Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2009 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Sanepid wlepił mandaty, zamknął chińczyka i spożywczak

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 13 A A

VanMai – chińska restauracja w starej części Olimpu i sklep spożywczy na Ponikwodzie zamknięte przez sanepid.– To cud, że nikt się tam nie zatruł – mówi o chińskim fast-foodzie Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Gotowe posiłki, mięso, warzywa i sosy przechowywane były zamiast w lodówkach w 27-stopniowej temperaturze. Mrożonki co prawda znajdowały się w lodówkach, ale w temperaturze 17 stopni Celsjusza - opowiada Barbara Sawa-Wojtanowicz.

Dodatkowo do zaniedbań można zaliczyć fatalny stan sanitarny lokalu, w jednym pomieszczeniu przeprowadzana była produkcja żywności od obierania warzyw, po układanie potraw na talerzu.
Mało tego, w lokalu brakowało toalety zarówno dla klientów jak i dla personelu.

Kontrola odbyła się przy asyście policji. Wypisano mandat na 500 zł i wręczono decyzję o zamknięciu. Lokal będzie otwarty dopiero jak zostaną usunięte wszystkie nieprawidłowości.

Inspektorzy odwiedzili także sklep spożywczy "U Gosi” u zbiegu ulic Koryznowej i Ponikwoda. Tutaj wędliny były przechowywane w temperaturze 15 stopni Celsjusza, nabiał w 20 stopniach, a ogórki małosolne w temperaturze powyżej 20 stopni.

Ale to nie wszystko. Na półkach był zakurzony towar, a niektóre produkty były przeterminowane. Niektóre warzywa były już zgniłe. Na zapleczu i przy ladzie inspektorzy znaleźli popielniczki z niedopałkami, co mogło wskazywać, że w sklepie były palone papierosy. Sklep został zamknięty, a właściciel zapłaci 500 zł mandatu.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ike / 22 sierpnia 2009 o 14:37
No to kto powinien zaplacic tą kare chyba nie wlasciel sklepu przeciez gdy poeirza osobie i placi jej to powinna dbac o caly sklep Nieraz tak bywa i w niejdnym sklepie co mogłabym wskazac jak sprzedawca ma wiecej do powiedzenia od wlasciela i rządzi po swojemu cale kliki pracują zmawiają sie przeciw wlascielowi bo im malo placą
Avatar
beduin / 20 sierpnia 2009 o 14:39
Jak pamiętam to kiedyś prowadził to Wietnamczyk i tak jest chyba do dziś ale dawno nie miałem z nim kontaktu może coś się zmieniło ale nie mylcie nacji bo choć wszyscy są żółci to jednak różnice są !
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:05
Gość napisał:
[size=6][color="#FF0000"]500zł ??????????? powinni dostać po 5000zł to może by coś poprawili!!!![/color][/size]


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!!


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!! rozwiń
Avatar
~mimi~ / 27 lipca 2009 o 22:19
niech tępią tych co nieświeże potrawy serwują sanepid mógłby skontrolować garmażerki w których roi się od nieczystości np"GAR-SMAK" na Koncertowej tam jest jeden wielki syf
Avatar
rt56 / 27 lipca 2009 o 21:36
bazyli napisał:
milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje .

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje . rozwiń
Avatar
Siostra_Rammstein / 27 lipca 2009 o 21:00
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to powiedz nam, damy za niego 2 dobre. chyba po to tam zatrudniają pracowników, żeby sprawdzały czy np. czerwona kapusta nie jest spleśniała. Pozrdawiam wszystkich
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to... rozwiń
Avatar
chińskie jadło / 27 lipca 2009 o 20:03
Przychodzi konsument do chińskiej(orientalnej) restauracji i prosi o jakieś danie w którym będzie sporo mięsa.Po zjedzeniu posiłku,konsument prosi szefa lokalu i puta,co to było za danie,bo bardzo mu smakowało.Zadowolony szef odpowiada"czipsy.Klijent się zdenerwował i mówi"jakie czipsy.Przecież tam było samo mięso.Na to chińczyk:no przecież mówię że Czi psy! (co po polsku brzmi 3 psy)
Avatar
~roman~ / 27 lipca 2009 o 19:42
kamka napisał:
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)

