wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Sami swoi podzielą pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2002, 21:41

Z 20 stanowisk szefów powiatowych struktur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w woj. lubelskim dotychczas obsadzonych zostało 16. Wszystkie przypadły działaczom SLD i PSL.
W przypadku pozostałych czterech stanowisk będzie prawdopodobnie tak samo

ARiMR powstała m.in. po to, by zarządzać milionami euro dotacji dla rolników z Unii Europejskiej. Za politykę kadrową w całej agencji odpowiada jej szef Aleksander Bentkowski (PSL). Podobna zasada obowiązuje w jej strukturach regionalnych i powiatowych.
– W dwu ogólnopolskich gazetach daliśmy ogłoszenia – tłumaczy system wyłaniania kadry kierowniczej Antoni Radzewicz, rzecznik ARiMR. – Nadeszło około 9 tysięcy ofert. Spośród nich wybraliśmy najlepszych. Decydowało wykształcenie, przygotowanie merytoryczne i znajomość języków obcych. Żadnego klucza partyjnego nie było.
Czy zatem to przypadek, że stanowiska kierownicze w powiatach przypadły wyłącznie działaczom SLD i PSL? – W moim pokoju pracują trzy osoby. Nie mam pojęcia, do jakiej należą organizacji, czy w ogóle należą do jakiejkolwiek. To mnie po prostu nie interesuje – przekonuje rzecznik Radzewicz.
Wtorkowa „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że o podziale stanowisk szefów agencji zadecydowała umowa partyjna zawarta między SLD i PSL na szczeblu krajowym. Czy dotyczy także Lubelszczyzny? Z naszych ustaleń wynika, że tak.
W województwie lubelskim działa 20 powiatowych struktur Agencji (tyle samo co powiatów). – Umowa była taka: bierzemy po połowie – mówią działacze PSL i SLD, którzy nie chcą jednak ujawnić swoich nazwisk.
Jak ta umowa jest realizowana? Z wszystkich stanowisk kierowniczych do wczoraj obsadzonych zostało 16. Sześć przypadło działaczom SLD, pozostałe 10 ludowcom. I tak SLD ma swoich ludzi np. w Puławach – Mariusz Nieróbca. Ludowcom zaś przypadł m.in. Krasnystaw – Lucjan Cichosz.
Do obsadzenia czekają powiaty: Biłgoraj, Lublin, Parczew i Świdnik. Lublin najprawdopodobniej przypadnie PSL, pozostałe trzy – sojuszowi.

Oddział Regionalny ARiMR

Składa się z czterech pionów. Szefem całego oddziału jest Zbigniew Kazaczuk członek SLD (na początku lat dziewięćdziesiątych szef Rady Rejonowej SdRP w Parczewie), jego zastępcą został Krzysztof Podkański, który odpowiada za SAPARD (syn szefa lubelskiego PSL Zdzisława Podkańskiego), Biurem Obsługi Wniosków Wspólnej Polityki Rolnej zawiaduje Adam Rychliczek (były senator PSL z Chełma), Biurem Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt – Andrzej Bieńko (obecny prezes Zarządu Grodzkiego PSL
w Lublinie) i Biurem Organizacji – Barbara Mazurek (związana z PSL).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!