Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Salmonella w szpitalu w Lublinie. Ptysiami zatruło się 20 pracowników

109 10 A A

Dwie z dwudziestu osób odsuniętych od pracy w związku z zatruciem salmonellą w SPSK4 w Lublinie wróciły już do swoich zajęć. Wiadomo, że feralne ptysie przyjechały do lubelskiego szpitala z powiatu biłgorajskiego. Sanepid w Biłgoraju czeka na wyniki badań osób, które robiły ptysie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zatrucia doszło 13 czerwca w Klinice Kardiochirurgii SPSK4 w Lublinie. Lekarka w ramach podziękowania za staż przyniosła słodki poczęstunek. - To ptysie z kremem zrobione w domu m.in. z surowych jaj - informuje Irmina Nikiel, dyr. sanepidu Lublinie. - Ptysie z pow. biłgorajskiego przyjechały do Lublina samochodem. Dosyć wysoka temperatura spowodowała intensywne namnożenie bakterii salmonelli, gronkowca złocistego i bacillus cereus.

Ptysie zjadło 28 pracowników kliniki. - U 18 w ciągu kilku zaledwie godzin wystąpiły intensywne objawy zatrucia. - Inspekcja sanitarna natychmiast odsunęła osoby z objawami zatrucia od pracy i poddała je badaniu. Miały w organizmie salmonellę - mówi Nikiel.
Dyrektor szpitala zdecydował o przebadaniu pacjentów i pozostałych pracowników. U nikogo więcej nie stwierdzono zakażenia. - Ze względu na takie braki w personelu musieliśmy wstrzymać przyjęcia pacjentów w tej klinice. Realizujemy tylko pilne przypadki operacyjne - informuje Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. - Dwóch pracowników już wróciło. W związku z tą sytuacją dyrektor zaapelował do pracowników o zrezygnowanie z podobnych poczęstunków.

PSSE w Biłgoraju prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. - Czekamy na wyniki badań - informuje Joanna Sarzyńska, rzeczniczka biłgorajskiego sanepidu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Biłgorajanka / 4 lipca 2014 o 19:03

Brudas....zawsze będzie brudasem.....biłgorajskim

Wiesz to co napisałeś,świadczy tylko o Tobie...doucz się od czego robi się salmonella...Ręce opadają,jak czyta się takie rzeczy...

Avatar
smakoszka / 26 czerwca 2014 o 02:09
Może jakby popili wódeczką to byliby zdrowi.Wódka zabija wszelaką zarazę.Tylko , że te ptysie nie pasują ! Na drugi raz proponuję kanapeczki ze świeżej szyneczki,ogóreczki i flaszeczkę czystej.Niebo w gębie a nie piekło w d...e .
Avatar
elektronik / 25 czerwca 2014 o 14:02

Pierwszy człon łacińskich nazw rodzajowych baterii piszemy wielką literą, drugi człon (gatunkowy)-małą, o kursywie już nie wspomnę. Tak na przyszłość panie redaktorze…

baterię to se wsadź do latarki

Avatar
macc / 25 czerwca 2014 o 12:41

To na medycynie nie uczą podstawowych zasad higieny?

Avatar
Epidemoa Sr....ki. / 25 czerwca 2014 o 12:24

Ach  jakie to romantyczne-ona była z Biłgoraja dodała do ptysiów jaja,

wszyscy lekarze je zajadali potem równo się pos...li !!!

w kiblach było przepełnienie i brak zgody na widzenie,

rodziny z pacjentem bo w szpitalu epidemia.

Wszystkim robi się badania by zahamować odruch sr...nia !!!

Lecz to wszystko na nic, epidemia nie odpuszcza !

Ordynator jak król na tronie siedzi na sedsie,

lekarze chodzą sr...ć po dwóch w parze,

i tak zbrakło sdesów w szpitalu,

i biedne pielęgniarki musiały srać do umywalki !

Pacjentom było jak zwykle najgorzej bo musieli sr..ć na dworze !!!

Z mej krótkiej powieści morał płynie taki jak chcesz przyjąć dar wdzięczności,

to bierz czystą kasę i nie jedz ptysi bo dostaniesz sraki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Ach  jakie to romantyczne-ona była z Biłgoraja dodała do ptysiów jaja,

wszyscy lekarze je zajadali potem równo się pos...li !!!

w kiblach było przepełnienie i brak zgody na widzenie,

rodziny z pacjentem bo w szpitalu epidemia.

Wszystkim robi się badania by zahamować odruch sr...nia !!!

Lecz to wszystko na nic, epidemia nie odpuszcza !