Udostępnili już ubikację dla klientów? Kucharz zaczął myć ręce? Wynieśli już jedzenie ze sklepu z butami?!
Avatar
bazyli / 27 lipca 2009 o 19:21
465456 napisał:
to jeszcze popiełuszki 35 a koło chemicznego.Syf nie z tej ziemi.Nabiał zawsze zepsuty.lezy sobie nawalony na kupie w malutkiej lodówce razem z wedlina

milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.
Avatar
kamka / 27 lipca 2009 o 19:20
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)
Avatar
ike / 22 sierpnia 2009 o 14:37
No to kto powinien zaplacic tą kare chyba nie wlasciel sklepu przeciez gdy poeirza osobie i placi jej to powinna dbac o caly sklep Nieraz tak bywa i w niejdnym sklepie co mogłabym wskazac jak sprzedawca ma wiecej do powiedzenia od wlasciela i rządzi po swojemu cale kliki pracują zmawiają sie przeciw wlascielowi bo im malo placą
Avatar
beduin / 20 sierpnia 2009 o 14:39
Jak pamiętam to kiedyś prowadził to Wietnamczyk i tak jest chyba do dziś ale dawno nie miałem z nim kontaktu może coś się zmieniło ale nie mylcie nacji bo choć wszyscy są żółci to jednak różnice są !
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 07:05
Gość napisał:
[size=6][color="#FF0000"]500zł ??????????? powinni dostać po 5000zł to może by coś poprawili!!!![/color][/size]


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!!


Niestety ale tylko tyle max można nałożyć mandatu na jedną osobę i to przeważnie na właściciela. A ty byś dał/-a 500 zł takiemu zwyczajnemu sprzedawcy, który zarabia 1000 zł netto ?
Owszem 500 zł zdecydowanie za mało.... ale nie bój się nie tylko za mandat właściciel będzie musiał zapłacić , ale za wizyty sanepidu też!!! rozwiń
Avatar
~mimi~ / 27 lipca 2009 o 22:19
niech tępią tych co nieświeże potrawy serwują sanepid mógłby skontrolować garmażerki w których roi się od nieczystości np"GAR-SMAK" na Koncertowej tam jest jeden wielki syf
Avatar
rt56 / 27 lipca 2009 o 21:36
bazyli napisał:
milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje .

I bardzo dobrze syf trzeba tępic.A Ty jak lubisz w...starocie to dalej sobie kupuj.Kilka razy zdarzyło mi się w tym sklepie kupic serek z pleśnią albo mleko które nie chciało się zagotować.Nikt mi kasy za to nie zwrócił.Mam prawo domagać się żeby towar sprzedawany był dobrej jakości.Ty zapewne jesteś smakoszem nalewek których pełno jest w tym sklepie więc Twoja wątroba juz nie reaguje . rozwiń
Avatar
Siostra_Rammstein / 27 lipca 2009 o 21:00
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to powiedz nam, damy za niego 2 dobre. chyba po to tam zatrudniają pracowników, żeby sprawdzały czy np. czerwona kapusta nie jest spleśniała. Pozrdawiam wszystkich
VanMai czy LeVan? hmmm... i nie wiedziałam że to chińska. Myslałam że koreańska ale możliwe że nie mam takiej wiedzy...
A jedzonko dobre. Tyle ludzi co tam przychodziło to potrawy musiały byc świeże-tak mi się wydaje. Natomiast skep u gośki to dopiero wynalazek. Czas się tam zatrzymał, jakby to był '88 .... i te dziewczyny... omg... znalazłoby się w prawie każdym sklepie coś do czego możnaby się przyczepić. Jakiś czas temu (od roku) w stokrotce na mariańskiej widniała tabliczka przy warzywach, że jeśli zobaczysz towar np zepsuty to... rozwiń
Avatar
chińskie jadło / 27 lipca 2009 o 20:03
Przychodzi konsument do chińskiej(orientalnej) restauracji i prosi o jakieś danie w którym będzie sporo mięsa.Po zjedzeniu posiłku,konsument prosi szefa lokalu i puta,co to było za danie,bo bardzo mu smakowało.Zadowolony szef odpowiada"czipsy.Klijent się zdenerwował i mówi"jakie czipsy.Przecież tam było samo mięso.Na to chińczyk:no przecież mówię że Czi psy! (co po polsku brzmi 3 psy)
Avatar
~roman~ / 27 lipca 2009 o 19:42
kamka napisał:
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)

Udostępnili już ubikację dla klientów? Kucharz zaczął myć ręce? Wynieśli już jedzenie ze sklepu z butami?!
Avatar
bazyli / 27 lipca 2009 o 19:21
465456 napisał:
to jeszcze popiełuszki 35 a koło chemicznego.Syf nie z tej ziemi.Nabiał zawsze zepsuty.lezy sobie nawalony na kupie w malutkiej lodówce razem z wedlina

milcz kapusiu,morda w kubel- nie podoba Ci się to idź sobie do innego sklepu.Idiota skończony,będzie tu adresy podawal.
Avatar
kamka / 27 lipca 2009 o 19:20
chinska otwarta. dziala bez zmian. jedzenie pycha:)
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 9

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 1

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 18

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!