Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2008 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Sanepid na tropie świątecznych brudasów

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 6 A A

Wędliny na granicy przydatności do spożycia i brudne krajalnice - miniony weekend był pracowity dla inspektorów lubelskiego sanepidu. Skontrolowali oni cztery duże sklepy spożywcze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę Tesco i Aldika przy ulicy Radości, a w niedzielę Carrefoura przy ulicy Andersa oraz Reala.

W Tesco nieprawidłowości nie brakowało. - Śledzie, wędliny i nabiał stały na paletach w alejkach sklepu. A wszystko to powinno znajdować się w chłodziarkach, a nie stać obok nich - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz, kierownik sekcji żywienia i żywności lubelskiego Sanepidu.

Dodatkowo inspektorzy znaleźli brudne, oblepione resztkami wędlin krajalnice. Jakby tego było mało, na jednej wadze ważone były rodzynki i kapusta. W rodzynkach znaleźć można było nawet kawałki kiszonej kapusty. - Pracownicy byli mocno zdziwieni sobotnią kontrolą - dodaje Sawa-Wojtanowicz. - Dostali 400 zł mandatu.
O wiele lepiej było w Aldiku. Tam inspektorzy wypisali 200 zł mandatu za brak etykiet na opakowaniach zbiorczych wędlin i mięsa. Był też mały bałagan i przepełnione kosze na śmieci.

Inspektorzy ostrzegają prze szybkim kupowaniem wędlin. - Większość wędlin w Tesco miała datę przydatności do spożycia do 20 grudnia (w tym dniu odbyła się kontrola - przyp. red.) - mówi Wojtanowicz. - Z formalnego punktu widzenia wszystko jest w porządku, ale większość ludzi kupuje już zapasy na święta. A wtedy te wędliny nie będą nadawały się do spożycia.

Z kolei w Realu żywe karpie trzymane były w "niehumanitarnych” warunkach, bez wody. Za to pracownicy dostali 500 zł mandatu. A kolejne 200 zł za nieprawidłową sprzedaż suszonych owoców.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 o 15:37
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 o 15:36
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
zwykły konsument / 22 grudnia 2008 o 12:32
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatnio stomatologom szkolenia zrobił ze sterylizacji narzędzi to i szkolenia z zachowania podstawowych zasad higieny przy produkcji zwykłych obiadów i handlu spżywką dla tych brudnodajni przeprowadzi. Jestem za tym żeby kontrolować do skutku i karać albo zamykać!
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatn... rozwiń
Avatar
Fang / 22 grudnia 2008 o 11:39
Co to się stało że nagle okazuje się że są nieprawidłowości.Czyżby miał na to wpływ awans poprzedniego kierownika od kontroli za którego wszystko było " w porządku" , obecnie pracownika Wojewódzkiej Stacji?
Avatar
mupetts / 22 grudnia 2008 o 11:15
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich chwyty marketingowe. Także ostrzegam przed kupowaniem w TESCO - mięsa czy nawet czegokolwiek takiego co ma być świeżym towarem.
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich ... rozwiń
Avatar
sZERYF / 22 grudnia 2008 o 10:34
Szczerze to jest to straszne chamstwo, wypychają stare wędliny z magazynów, perfidnie waląc klienta w jego cztery litery. TESCO - robi to dla Ciebie, dla Rodziny, chyba po to żeby cała rodzina wspólnie spędziła święta na kibelku.
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 o 15:37
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 o 15:36
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
zwykły konsument / 22 grudnia 2008 o 12:32
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatnio stomatologom szkolenia zrobił ze sterylizacji narzędzi to i szkolenia z zachowania podstawowych zasad higieny przy produkcji zwykłych obiadów i handlu spżywką dla tych brudnodajni przeprowadzi. Jestem za tym żeby kontrolować do skutku i karać albo zamykać!
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatn... rozwiń
Avatar
Fang / 22 grudnia 2008 o 11:39
Co to się stało że nagle okazuje się że są nieprawidłowości.Czyżby miał na to wpływ awans poprzedniego kierownika od kontroli za którego wszystko było " w porządku" , obecnie pracownika Wojewódzkiej Stacji?
Avatar
mupetts / 22 grudnia 2008 o 11:15
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich chwyty marketingowe. Także ostrzegam przed kupowaniem w TESCO - mięsa czy nawet czegokolwiek takiego co ma być świeżym towarem.
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich ... rozwiń
Avatar
sZERYF / 22 grudnia 2008 o 10:34
Szczerze to jest to straszne chamstwo, wypychają stare wędliny z magazynów, perfidnie waląc klienta w jego cztery litery. TESCO - robi to dla Ciebie, dla Rodziny, chyba po to żeby cała rodzina wspólnie spędziła święta na kibelku.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 0 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 11 5

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 7

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 14 3

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!