Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2010 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Sanepid: Kawiarnię Vanilla Cafe zamknęliśmy niesłusznie

0 13 A A

Powiatowa stacja lubelskiego sanepidu zadecydowała o zamknięciu kawiarni dokładnie rok temu. Stało się tak po interwencji klientów, którzy uznali, że zatruli się jedząc lody w Vanilla Café przy Krakowskim Przedmieściu. Okazało się, że decyzja o zamknięciu była wydana niesłusznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pięcioosobowa grupa młodych ludzi zgłosiła się do nas po tym, jak zjedli deser w restauracji – mówi Barbara Sawa – Wojtanowicz, kierownik działu żywności w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie. – Po wizycie kontrolnej w lokalu wydaliśmy decyzję o jego zamknięciu. Warunki sanitarne nie były zadowalające – podkreśla.

Właściciele Vanilla Café nie zgadzali się z decyzją sanitarną. – Byliśmy pewni, że spełniliśmy wszelkie standardy. Dlatego złożyliśmy odwołanie od decyzji dyrektora sanepidu. Dokument trafił do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej – przypomina Anna Koteczki, menager lokalu. - Chcieliśmy być w porządku wobec naszych stałych klientów – dodaje.

Postępowanie odwoławcze jednak umorzono. Wtedy pracownicy restauracji skierowali sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Pisma wróciły do sanepidu. Niedawno otrzymaliśmy od dyrektora wojewódzkiej stacji pismo, w którym oficjalnie potwierdza, że lokal został zamknięty niesłusznie – mówi Anna Koteczki. – Okazało się, że zatrucia nie miały związku z wizytą w restauracji przy Krakowskim Przedmieściu, a wyniki kontroli sanitarnej nie wymagały podjęcia aż tak rygorystycznych kroków, jak zamknięcie obiektu – zaznacza.

Paweł Policzkiewicz, dyrektor PSSE twierdzi, że podjęta przez instytucję decyzja była słuszna. – Gdyby podobna sytuacja powtórzyła się, zrobiłbym dokładnie to samo – ucina.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaro / 7 listopada 2010 o 15:14
[quote name='larry' timestamp='1289028866' post='374984']
Słuchajcie zmywacze i kelnerki z knajpy Vanila Cafe. Nie macie co robić tylko klepać w klawiaturę? Do roboty! Już!
[/quote]

[size="5"][/size] To nie zmywacze, tylko właściciele knajpy...
Avatar
igor / 6 listopada 2010 o 14:48
udowodnienie ze ci ludzie zatruli się lodami jest bardzo trudne. Przecież do zatrucia nie dochodzi zaraz po zjedzeniu czegoś. Najpierw muszą te bakterie namnożyć się w naszym organiźmie żeby spowodować jakieś objawy zatrucia. Od zjedzenia do objawów musi upłynnąć jakiś czas. różny w zależności od rodzaju bakteri. czy więć ci ludzieprzez 24 godz nie jedli nic, tylko te lody? i czy napewno się nimi zatruli?
Avatar
mumu / 6 listopada 2010 o 12:16
Ciekawi mnie co powiedzieliby obrońcy Vanilla Cafe gdyby sami lub ich bliscy musieli znależć się w szpitalu po spożyciu jakiegoś dania w ww lokalu.
Avatar
Gość / 6 listopada 2010 o 09:12
i znowu w mediach powiatowa stacja z lublina,
Avatar
larry / 6 listopada 2010 o 08:34
Słuchajcie zmywacze i kelnerki z knajpy Vanila Cafe. Nie macie co robić tylko klepać w klawiaturę? Do roboty! Już!
Avatar
Marek / 5 listopada 2010 o 19:14
Niech teraz urzędnicy zapłacą odszkodowanie za niesłuszne zamkniecie z własnej kieszeni !!!
Avatar
Stefan / 5 listopada 2010 o 18:50
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty odszkodowania - jak trzeba to do siódmego pokolenia. Skarb państwa wypłacałby natychmiast odszkodowanie w całości, a następnie jego wartość obliogatoryjnie egzekwował od winnego urzędnika, łącznie z przejęciem jego majątku.
[/quote]

Wszystko wygląda ok ale nie wiem czy ktokolwiek się zastanowił jak długo teraz urzędnicy będą wydawali decyzje, bojąc się finansowych konsekwencji... to już nie będą tygodnie ale miesiące i ucieczki na zwolnienia, aby kolega z pokoju wydał
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty ... rozwiń
Avatar
zadowolony bywalec / 5 listopada 2010 o 18:18
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty odszkodowania - jak trzeba to do siódmego pokolenia. Skarb państwa wypłacałby natychmiast odszkodowanie w całości, a następnie jego wartość obliogatoryjnie egzekwował od winnego urzędnika, łącznie z przejęciem jego majątku.
[/quote]
Znam właściciela dopier..li im "na bank"!!!
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty ... rozwiń
Avatar
mosquito / 5 listopada 2010 o 18:12
słusznie czy niesłusznie ? Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia bo liczy się tylko to, że dziesiątki urzędników "zapracowywało" na swoje wynagrodzenia.
Avatar
Gość / 5 listopada 2010 o 17:22
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty odszkodowania - jak trzeba to do siódmego pokolenia. Skarb państwa wypłacałby natychmiast odszkodowanie w całości, a następnie jego wartość obliogatoryjnie egzekwował od winnego urzędnika, łącznie z przejęciem jego majątku.
[/quote]
w naszym poje***ym kraju nigdy tak nie bedzie!!!
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty ... rozwiń
Avatar
jaro / 7 listopada 2010 o 15:14
[quote name='larry' timestamp='1289028866' post='374984']
Słuchajcie zmywacze i kelnerki z knajpy Vanila Cafe. Nie macie co robić tylko klepać w klawiaturę? Do roboty! Już!
[/quote]

