Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2013 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Sanepid skontrolował zamknięte szkoły

0 8 A A
Agnieszka Sobstyl (z lewej) Agnieszka Białkowska z sanepidu z próbkami ze szkoły w Mętowie (Maciej K
Agnieszka Sobstyl (z lewej) Agnieszka Białkowska z sanepidu z próbkami ze szkoły w Mętowie (Maciej K

W drugiej szkole w naszym regionie odwołano w czwartek lekcje z powodu dolegliwości żołądkowych uczniów. Sanepid sprawdza, czy powodem problemów zdrowotnych dzieci są rotawirusy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W środę młodsze dzieci źle się czuły, wymiotowały – mówi Monika Pawłowska, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Mętowie koło Lublina.

W czwartek klasy świeciły pustkami. Z blisko 400 uczniów, którzy powinni być w szkole, rano pojawiło się jedynie 162. – W jednej z klas nie było aż 18 uczniów – wylicza Pawłowska. – Zdecydowaliśmy, że zajęcia zostaną odwołane.

– Zadzwoniła do nas wychowawczyni, żeby zabrać dziecko – opowiada Jarosław Skórski, mieszkaniec Ćmiłowa, tato 3,5-latki, którego spotkaliśmy w czwartek w szkole w Mętowie.

Również w piątek, z powodu licznych zachorowań, ta szkoła będzie nieczynna. Specjaliści podejrzewają, że to prawdopodobnie rotawirusy spowodowały u dzieci dolegliwości żołądkowe. Podobnie jak w przypadku uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie. Placówka przy ul Zuchów jest zamknięta od dwóch dni.

– To są jednak zupełnie inne zachorowania – wyjaśnia Irmina Nikiel, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – W szkole w Mętowie wyrażanie zaznaczają się wymioty. W przypadku szkoły z ul. Zuchów to wymioty i biegunka. Poza tym w Mętowie pierwsze objawy pojawiły się u dzieci w środę, w Lublinie trwały kilka dni. I dodaje: Pierwsze wyniki badań będziemy mieć w sobotę.

Inspektorzy w lubelskiej szkole sprawdzali m.in. stołówkę. – Trzy osoby, które miały kontakt z żywnością, przyszły do pracy z objawami gastrologicznymi – zaznacza lek. med. Mirosław Starzyński, wojewódzki inspektor sanitarny w Lublinie.

Informacji o kolejnych ogniskach epidemiologicznych póki co ma. – Na razie nic niepokojącego się nie dzieje – mówi Anna Pietrzela, p.o. dyrektora Przedszkola nr 10 przy ul. Zuchów, sąsiadującego z zamkniętą szkołą. – W czwartek mieliśmy nieco niższą frekwencję, ale podejrzewam, że rodzice nie przyprowadzili dzieci, które mają rodzeństwo w szkole.

W dwóch lubelskich szpitalach jest sześcioro dzieci. – Dwójka w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, czwórka na oddziale zakaźnym szpitala przy ul. Biernackiego. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna – dodaje dyrektorka PSSE w Lublinie, z którą rozmawialiśmy w czwartek przed godz. 15.

Lekarze uczulają, że w przypadku tzw., grypy żołądkowej bardzo ważna jest codzienna higiena.
Agnieszka Sobstyl (z lewej) Agnieszka Białokowska z sanepidu z próbkami ze szkoły w Mętowie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 20:17

Ja wiem co jest przyczyną tej choroby w Metowie, w kiblu zawsze brak papieru mydla wiec jak myc rece? i tu prosze skupic uwage! Kiedy bylem malym chlopcem i cala klasa chodzilem wraz z wychowawca na sniadania wychowawca nagle znikal i co sie okazywalo siedzial w kuchni wraz z kucharkami i nad jedzeniem palil papierosy, kanapki ktore nam na brudnej tacy przynosil byly pszesiakniete dymem fuuuu...nie jadlem tego wiec caly dzien w szkole bylem glodny :cc. uczniow w tej szkole traktuje nie okropnie, jak wiadomo jest to szkola na wsi wiec wlasciwie chodzi tam jedna wielka rodzina,nauczycielki sw dzieci traktowaly jak swiete krowy! a te ktore nie byly sporewnione z nikim byly niczym! ! Raz wozna kazala mi myc podloge, mop byl brudny stary i smierdzial, litości, prosze! ja mysle ze tak po prostu dobrze im nie moglo byc cale zycie i ze wkoncu wyszlo na jaw!