Ordynator jak król na tronie siedzi na sedsie,

lekarze chodzą sr...ć po dwóch w parze,

i tak zbrakło sdesów w szpitalu,

i biedne pielęgniar... rozwiń

Avatar
dociekliwy / 25 czerwca 2014 o 07:35

A tych dziesięciu co nie zachorowało to się zdążyło napić ..., że się nieśmiało zapytam ?

Avatar
Maciej / 25 czerwca 2014 o 05:48
Brafo
Avatar
bar / 24 czerwca 2014 o 23:42
Ptysie i surowe jaja ,co to za krem ?Może ktoś się orientuje i by napisał o tym kremie.Zaznaczam że nie chcę nikogo zatruć.
Avatar
mysiopysio / 24 czerwca 2014 o 23:15

Brudas....zawsze będzie brudasem.....biłgorajskim

Avatar
biolog / 24 czerwca 2014 o 23:09

Pierwszy człon łacińskich nazw rodzajowych baterii piszemy wielką literą, drugi człon (gatunkowy)-małą, o kursywie już nie wspomnę. Tak na przyszłość panie redaktorze…

Avatar
Biłgorajanka / 4 lipca 2014 o 19:03

Brudas....zawsze będzie brudasem.....biłgorajskim

Wiesz to co napisałeś,świadczy tylko o Tobie...doucz się od czego robi się salmonella...Ręce opadają,jak czyta się takie rzeczy...

Avatar
smakoszka / 26 czerwca 2014 o 02:09
Może jakby popili wódeczką to byliby zdrowi.Wódka zabija wszelaką zarazę.Tylko , że te ptysie nie pasują ! Na drugi raz proponuję kanapeczki ze świeżej szyneczki,ogóreczki i flaszeczkę czystej.Niebo w gębie a nie piekło w d...e .
Avatar
elektronik / 25 czerwca 2014 o 14:02

Pierwszy człon łacińskich nazw rodzajowych baterii piszemy wielką literą, drugi człon (gatunkowy)-małą, o kursywie już nie wspomnę. Tak na przyszłość panie redaktorze…

baterię to se wsadź do latarki

Avatar
macc / 25 czerwca 2014 o 12:41

To na medycynie nie uczą podstawowych zasad higieny?

Avatar
Epidemoa Sr....ki. / 25 czerwca 2014 o 12:24

Ach  jakie to romantyczne-ona była z Biłgoraja dodała do ptysiów jaja,

wszyscy lekarze je zajadali potem równo się pos...li !!!

w kiblach było przepełnienie i brak zgody na widzenie,

rodziny z pacjentem bo w szpitalu epidemia.

Wszystkim robi się badania by zahamować odruch sr...nia !!!

Lecz to wszystko na nic, epidemia nie odpuszcza !

Ordynator jak król na tronie siedzi na sedsie,

lekarze chodzą sr...ć po dwóch w parze,

i tak zbrakło sdesów w szpitalu,

i biedne pielęgniarki musiały srać do umywalki !

Pacjentom było jak zwykle najgorzej bo musieli sr..ć na dworze !!!

Z mej krótkiej powieści morał płynie taki jak chcesz przyjąć dar wdzięczności,

to bierz czystą kasę i nie jedz ptysi bo dostaniesz sraki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Ach  jakie to romantyczne-ona była z Biłgoraja dodała do ptysiów jaja,

wszyscy lekarze je zajadali potem równo się pos...li !!!

w kiblach było przepełnienie i brak zgody na widzenie,

rodziny z pacjentem bo w szpitalu epidemia.

Wszystkim robi się badania by zahamować odruch sr...nia !!!

Lecz to wszystko na nic, epidemia nie odpuszcza !

Ordynator jak król na tronie siedzi na sedsie,

lekarze chodzą sr...ć po dwóch w parze,

i tak zbrakło sdesów w szpitalu,

i biedne pielęgniar... rozwiń

Avatar
dociekliwy / 25 czerwca 2014 o 07:35

A tych dziesięciu co nie zachorowało to się zdążyło napić ..., że się nieśmiało zapytam ?

Avatar
Maciej / 25 czerwca 2014 o 05:48
Brafo
Avatar
bar / 24 czerwca 2014 o 23:42
Ptysie i surowe jaja ,co to za krem ?Może ktoś się orientuje i by napisał o tym kremie.Zaznaczam że nie chcę nikogo zatruć.
Avatar
mysiopysio / 24 czerwca 2014 o 23:15

Brudas....zawsze będzie brudasem.....biłgorajskim

Avatar
biolog / 24 czerwca 2014 o 23:09

Pierwszy człon łacińskich nazw rodzajowych baterii piszemy wielką literą, drugi człon (gatunkowy)-małą, o kursywie już nie wspomnę. Tak na przyszłość panie redaktorze…

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 3

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 19

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 420 31

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 21 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 258 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!