poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Sala hybrydowa w SPSK4. Druga w województwie

Dodano: 1 maja 2016, 16:08
Autor: kp

Już za miesiąc lekarze z SPSK nr 4 w Lublinie będą mogli korzystać z sali hybrydowej. Podczas zabiegu pacjentem zajmie się interdyscyplinarny zespół specjalistów, dzięki czemu ryzyko powikłań znacznie spadnie.

Z sali hybrydowej będzie przede wszystkim korzystać klinika kardiologii. – Nasz klinika jest głównym beneficjentem tego projektu. Poza nami będą z niej korzystać radiolodzy, chirurdzy i ginekolodzy – mówi prof. Andrzej Wysokiński, szef kliniki kardiologii SPSK 4 w Lublinie.

Szpital dostał na tę inwestycję ponad 5 mln zł ze środków unijnych i Ministerstwa Zdrowia.

– Do tej pory takie zabiegi były przeprowadzane w sali kardiologicznej. Nie było tam np. ani zestawu do intubowania, ani opieki anestezjologa czy kardiochirurga. W sali hybrydowej pacjentem zajmie się interdyscyplinarny zespół specjalistów, dzięki czemu ryzyko zgonu znacznie spadnie – podkreśla prof. Wysokiński.

To druga sala hybrydowa w województwie lubelskim. Pierwsza powstała w szpitalu „papieskim” w Zamościu. W Polsce z takich sal korzystają m.in. lekarze we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

Czytaj więcej o: Lublin zdrowie szpital SPSK4
Gość
xyz
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 maja 2016 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To znaczy, że dotychczas w SP PSK4 operowano bez zabezpieczenia anestezjologicznego i sprawnej intubacji?? Aż nie chce się wierzyć. A co na to prokurator?
Rozwiń
xyz
xyz (1 maja 2016 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

No to kochani ceny w górę !


jakby to ująć - datki -

Rozwiń
Gość
Gość (1 maja 2016 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to kochani ceny w górę !
Rozwiń
Gość
Gość (1 maja 2016 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdaje się, że autor nie odrobił lekcji. Napisał, ale chyba sam nie wie o czym. No bo co jest ta sala hybrydowa? Do czego na służyć? Do badać? Czy do operacji? Jeśli do operacji, to raczej nie wyobrażam sobie, że w istniejących już salach nie sprzętu to intubowania... Śmiać się chcę :D. Taki sprzęt jest też bez wątpienia na salach badań, bo taki sprzęt jest choćby na oddziałach szpitalnych i innych miejscach. Co do udziału różnych specjalistów w... badaniach? w operacjach? to zdaje się to już jest! Już w zależności od potrzeb różni specjaliści uczestniczą w zabiegach, jeśli są potrzebni! No ale po coś jest jest ta sala hybrydowa, prawda? Skoro to takie nowoczesne i nowatorskie, czemuś służy. Tylko czemu??? No właśnie o tym autor nie napisał. A szkoda.
Rozwiń
Gość
Gość (1 maja 2016 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jednak Zamość jest lepszy, bardziej dba o pacjenta
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!