piątek, 22 września 2017 r.

Lublin

Sami swoi podzielą pieniądze

Dodano: 3 września 2002, 21:41

Z 20 stanowisk szefów powiatowych struktur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w woj. lubelskim dotychczas obsadzonych zostało 16. Wszystkie przypadły działaczom SLD i PSL.
W przypadku pozostałych czterech stanowisk będzie prawdopodobnie tak samo

ARiMR powstała m.in. po to, by zarządzać milionami euro dotacji dla rolników z Unii Europejskiej. Za politykę kadrową w całej agencji odpowiada jej szef Aleksander Bentkowski (PSL). Podobna zasada obowiązuje w jej strukturach regionalnych i powiatowych.
– W dwu ogólnopolskich gazetach daliśmy ogłoszenia – tłumaczy system wyłaniania kadry kierowniczej Antoni Radzewicz, rzecznik ARiMR. – Nadeszło około 9 tysięcy ofert. Spośród nich wybraliśmy najlepszych. Decydowało wykształcenie, przygotowanie merytoryczne i znajomość języków obcych. Żadnego klucza partyjnego nie było.
Czy zatem to przypadek, że stanowiska kierownicze w powiatach przypadły wyłącznie działaczom SLD i PSL? – W moim pokoju pracują trzy osoby. Nie mam pojęcia, do jakiej należą organizacji, czy w ogóle należą do jakiejkolwiek. To mnie po prostu nie interesuje – przekonuje rzecznik Radzewicz.
Wtorkowa „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że o podziale stanowisk szefów agencji zadecydowała umowa partyjna zawarta między SLD i PSL na szczeblu krajowym. Czy dotyczy także Lubelszczyzny? Z naszych ustaleń wynika, że tak.
W województwie lubelskim działa 20 powiatowych struktur Agencji (tyle samo co powiatów). – Umowa była taka: bierzemy po połowie – mówią działacze PSL i SLD, którzy nie chcą jednak ujawnić swoich nazwisk.
Jak ta umowa jest realizowana? Z wszystkich stanowisk kierowniczych do wczoraj obsadzonych zostało 16. Sześć przypadło działaczom SLD, pozostałe 10 ludowcom. I tak SLD ma swoich ludzi np. w Puławach – Mariusz Nieróbca. Ludowcom zaś przypadł m.in. Krasnystaw – Lucjan Cichosz.
Do obsadzenia czekają powiaty: Biłgoraj, Lublin, Parczew i Świdnik. Lublin najprawdopodobniej przypadnie PSL, pozostałe trzy – sojuszowi.

Oddział Regionalny ARiMR

Składa się z czterech pionów. Szefem całego oddziału jest Zbigniew Kazaczuk członek SLD (na początku lat dziewięćdziesiątych szef Rady Rejonowej SdRP w Parczewie), jego zastępcą został Krzysztof Podkański, który odpowiada za SAPARD (syn szefa lubelskiego PSL Zdzisława Podkańskiego), Biurem Obsługi Wniosków Wspólnej Polityki Rolnej zawiaduje Adam Rychliczek (były senator PSL z Chełma), Biurem Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt – Andrzej Bieńko (obecny prezes Zarządu Grodzkiego PSL
w Lublinie) i Biurem Organizacji – Barbara Mazurek (związana z PSL).
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!