Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2010 r.
12:47
Edytuj ten wpis

Sanepid: Woda w zalewie Zemborzyckim nie nadaje się do kąpieli

Autor: Zdjęcie autora (aj)
0 6 A A

Kąpielisko nad lubelskim zalewem wciąż jest zamknięte. Powodem są sinice, które od tygodnia zanieczyszczają wodę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Woda w Zalewie Zemborzyckim nie jest w najlepszym stanie. – Przeźroczystość zamiast półtorej metra, sięga trzydziestu centymetrów – informuje dyr. Barbara Tłuczkiewicz z powiatowego sanepidu w Lublinie. – W poniedziałek inspektorzy po raz kolejny sprawdzili jakość pobranych próbek. Woda w dalszym ciągu ma kolor zielony i jest mętna – ocenia Barbara Tłuczkiewicz.

Dyrektor podkreśla, że intensywne opady deszczu nie przyśpieszą poprawy stanu wody w zalewie. W środę sanepid jeszcze raz zbada próbki.

Kąpiel w wodzie z sinicami może skutkować uciążliwymi powikłaniami. – Wysypki skórne, dolegliwości przewodu pokarmowego, mdłości, wymioty i przykurcze mięśni – wymienia Barbara Tłuczkiewicz.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 11 sierpnia 2010 o 11:03
A ja się pytam jakim prawem magistrat wydaje kasę na cokolwiek związanego z Zalewem w związku podnoszoną kwestią do kogo on tak naprawdę należy??? Jak pamiętam nikt go oficjalnie nie chce przejąć, ani miasto, ani województwo, ani jakiś tam zarząd od wód!!! Przecież to kwalifikuje się do doniesienia do prokuratury! Wasilewski nawet tej kwestii nie potrafił uporządkować, a nie mówię już o tym:

[url="http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-41890.html"]Obiecanki z 20078 roku[/url]

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera! Nieudacznicy i tyle! Tylko kasę potrafią wydawać na duperele!!! "Kończ Waś wstydu oszczędź!"
A ja się pytam jakim prawem magistrat wydaje kasę na cokolwiek związanego z Zalewem w związku podnoszoną kwestią do kogo on tak naprawdę należy??? Jak pamiętam nikt go oficjalnie nie chce przejąć, ani miasto, ani województwo, ani jakiś tam zarząd od wód!!! Przecież to kwalifikuje się do doniesienia do prokuratury! Wasilewski nawet tej kwestii nie potrafił uporządkować, a nie mówię już o tym:

[url="http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-41890.html"]Obiecanki z 20078 roku[/ur... rozwiń
Avatar
ania / 10 sierpnia 2010 o 21:35
Jeszcze jedno - "przezroczystość", a nie przeźroczystość
Avatar
ania / 10 sierpnia 2010 o 21:32
"póltorej" metra - tak powiedziała Pani dyrektor czy tak napisał Pan dziennikarz - bo któreś z nich popełniło błąd, jeśli ta Pani to wstyd, jeśli ten Pan to wstyd jeszcze większy. METR to rzeczownik rodzaju męskiego więc PÓŁTORA METRA
Avatar
melo / 10 sierpnia 2010 o 17:48
niespełna 3 godziny temu pisaliście o otwarciu "turbozjeżdżalni" po co skoro nie mozna się kąpać ??? polska logika.
Avatar
Kmiotek / 10 sierpnia 2010 o 16:54
[size="4"][size="3"]Może i nie nadaje się do kąpieli ... ale za to nadaje się do picia !!! I to jest piękne !!! [/size][/size]
Avatar
podejrzliwy / 10 sierpnia 2010 o 15:12
Ja już dawno wypowiadałaem się w tej sprawie na różnych forach,że to sprawa dla organó ścigania!!!
Wydano krocie na narady,sympozja w sptrawie zalewu.Wydano pieniądze na jakieś tam wianki na wodzie mające zatrzymać sinice.Zapłacono sporo pieniędzy różnej maści ekspertom-naukowcom za "rozprawę naukową" dotyczącą zalewu......A sinice nadal sobieŻyją.Kto lekką ręką w magistracie wydaje pieniądze za nic nie warte eksperymenty (a wie o tyk nawet laik).
Po raz kolejny apeluję:Organy Ścigania DO DZIEŁA!!!!!Pogonić rozrzutnych urzędników,szastających społecznymi pieniędzmi,ujawnić tych pseudonaukowców,którzy za gówniane ekspertyzy wzięli spore pieniądze
Ja już dawno wypowiadałaem się w tej sprawie na różnych forach,że to sprawa dla organó ścigania!!!
Wydano krocie na narady,sympozja w sptrawie zalewu.Wydano pieniądze na jakieś tam wianki na wodzie mające zatrzymać sinice.Zapłacono sporo pieniędzy różnej maści ekspertom-naukowcom za "rozprawę naukową" dotyczącą zalewu......A sinice nadal sobieŻyją.Kto lekką ręką w magistracie wydaje pieniądze za nic nie warte eksperymenty (a wie o tyk nawet laik).
Po raz kolejny apeluję:Organy Ścigania DO DZIEŁA!!... rozwiń
Avatar
Lubelak / 11 sierpnia 2010 o 11:03
A ja się pytam jakim prawem magistrat wydaje kasę na cokolwiek związanego z Zalewem w związku podnoszoną kwestią do kogo on tak naprawdę należy??? Jak pamiętam nikt go oficjalnie nie chce przejąć, ani miasto, ani województwo, ani jakiś tam zarząd od wód!!! Przecież to kwalifikuje się do doniesienia do prokuratury! Wasilewski nawet tej kwestii nie potrafił uporządkować, a nie mówię już o tym:

[url="http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-41890.html"]Obiecanki z 20078 roku[/url]

Normalnie nóż się w kieszeni otwiera! Nieudacznicy i tyle! Tylko kasę potrafią wydawać na duperele!!! "Kończ Waś wstydu oszczędź!"
A ja się pytam jakim prawem magistrat wydaje kasę na cokolwiek związanego z Zalewem w związku podnoszoną kwestią do kogo on tak naprawdę należy??? Jak pamiętam nikt go oficjalnie nie chce przejąć, ani miasto, ani województwo, ani jakiś tam zarząd od wód!!! Przecież to kwalifikuje się do doniesienia do prokuratury! Wasilewski nawet tej kwestii nie potrafił uporządkować, a nie mówię już o tym:

[url="http://www.archiwum.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-41890.html"]Obiecanki z 20078 roku[/ur... rozwiń
Avatar
ania / 10 sierpnia 2010 o 21:35
Jeszcze jedno - "przezroczystość", a nie przeźroczystość
Avatar
ania / 10 sierpnia 2010 o 21:32
"póltorej" metra - tak powiedziała Pani dyrektor czy tak napisał Pan dziennikarz - bo któreś z nich popełniło błąd, jeśli ta Pani to wstyd, jeśli ten Pan to wstyd jeszcze większy. METR to rzeczownik rodzaju męskiego więc PÓŁTORA METRA
Avatar
melo / 10 sierpnia 2010 o 17:48
niespełna 3 godziny temu pisaliście o otwarciu "turbozjeżdżalni" po co skoro nie mozna się kąpać ??? polska logika.
Avatar
Kmiotek / 10 sierpnia 2010 o 16:54
[size="4"][size="3"]Może i nie nadaje się do kąpieli ... ale za to nadaje się do picia !!! I to jest piękne !!! [/size][/size]
Avatar
podejrzliwy / 10 sierpnia 2010 o 15:12
Ja już dawno wypowiadałaem się w tej sprawie na różnych forach,że to sprawa dla organó ścigania!!!
Wydano krocie na narady,sympozja w sptrawie zalewu.Wydano pieniądze na jakieś tam wianki na wodzie mające zatrzymać sinice.Zapłacono sporo pieniędzy różnej maści ekspertom-naukowcom za "rozprawę naukową" dotyczącą zalewu......A sinice nadal sobieŻyją.Kto lekką ręką w magistracie wydaje pieniądze za nic nie warte eksperymenty (a wie o tyk nawet laik).
Po raz kolejny apeluję:Organy Ścigania DO DZIEŁA!!!!!Pogonić rozrzutnych urzędników,szastających społecznymi pieniędzmi,ujawnić tych pseudonaukowców,którzy za gówniane ekspertyzy wzięli spore pieniądze
Ja już dawno wypowiadałaem się w tej sprawie na różnych forach,że to sprawa dla organó ścigania!!!
Wydano krocie na narady,sympozja w sptrawie zalewu.Wydano pieniądze na jakieś tam wianki na wodzie mające zatrzymać sinice.Zapłacono sporo pieniędzy różnej maści ekspertom-naukowcom za "rozprawę naukową" dotyczącą zalewu......A sinice nadal sobieŻyją.Kto lekką ręką w magistracie wydaje pieniądze za nic nie warte eksperymenty (a wie o tyk nawet laik).
Po raz kolejny apeluję:Organy Ścigania DO DZIEŁA!!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty

„Puławy” wycięte z zarządu Grupy Azoty 0 0

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 1 8

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 55 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 7 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 4 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.