[size="5"][/size] To nie zmywacze, tylko właściciele knajpy...
Avatar
igor / 6 listopada 2010 o 14:48
udowodnienie ze ci ludzie zatruli się lodami jest bardzo trudne. Przecież do zatrucia nie dochodzi zaraz po zjedzeniu czegoś. Najpierw muszą te bakterie namnożyć się w naszym organiźmie żeby spowodować jakieś objawy zatrucia. Od zjedzenia do objawów musi upłynnąć jakiś czas. różny w zależności od rodzaju bakteri. czy więć ci ludzieprzez 24 godz nie jedli nic, tylko te lody? i czy napewno się nimi zatruli?
Avatar
mumu / 6 listopada 2010 o 12:16
Ciekawi mnie co powiedzieliby obrońcy Vanilla Cafe gdyby sami lub ich bliscy musieli znależć się w szpitalu po spożyciu jakiegoś dania w ww lokalu.
Avatar
Gość / 6 listopada 2010 o 09:12
i znowu w mediach powiatowa stacja z lublina,
Avatar
larry / 6 listopada 2010 o 08:34
Słuchajcie zmywacze i kelnerki z knajpy Vanila Cafe. Nie macie co robić tylko klepać w klawiaturę? Do roboty! Już!
Avatar
Marek / 5 listopada 2010 o 19:14
Niech teraz urzędnicy zapłacą odszkodowanie za niesłuszne zamkniecie z własnej kieszeni !!!
Avatar
Stefan / 5 listopada 2010 o 18:50
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty odszkodowania - jak trzeba to do siódmego pokolenia. Skarb państwa wypłacałby natychmiast odszkodowanie w całości, a następnie jego wartość obliogatoryjnie egzekwował od winnego urzędnika, łącznie z przejęciem jego majątku.
[/quote]

Wszystko wygląda ok ale nie wiem czy ktokolwiek się zastanowił jak długo teraz urzędnicy będą wydawali decyzje, bojąc się finansowych konsekwencji... to już nie będą tygodnie ale miesiące i ucieczki na zwolnienia, aby kolega z pokoju wydał
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty ... rozwiń
Avatar
zadowolony bywalec / 5 listopada 2010 o 18:18
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty odszkodowania - jak trzeba to do siódmego pokolenia. Skarb państwa wypłacałby natychmiast odszkodowanie w całości, a następnie jego wartość obliogatoryjnie egzekwował od winnego urzędnika, łącznie z przejęciem jego majątku.
[/quote]
Znam właściciela dopier..li im "na bank"!!!
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty ... rozwiń
Avatar
mosquito / 5 listopada 2010 o 18:12
słusznie czy niesłusznie ? Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia bo liczy się tylko to, że dziesiątki urzędników "zapracowywało" na swoje wynagrodzenia.
Avatar
Gość / 5 listopada 2010 o 17:22
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty odszkodowania - jak trzeba to do siódmego pokolenia. Skarb państwa wypłacałby natychmiast odszkodowanie w całości, a następnie jego wartość obliogatoryjnie egzekwował od winnego urzędnika, łącznie z przejęciem jego majątku.
[/quote]
w naszym poje***ym kraju nigdy tak nie bedzie!!!
[quote name='Odpowiedzialność urzędnika' timestamp='1288969985' post='374619']
Mam nadzieję, że właściciel Vanilla Cafe z pomocą renomowanych prawników udowodni, że decyzja Policzkiewicza o zamknięciu lokalu podjęta była z rażącym naruszeniem prawa. Odszkodowanie niestety zapłaci każdy z nas, ponieważ skarb państwa może, ale nie musi pozbawić Policzkiewicza 3 pensji.
Janusz Palikot próbuje wprowadzić przepis rangi ustawy, że urzędnik podejmujący decyzję z rażącym naruszeniem prawa ponosi całkowite koszty ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj"

Tylko 20 proc. towarów z Chin przechodzi przez Małaszewicze. "Omijają nasz kraj" 0 0

Małaszewicze przyjmują tylko 20 proc. kontenerów z Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Takie informacje otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury poseł Stanisław Żmijan

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 44 12

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 43 44

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!