Co Ty pieprzysz że tak jest do dzisiaj na kuchni, jak nie byłeś tam w środku to nie chrzań głupot, może paręnaście lat temu tak było ale nie teraz, wszystko jest tam sterylnie i czysto, kucharki dbają o to aby było smacznie i czysto!!!!!!! Moje dziecko też tam chodzi do szkoły i jestem bardzo zadowolona z personelu i Pani dyrektor jest wspaniałą kobietą.

1

Co Ty pieprzysz że tak jest do dzisiaj na kuchni, jak nie byłeś tam w środku to nie chrzań głupot, może paręnaście lat temu tak było ale nie teraz, wszystko jest tam sterylnie i czysto, kucharki dbają o to aby było smacznie i czysto!!!!!!! Moje dziecko też tam chodzi do szkoły i jestem bardzo zadowolona z personelu i Pani dyrektor jest wspaniałą kobietą.

1

rozwiń
Avatar
olek / 14 grudnia 2013 o 10:48
Ja wiem co jest przyczyną tej choroby w Metowie, w kiblu zawsze brak papieru mydla wiec jak myc rece? i tu prosze skupic uwage! Kiedy bylem malym chlopcem i cala klasa chodzilem wraz z wychowawca na sniadania wychowawca nagle znikal i co sie okazywalo siedzial w kuchni wraz z kucharkami i nad jedzeniem palil papierosy, kanapki ktore nam na brudnej tacy przynosil byly pszesiakniete dymem fuuuu...nie jadlem tego wiec caly dzien w szkole bylem glodny :cc. uczniow w tej szkole traktuje nie okropnie, jak wiadomo jest to szkola na wsi wiec wlasciwie chodzi tam jedna wielka rodzina,nauczycielki sw dzieci traktowaly jak swiete krowy! a te ktore nie byly sporewnione z nikim byly niczym! ! Raz wozna kazala mi myc podloge, mop byl brudny stary i smierdzial, litości, prosze! ja mysle ze tak po prostu dobrze im nie moglo byc cale zycie i ze wkoncu wyszlo na jaw!
Ja wiem co jest przyczyną tej choroby w Metowie, w kiblu zawsze brak papieru mydla wiec jak myc rece? i tu prosze skupic uwage! Kiedy bylem malym chlopcem i cala klasa chodzilem wraz z wychowawca na sniadania wychowawca nagle znikal i co sie okazywalo siedzial w kuchni wraz z kucharkami i nad jedzeniem palil papierosy, kanapki ktore nam na brudnej tacy przynosil byly pszesiakniete dymem fuuuu...nie jadlem tego wiec caly dzien w szkole bylem glodny :cc. uczniow w tej szkole traktuje nie okropnie, jak wiadomo jest to szkola na wsi wiec wlasc... rozwiń
Avatar
Rodzic / 13 grudnia 2013 o 16:38

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji ... rozwiń

Avatar
ad rem / 13 grudnia 2013 o 08:41

Uwaga ANALfabeci pisze się WYŻSZY NIŻSZY !!!!

Ewidentnie widać,że 45 wie o co chodzi ,zastosował cudzysłów.Zapisał z przekąsem ale widze,że inni już tworzą historię

Avatar
Pit / 13 grudnia 2013 o 08:28

Uwaga ANALfabeci pisze się WYŻSZY NIŻSZY !!!!

