół wyższych.

- Z uwagą zapoznałem się z materiałami wyborczymi, programami i wypowiedziami kandydatów do godności prezydenta Lublina, poszukując wątków akademickich i z pewnym zdziwieniem stwierdziłem, że w olbrzymiej większości są to tylko krótkie deklaracje o tym, że Lublin z uczelniami powinien współpracować. Ja takie deklaracje słyszę od 30 lat - mówi Grzegorz Jawor.

- Jedynym realnym, logicznie spójnym i możliwym do wykonania programem jest ten stworzony przez Krzysztofa Żuka. Cieszy mnie to, że miasto zrozumiało, że problem ciągle malejącej liczby studentów to nie jest problem uczelni, ale przyszłości miasta - dodaje Jawor.

Żuka chwali za program stypendiów dla najlepszych absolwentów szkół średnich pozostających na studiach w Lublinie, za stypendia dla doktorantów i "ambitny program ściągania obcokrajowców na studia”.

Wspomnianych obcokrajowców Żuk widziałby w Lublinie 5 tys., podczas gdy teraz zagranicznych studentów jest 3 tys. Podkreśla, że studenci są bardzo ważni dla gospodarki miasta. - Każdy student z Lublina zostawia miesięcznie 700-800 zł pomijając czesne. Student z regionu o 200 zł więcej, a zagraniczny ponad 4 tys. zł. To są realne dochody - podkreśla Żuk.

Drugą osobą z PiS, która w poniedziałek poparła Żuka jest Beata Petkowicz z Uniwersytetu Medycznego. - Każdy z nas ma swoje sympatie polityczne, ale w przypadku wyboru najważniejszej osoby w mieście musimy bardziej kierować się pragmatyzmem. Dlatego uważam, że Lublina w tej chwili nie stać na eksperymenty personalne - mówi Petkiewicz.

Po południu oficjalnie zareagował rzecznik PiS w regionie, Sylwester Tułajew przesyłając do mediów e-mail z następującą informacją: „G. Jawor już od dawna nie jest członkiem PiS. Dziś Prezes PiS poseł Krzysztof Michałkiewicz skreślił z listy członków PiS p. B. Petkowicz. Prawo i Sprawiedliwość jednoznacznie popiera Grzegorza Muszyńskiego jako najlepszego kandydata na prezydenta Lublina”
ponti
doc.
Gość
(51) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ponti
ponti (4 listopada 2014 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PIS nie szanuje ludzi, dlatego odchodzą i tak mnie dziwi fakt, ze  ta partia jeszcze istnieje, już tyle osób odeszlo i swoje partie założyli. A miło, że poparli Prezydenta Żuka i mieli odwagę przyznac,że jest dobrym wlodarzem

Rozwiń
doc.
doc. (4 listopada 2014 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"ambitny program ściągania obcokrajowców na studia"? Można prosić o szczegóły? I z jakich krajów ściągamy tych obcokrajowców?

A idz na miasteczka studenckie to sam zobaczysz.

Rozwiń
Gość
Gość (4 listopada 2014 o 08:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Nie uczyli Jasiu czytać w szkole powoli i ze zrozumieniem ?

Rozwiń
Adam
Adam (4 listopada 2014 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wstyd Żukowi, że jest w PZPR, wróć, PO?

Rozwiń
lustrator
lustrator (4 listopada 2014 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos


Zgadzam się w 100%. Wykorzystanie pieniędzy które "leżą na ulicy" to nie wielki wysiłek. Ci, którzy dorabiają do tego teorię są śmieszni jeśli faktycznie wierzą w to co piszą.

P.S. Nie jestem z PISu i nie lubię tej partii. Na równi z obecnym prezydentem.

Kto ci w to jeszcze uwierzy ? nie jestem z PISu,nigdy nie byłem w PZPR, nigdy nie zjadłem dobrowolnie lub z przymusu swojej małej,czerwonej książeczki [ legitymacji ] partyjnej a w ogóle to nie ja.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (51)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!