Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2011 r.
9:17
Edytuj ten wpis

Sanepid w sex shopach: Sprawdzą m.in. lizaki w kształcie penisów

0 8 A A

Lizaki w kształcie penisów i jadalne biustonosze lub stringi. M.in. takie artykuły zabrali do badań pracownicy sanepidu, którzy skontrolowali lubelskie sex shopy. Wyniki kontroli poznamy jutro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook


Inspektorzy chcą sprawdzić, czy sprzedawane w sex shopach suplementy diety, leki i produkty spożywcze mogą być groźne dla naszego zdrowia.

We wtorek po południu pracownicy sanepidu, nadzoru farmaceutycznego i policjanci skontrolowali pięć lubelskich sex shopów i jedną hurtownię. W trzech znaleźli suplementy diety. Chodzi np. o jadalną bieliznę erotyczną, lizaki w kształcie penisów czy warg sromowych. W jednym z sex shopów był nawet sprzedawany… makaron.

– Mieliśmy sygnały od lekarzy seksuologów, że pacjenci skarżyli się na kupowane produkty, gdyż miały zły wpływ na ich zdrowie. Wiele z nich to suplementy diety, które mają zbliżone działanie do leków. Chcemy oszacować, jakie ryzyko mogą stwarzać takie produkty – wyjaśnia Paweł Policzkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

– To zwykłe czepianie się. Jestem przekonany, że więcej osób miało problemy żołądkowe po truskawkach niż artykułach z sex shopu – mówi Karol Łagodziński, właściciel jednego ze skontrolowanych sklepów dla dorosłych. Dodaje: Przecież to nie są rzeczy, które produkuje przysłowiowy pan Kazio w stodole. Zajmują się tym poważne firmy. Nikt nigdy się nie skarżył.

– Kiedy weszliśmy do jednego ze sklepów pracownicy nie chcieli nam pozwolić na kontrolę towaru. Usłyszeliśmy nawet, że ktoś wyżej postawiony się nami zajmie. To nic nowego. Takie groźby czasami się zdarzają – tłumaczy Policzkiewicz.

Artykuły oferowane w sex shopach trafiły do stacji sanepidu. Teraz specjaliści sprawdzą, czy zgadza się skład produktów i oznakowanie oraz to, czy suplementy diety zostały odpowiednio zarejestrowane. Pomoże w tym inspekcja farmaceutyczna, bo wśród kontrolowanych środków mogą być leki. Niezbędne też będzie przetłumaczenie obcojęzycznych napisów na pudełkach.
– Istnieje podejrzenie, że niektóre produkty mogły być nielegalnie sprowadzone. W takim przypadku powiadomimy policję – zapowiada Policzkiewicz. – Sprzedaż artykułów spożywczych nieoznakowanych w prawidłowy sposób, to problem podobny do sprzedaży dopalaczy – dodaje.

Ze wstępnych ustaleń sanepidu wynika, że są już nieprawidłowości: opisy na pudełkach w języku angielskim, a nie polskim i brak dat produkcji.