Avatar
tomek / 13 grudnia 2013 o 08:13

Do 45    poco ma poprawiać niech zrobu dobrze jak wie jak. A tak siedzi widzi że źle a potem karać i poprawiać śmierdzi mi to pustactwem.

Avatar
45 / 12 grudnia 2013 o 23:13

bo naród wyrzszy jest od poprawiania "nirzszego"

Avatar
jadzia / 12 grudnia 2013 o 22:01

I jak zwykle odpowie woźna,pomoc kuchenna,kucharka,a napewno nikt z personelu wyrzszego. I to jest piękne w tym kraju meczyc naród pracujacy a chronic nierobów bo nieroby nic zlego nie zrobią bo nic nie robia. B)

Avatar
Gość / 16 grudnia 2013 o 20:17

Ja wiem co jest przyczyną tej choroby w Metowie, w kiblu zawsze brak papieru mydla wiec jak myc rece? i tu prosze skupic uwage! Kiedy bylem malym chlopcem i cala klasa chodzilem wraz z wychowawca na sniadania wychowawca nagle znikal i co sie okazywalo siedzial w kuchni wraz z kucharkami i nad jedzeniem palil papierosy, kanapki ktore nam na brudnej tacy przynosil byly pszesiakniete dymem fuuuu...nie jadlem tego wiec caly dzien w szkole bylem glodny :cc. uczniow w tej szkole traktuje nie okropnie, jak wiadomo jest to szkola na wsi wiec wlasciwie chodzi tam jedna wielka rodzina,nauczycielki sw dzieci traktowaly jak swiete krowy! a te ktore nie byly sporewnione z nikim byly niczym! ! Raz wozna kazala mi myc podloge, mop byl brudny stary i smierdzial, litości, prosze! ja mysle ze tak po prostu dobrze im nie moglo byc cale zycie i ze wkoncu wyszlo na jaw!

Co Ty pieprzysz że tak jest do dzisiaj na kuchni, jak nie byłeś tam w środku to nie chrzań głupot, może paręnaście lat temu tak było ale nie teraz, wszystko jest tam sterylnie i czysto, kucharki dbają o to aby było smacznie i czysto!!!!!!! Moje dziecko też tam chodzi do szkoły i jestem bardzo zadowolona z personelu i Pani dyrektor jest wspaniałą kobietą.

1

Co Ty pieprzysz że tak jest do dzisiaj na kuchni, jak nie byłeś tam w środku to nie chrzań głupot, może paręnaście lat temu tak było ale nie teraz, wszystko jest tam sterylnie i czysto, kucharki dbają o to aby było smacznie i czysto!!!!!!! Moje dziecko też tam chodzi do szkoły i jestem bardzo zadowolona z personelu i Pani dyrektor jest wspaniałą kobietą.

1

rozwiń
Avatar
olek / 14 grudnia 2013 o 10:48
Ja wiem co jest przyczyną tej choroby w Metowie, w kiblu zawsze brak papieru mydla wiec jak myc rece? i tu prosze skupic uwage! Kiedy bylem malym chlopcem i cala klasa chodzilem wraz z wychowawca na sniadania wychowawca nagle znikal i co sie okazywalo siedzial w kuchni wraz z kucharkami i nad jedzeniem palil papierosy, kanapki ktore nam na brudnej tacy przynosil byly pszesiakniete dymem fuuuu...nie jadlem tego wiec caly dzien w szkole bylem glodny :cc. uczniow w tej szkole traktuje nie okropnie, jak wiadomo jest to szkola na wsi wiec wlasciwie chodzi tam jedna wielka rodzina,nauczycielki sw dzieci traktowaly jak swiete krowy! a te ktore nie byly sporewnione z nikim byly niczym! ! Raz wozna kazala mi myc podloge, mop byl brudny stary i smierdzial, litości, prosze! ja mysle ze tak po prostu dobrze im nie moglo byc cale zycie i ze wkoncu wyszlo na jaw!
Ja wiem co jest przyczyną tej choroby w Metowie, w kiblu zawsze brak papieru mydla wiec jak myc rece? i tu prosze skupic uwage! Kiedy bylem malym chlopcem i cala klasa chodzilem wraz z wychowawca na sniadania wychowawca nagle znikal i co sie okazywalo siedzial w kuchni wraz z kucharkami i nad jedzeniem palil papierosy, kanapki ktore nam na brudnej tacy przynosil byly pszesiakniete dymem fuuuu...nie jadlem tego wiec caly dzien w szkole bylem glodny :cc. uczniow w tej szkole traktuje nie okropnie, jak wiadomo jest to szkola na wsi wiec wlasc... rozwiń
Avatar
Rodzic / 13 grudnia 2013 o 16:38

