Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2017 r.
18:53

Samolotem z Lublina do Mediolanu. Szczegóły nowego połączenia

1 10 A A
Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin

Po dwuipółletniej przerwie ze Świdnika znów będzie można polecieć do Mediolanu. Od 29 października połączenie z lotniskiem Malpensa uruchamia easyJet. Lublin jest drugim polskim portem, na który zdecydowały się brytyjskie tanie linie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Loty do Mediolanu były już w siatce połączeń lubelskiego lotniska. Od 28 lutego 2014 r. przez rok wykonywały je polskie linie Eurolot. Po likwidacji przewoźnika zniknęły z rozkładów.

Od jesieni na tej trasie będzie latać easyJet. To trzecie na świecie i drugie w Europie największe niskokosztowe linie lotnicze.

– Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin. – Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech

Władze lotniska liczą też na to, że połączenie będzie cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców Lubelszczyzny pracujących lub odwiedzających rodzinę w północnych Włoszech.

– Spodziewamy się także, że nowa trasa znajdzie uznanie wśród pasażerów z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych połączeń uruchomionych w tym roku z Lublina – dodaje Wójtowicz. Chodzi o loty do Tel Awiwu i Mediolanu.

Bilety będą dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika od wtorku. Według zapowiedzi ceny za lot w jedną stronę mają zaczynać się od 85 zł.

To nie jest jedyne połączenie z północnymi Włochami, które w tym roku pojawi się w siatce połączeń lubelskiego lotniska. 23 grudnia do Werony mają zacząć latać linie Small Planet. Sezonowe loty mają być wykonywane do 24 lutego.

Do tej pory EasyJet w Polsce latał tylko z Krakowa. Z Balic na pokładzie biało-pomarańczowych samolotów można polecieć w 14 kierunkach.

Z portu w Świdniku operuje obecnie pięciu przewoźników: Wizz Air (Doncaster Sheffield, Eindhoven, Liverpool, Londyn Luton, Oslo Torp, Sztokholm Skavsta, Tel Awiw i od 25 sierpnia Kijów), Ryanair (Dublin i Londyn Stansted), BMI Regional (Monachium), LOT (Tel Awiw) oraz Small Planet (Burgas i Heraklion).

Kiedy do Mediolanu

Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele, a od 23 grudnia w czwartki i soboty. Wyloty z Lublina zaplanowano na godz. 15.15 w czwartki, 9.40 w niedziele, a w soboty o 19.20. W odwrotnym kierunku maszyny będą startować o godz. 12.35 w czwartki, o 7 w niedziele i o 16.40 w soboty. Loty Airbusem A320 będą trwały ok. dwóch godzin.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anka z Chełma / 25 sierpnia 2017 o 22:28
Fajnie że będzie lot do Mediolanu,dużo naszych kobiet tam pracuje.
Avatar
Franek / 15 lipca 2017 o 15:56
Szkoda,ze nie do Turynu.
Avatar
Bogdan / 14 lipca 2017 o 15:10
Co  znaczy "tiaa" - to taka lokalna odzywka?
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 06:31
kiedy Dortmund to będzie strzał w 10
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 06:11
Tiaaaa.... Juz do Barcelony POlatalismy, to teraz czas na  Mediolan . TYLKO KTO ZA TE ZABAWY PLACI?? No właśnie?!  A przecież można by te pieniądze do toruńskiej rozgłośni wysłać! ;)
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 00:45
Marudy nie napisały??? Brawo Lublin,brawo Port Lotniczy! Do Mediolanu chętnie polecę ale jako mieszkaniec Lublina kibicuję aby nasze lotnisko rozwijało się w najlepsze...
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:18
brawo wkoncu italia
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 20:11
Ja też zapłacę.
Avatar
Piter / 10 lipca 2017 o 19:30
Ja zapłacę z rodziną
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 19:24
-2
Tiaaaa.... Juz do Barcelony POlatalismy, to teraz czas na Mediolan . TYLKO KTO ZA TE ZABAWY PLACI??
Avatar
Anka z Chełma / 25 sierpnia 2017 o 22:28
Fajnie że będzie lot do Mediolanu,dużo naszych kobiet tam pracuje.
Avatar
Franek / 15 lipca 2017 o 15:56
Szkoda,ze nie do Turynu.
Avatar
Bogdan / 14 lipca 2017 o 15:10
Co  znaczy "tiaa" - to taka lokalna odzywka?
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 06:31
kiedy Dortmund to będzie strzał w 10
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 06:11
Tiaaaa.... Juz do Barcelony POlatalismy, to teraz czas na  Mediolan . TYLKO KTO ZA TE ZABAWY PLACI?? No właśnie?!  A przecież można by te pieniądze do toruńskiej rozgłośni wysłać! ;)
Avatar
Gość / 11 lipca 2017 o 00:45
Marudy nie napisały??? Brawo Lublin,brawo Port Lotniczy! Do Mediolanu chętnie polecę ale jako mieszkaniec Lublina kibicuję aby nasze lotnisko rozwijało się w najlepsze...
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:18
brawo wkoncu italia
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 20:11
Ja też zapłacę.
Avatar
Piter / 10 lipca 2017 o 19:30
Ja zapłacę z rodziną
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 19:24
-2
Tiaaaa.... Juz do Barcelony POlatalismy, to teraz czas na Mediolan . TYLKO KTO ZA TE ZABAWY PLACI??
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 1

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!