Dokładne wyniki kontroli lubelskiego sanepidu poznamy jutro.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 września 2011 o 17:22
jeszcze widocznie biedak się nie dorobił
Avatar
miglanc / 29 września 2011 o 09:42
Policzkiewicz i tak nie załapie się do Senatu, najwyższy czas na emeryturę.
Avatar
irena / 29 września 2011 o 09:39
Sanepid na czele z kandydującym na senatora Policzkiewiczem zajmuje się bzdetami w sex shopach.A tymczasem po cichu została podpisana zgoda na powiększenie cmentarza na Majdanku o 50%,która grozi miastu zanieczyszczeniem ujęć wody,których wokół jest kilkanaście trupim jadem,ponieważ podłoże nie nadaje się na pochówki,bo jest pod płytką warstwą ziemi kamień wapienny czyli warstwa przepuszczalna dla wody
Avatar
lk / 29 września 2011 o 09:11
[quote name='seksoholik' timestamp='1317218577' post='541374']
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważnie nie myje rąk a później wkłada do ust ciało pańskie.Czy to nie jest ludożerstwo i bezczeszczeie ciała Chrystusa?(bo to ponoć ciało Chrystusa).
Czy Sanepid jest w stanie do Zbadać?Jeśli tak,zagłosuję w najbliższych wyborach na szefa sanepidu
P.S.A może w ten sposób kandydat na parlamentarzystę wkupuje się w łaski kleru i niepokoi sexshopy
[/quote]
No proszę jakich mamy w Lublinie bystro myślących Możesz żałować takich opinii, więc lepiej nie wygłaszaj ich publiczne... Pewnie jesteś z rodziny, która co tydzień bieaga do kościoła, ale synek chciał się POpisać, bo trzeba być trendy. ŻAL
[quote name='seksoholik' timestamp='1317218577' post='541374']
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważ... rozwiń
Avatar
mach / 28 września 2011 o 20:02
powód takiej kontroli jest oczywisty: jeśli da się gdzieś wypisac mandat to tam przyjedzie kontrola z sanepidu, nawet jeśli to sexshop...
a na marginesie, chciałbym zobaczyć miny tych pań z kontroli (bo zwykle przyjeżdżają średnio urodziwe baby) podczas "degustacji" czy tam innej technologii badań wspomnianych lizaków
Avatar
seksoholik / 28 września 2011 o 16:02
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważnie nie myje rąk a później wkłada do ust ciało pańskie.Czy to nie jest ludożerstwo i bezczeszczeie ciała Chrystusa?(bo to ponoć ciało Chrystusa).
Czy Sanepid jest w stanie do Zbadać?Jeśli tak,zagłosuję w najbliższych wyborach na szefa sanepidu
P.S.A może w ten sposób kandydat na parlamentarzystę wkupuje się w łaski kleru i niepokoi sexshopy
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważnie nie myje rąk a później wkłada do ust ciało pańskie.Czy to nie jest ludożerstwo i bezczesz... rozwiń
Avatar
Polak / 28 września 2011 o 10:59
Brawo sanepid!
Avatar
STYX / 28 września 2011 o 09:57
Widać,że kółka różańcowe nie próżnują i donosiki lecą aż miło. Przy okazji może Sanepid sprawdzi czy okrągłe opłatki z ciasta jakie ksiądz wiernym wkłada do ust nie zawierają niedozwolonych substancji uzależniających.
Avatar
Gość / 29 września 2011 o 17:22
jeszcze widocznie biedak się nie dorobił
Avatar
miglanc / 29 września 2011 o 09:42
Policzkiewicz i tak nie załapie się do Senatu, najwyższy czas na emeryturę.
Avatar
irena / 29 września 2011 o 09:39
Sanepid na czele z kandydującym na senatora Policzkiewiczem zajmuje się bzdetami w sex shopach.A tymczasem po cichu została podpisana zgoda na powiększenie cmentarza na Majdanku o 50%,która grozi miastu zanieczyszczeniem ujęć wody,których wokół jest kilkanaście trupim jadem,ponieważ podłoże nie nadaje się na pochówki,bo jest pod płytką warstwą ziemi kamień wapienny czyli warstwa przepuszczalna dla wody
Avatar
lk / 29 września 2011 o 09:11
[quote name='seksoholik' timestamp='1317218577' post='541374']
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważnie nie myje rąk a później wkłada do ust ciało pańskie.Czy to nie jest ludożerstwo i bezczeszczeie ciała Chrystusa?(bo to ponoć ciało Chrystusa).
Czy Sanepid jest w stanie do Zbadać?Jeśli tak,zagłosuję w najbliższych wyborach na szefa sanepidu
P.S.A może w ten sposób kandydat na parlamentarzystę wkupuje się w łaski kleru i niepokoi sexshopy
[/quote]
No proszę jakich mamy w Lublinie bystro myślących Możesz żałować takich opinii, więc lepiej nie wygłaszaj ich publiczne... Pewnie jesteś z rodziny, która co tydzień bieaga do kościoła, ale synek chciał się POpisać, bo trzeba być trendy. ŻAL
[quote name='seksoholik' timestamp='1317218577' post='541374']
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważ... rozwiń
Avatar
mach / 28 września 2011 o 20:02
powód takiej kontroli jest oczywisty: jeśli da się gdzieś wypisac mandat to tam przyjedzie kontrola z sanepidu, nawet jeśli to sexshop...
a na marginesie, chciałbym zobaczyć miny tych pań z kontroli (bo zwykle przyjeżdżają średnio urodziwe baby) podczas "degustacji" czy tam innej technologii badań wspomnianych lizaków
Avatar
seksoholik / 28 września 2011 o 16:02
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważnie nie myje rąk a później wkłada do ust ciało pańskie.Czy to nie jest ludożerstwo i bezczeszczeie ciała Chrystusa?(bo to ponoć ciało Chrystusa).
Czy Sanepid jest w stanie do Zbadać?Jeśli tak,zagłosuję w najbliższych wyborach na szefa sanepidu
P.S.A może w ten sposób kandydat na parlamentarzystę wkupuje się w łaski kleru i niepokoi sexshopy
Bez przesady!!!Ale skoro sanepid dobera się do jadalnych gadżetów w sexshopach,to również należało by się dobrać do kościołów kat.Które oferują okrągłe oplateczki i wmawiają że to ciało pańskie.Również należy sprawdzić,czy wino to jest krew pańska.No i należy sprawdzić,czy taki przebieraniec w kolorowe damskie fatałaszki ma czyste ręce przy podawaniu komunii.Jak powszwchnie się mówi,taki osobnik ubrany na czarno po wyjściu z kibla przeważnie nie myje rąk a później wkłada do ust ciało pańskie.Czy to nie jest ludożerstwo i bezczesz... rozwiń
Avatar
Polak / 28 września 2011 o 10:59
Brawo sanepid!
Avatar
STYX / 28 września 2011 o 09:57
Widać,że kółka różańcowe nie próżnują i donosiki lecą aż miło. Przy okazji może Sanepid sprawdzi czy okrągłe opłatki z ciasta jakie ksiądz wiernym wkłada do ust nie zawierają niedozwolonych substancji uzależniających.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 14 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 7 3

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 42 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!