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji wszystkich uczniów którzy maja rodzeństwo w SP21. Ponadto uczniowie ci mają zakaz chodzenia do szkoły do 20.12.2013 NA JAKIEJ PODSTAWIE? miał też miejsce incydent gdzie nauczycielka na lekcji przesadziła tych uczni do ostatnich ławek i spryskała ich środkami czystości do mycia sanitariatów a dzieci zostały poinformowane, że choroba przenosi się przez dotyk.

Moja córka chodzi od 1 klasy w SP1, dostałem telefon, żeby ją w środę zabrać ze szkoły. Później zgodnie z planem było zebranie z rodzicami na którym Dyrektor i 2 panie z sanepidu wyjaśniły o co chodzi. NIE SANEPID ZAMOKNĄŁ szkołę tylko dyrektor za zgodę prezydenta miasta. Do soboty nie będą znane powody zachorowań bo tyle czasu potrzeba na badania. W poniedziałek 16.12.2013 szkoła ma być normalnie otwarta.

A teraz ciekawostka. Pobliskie gimnazjum nr 21 na ulicy Długosza wyrzuciło ze szkoły w piątek (dziś) w trakcie trwania lekcji ... rozwiń

Avatar
ad rem / 13 grudnia 2013 o 08:41

Uwaga ANALfabeci pisze się WYŻSZY NIŻSZY !!!!

Ewidentnie widać,że 45 wie o co chodzi ,zastosował cudzysłów.Zapisał z przekąsem ale widze,że inni już tworzą historię

Avatar
Pit / 13 grudnia 2013 o 08:28

Uwaga ANALfabeci pisze się WYŻSZY NIŻSZY !!!!

Avatar
tomek / 13 grudnia 2013 o 08:13

Do 45    poco ma poprawiać niech zrobu dobrze jak wie jak. A tak siedzi widzi że źle a potem karać i poprawiać śmierdzi mi to pustactwem.

Avatar
45 / 12 grudnia 2013 o 23:13

bo naród wyrzszy jest od poprawiania "nirzszego"

Avatar
jadzia / 12 grudnia 2013 o 22:01

I jak zwykle odpowie woźna,pomoc kuchenna,kucharka,a napewno nikt z personelu wyrzszego. I to jest piękne w tym kraju meczyc naród pracujacy a chronic nierobów bo nieroby nic zlego nie zrobią bo nic nie robia. B)

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

AZS AGH Kraków – AZS UMCS Lublin 70:63

AZS AGH Kraków – AZS UMCS Lublin 70:63 0 0

AZS UMCS Lublin przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy i znacznie oddalił się od awansu na pierwszy front. O wyniku zadecydowała przede wszystkim fatalna pierwsza kwarta

Lublin: 15 nowych policjantów złożyło ślubowanie [zdjęcia]
galeria
film

Lublin: 15 nowych policjantów złożyło ślubowanie [zdjęcia] 3 0

15 nowo przyjętych policjantów złożyło w poniedziałek ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Miasto zapłaci prywatnym przedszkolom przy ul. Gęsiej i na Rudniku

Miasto zapłaci prywatnym przedszkolom przy ul. Gęsiej i na Rudniku 0 0

Ratusz zapłaci prywatnym przedszkolom za to, żeby przyjmowały dzieci na takich samych zasadach, co placówki prowadzone przez miasto.

W domu wybuchł pożar. Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny

W domu wybuchł pożar. Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny 0 0

58-latek zginął w pożarze domu w miejscowości Stężyca (pow. rycki).

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów

Wystawa "Disorder" w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza na wernisaż wystawy Disorder Katarzyny Weremko, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18:30.

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym

Pracujesz za granicą? Rozlicz się z Urzędem Skarbowym 0 0

Polacy, którzy wyjeżdżają za granicę do prac sezonowych, muszą pamiętać o rozliczeniu dochodów z tego tytułu przed polskim fiskusem. Dotyczy to też dochodów z wynajmu nieruchomości za granicą czy sprzedaży akcji. Przy takim rozliczeniu podatnik musi koniecznie zweryfikować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie

Przebudowa Spichlerza w Podzamczu. Oferty były za drogie 1 0

Dwa istotne przetargi, na termomodernizację dawnego Spichlerza na Podzamczu koło Łęcznej oraz termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 z basenem nie zostały rozstrzygnięte przez Gminę Łęczna. Oferty przedsiębiorców znacznie przekraczały możliwości finansowe urzędu.

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem
galeria
film

Ciało żony znalezione w mieszkaniu, następnego dnia sklep wyleciał w powietrze. Andrzej R. przed sądem 2 0

– Nie wiem jak było, nie pamiętam. Chciałem popełnić samobójstwo, bo mnie nachodzili w sklepie. Miałem dosyć bójek – mówił przed sądem Andrzej R., który sześć lat temu wysadził się w swoim sklepie na Kalinowszczyźnie. Kilka dni wcześniej miał udusić swoją żonę. – Do zabójstwa się nie przyznaję – stwierdził oskarżony.

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy

Remontowali tory, znaleźli pocisk rakietowy 4 0

Pocisk rakietowy z czasów wojny znaleźli w Puławach mężczyźni remontujący tory kolejowe do Gołębia.

Koncert Wera Kidżeski i Freenology
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert Wera Kidżeski i Freenology 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) odbędzie się koncert Wery Kidżeski i zespołu Freenology.

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo)
film

Pillars of Eternity II: Deadfire. Szczegóły polskiego wydania (wideo) 0 0

Być może najlepsza gra RPG w tym roku będzie miała polskie wydanie. Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire już 8 maja.

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów?
PODSUMOWANIE
film

Egzamin gimnazjalny 2018 już za nimi. Jakie są wrażenia uczniów? 0 0

W piątek zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny. Zdającym dobrze poszło z językiem polskim, gorzej z chemią.

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK
galeria

150 kostiumów do jednego spektaklu. Opera Fashion w CSK 0 0

Od piątku w Centrum Spotkania Kultur można oglądać trzy wystawy związane z festiwalem. Do Lublina z Łodzi przyjechały elementy scenografii z filmu „Kingsajz”, prace studentów i absolwentów polskich akademii sztuk pięknych (wystawa „Upadek Ikara”) oraz najlepsze kostiumy i elementy scenografii z zasobów Opery Narodowej-Teatru Wielkiego.

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach
26 kwietnia 2018, 17:00

Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi - charytatywnie w Puławach 6 0

26 kwietnia o godz. 17 w Hotelu Pikul Puławy odbędzie się koncert charytatywny pn. Krzysztof Cugowski i Goście dla Zuzi.

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018!
Zdjęcia
galeria

Kulturysta z Lublina mistrzem Polski 2018! 35 8

Marcin Piechota z Lublina zdobył tytuł mistrza Polski 2018 na zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Kielcach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!