Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2015 r.
11:38

Sanepid zamknął kocią kawiarnię w Lublinie. Ponowne otwarcie już dziś?

Autor: Zdjęcie autora kp
0 34 A A
Mrau Cafe (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Mrau Cafe (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

We wtorek, zaledwie dzień po otwarciu, sanepid zamknął kawiarnię Mrau Cafe przy ul. Orlej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kontrolerzy dopatrzyli się szeregu nieprawidłowości. – Układ funkcjonalny zorganizowany w lokalu nie spełniał wymogów higienicznych. Część barowa nie została trwale oddzielona od sali konsumpcyjnej. A tam przygotowywane są napoje, wyciskane są soki, porcjowane ciasta – zaznacza Justyna Moskal z Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie. – W związku z tym zwierzęta, które przebywają w lokalu miały dostęp do tej części. Nie zapewniono warunków do dezynfekcji naczyń czy sprzętu kuchennego oraz mycia owoców.

Kontrolerzy wytknęli również właścicielowi brak zlewozmywaków w pomieszczeniu gdzie trzymane były m.in. karma i żwirek dla kotów. – W związku z brakiem zlewozmywaków w tym pomieszczeniu takie rzeczy jak zabawki zwierząt czy ich miski były myte w zlewozmywaku w części zaplecza barowego – mówi Justyna Moskal. – Były także nieprawidłowości jeśli chodzi o dokumentację. Część personelu nie miała orzeczeń lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych. Nie przedłożono także dokumentów dotyczących instalacji wodnej, systemu wentylacyjnego i sposoby usuwania odpadów.

Jak dodaje Justyna Moskal, brakowało także dokumentacji dotyczącej samych zwierząt. – Nie mamy informacji skąd zostały sprowadzone i nie wiemy nic o ich szczepieniach – tłumaczy Moskal. – Właściciele otworzyli kawiarnię jeszcze przed kontrolą zatwierdzającą, a powinni zaczekać na jej wyniki.

Właściciel kociej kawiarni nie chce komentować sprawy i odesłał nas do swojego prawnika. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy chce dzisiaj po godz. 15 otworzyć lokal.

>>>

Wideo: Otwarcie Mrau Cafe w Lublinie

Właściciel Mrau Cafe (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Właściciel Mrau Cafe (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 15:17
"Jestem "lewakiem " i jestem tolerancyjna więc proszę nie wkładać wszystkich do jednego worka! To tak jakbym cały PiS oceniala patrząc tylko na p.Pawłowicz!" Co to w ogóle za tekst, przecież przesadna tolerancja to domena lewaków, nikt nie sądzi inaczej. Dlaczego niby to udowadniasz?
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 09:21
Jestem "lewakiem " i jestem tolerancyjna więc proszę nie wkładać wszystkich do jednego worka! To tak jakbym cały PiS oceniala patrząc tylko na p.Pawłowicz!
Avatar
Ares / 30 grudnia 2015 o 23:59

Pomijając fakt, że twój post nadaje się do prokuratury. Skąd masz informacje na temat orientacji Jarosława? Z autopsji? To, że ktoś jest starym kawalerem nie znaczy, że jest gejem. Aha! Jeszcze jedno. Dwulicowość środowiska lewaków jest przerażająca. Nie przeszkadza im Biedroń, posłanka Grodzka, aborcja a litują się nad wszelkiej maści zwierzątkami (co nie znaczy, że nad zwierzątami należy się znęcać). I wyśmiewają się z osób niepełnosprawnych (tych, z którymi im nie po drodze). I potrafią nazwać kogoś pedałem. Nie przeszkadzają im radykalni islamiści, a przeszkadzają chrześcijanie. Pies ich je...bał...

Pełna zgoda. Przeszkadza im, że ktoś jest starym kawalerm, nie  ma żony albo jest niskiego wzrostu a nie przeszkadza im, że ktoś jest czynnym pedałem albo transwestytą. Lewaki, gdzie wasza tolerancja???

Pełna zgoda. Przeszkadza im, że ktoś jest starym kawalerm, nie  ma żony albo jest niskiego wzrostu a nie przeszkadza im, że ktoś jest czynnym pedałem albo transwestytą. Lewaki, gdzie wasza tolerancja???

rozwiń
Avatar
Jurek / 30 grudnia 2015 o 23:25

W tym pisowskim kraju nigdy dobrze nie będzie. Wstyd po całości. Legalnie, miło z pomysłem ludzie chcą zarabiać to najlepiej ich zdoić i zdusić. Podatki ogromne i zus-y na granicy haraczy. Straszne chamstwo! Czekam tylko aż upadnie ten kraj, a Rosjanie i Niemcy podzielą się miedzy sobą! Brak słów żeby opisać ten najazd bandytów urzędasów kierowanych przez świnię dudę i karła pedała! Niech przeklęty będzie ten kraj i jego tempa zacofana władza! Gińcie śmieci!

Pomijając fakt, że twój post nadaje się do prokuratury. Skąd masz informacje na temat orientacji Jarosława? Z autopsji? To, że ktoś jest starym kawalerem nie znaczy, że jest gejem. Aha! Jeszcze jedno. Dwulicowość środowiska lewaków jest przerażająca. Nie przeszkadza im Biedroń, posłanka Grodzka, aborcja a litują się nad wszelkiej maści zwierzątkami (co nie znaczy, że nad zwierzątami należy się znęcać). I wyśmiewają się z osób niepełnosprawnych (tych, z którymi im nie po drodze). I potrafią nazwać kogoś pedałem. Nie przeszkadzają im radykalni islamiści, a przeszkadzają chrześcijanie. Pies ich je...bał...

Pomijając fakt, że twój post nadaje się do prokuratury. Skąd masz informacje na temat orientacji Jarosława? Z autopsji? To, że ktoś jest starym kawalerem nie znaczy, że jest gejem. Aha! Jeszcze jedno. Dwulicowość środowiska lewaków jest przerażająca. Nie przeszkadza im Biedroń, posłanka Grodzka, aborcja a litują się nad wszelkiej maści zwierzątkami (co nie znaczy, że nad zwierzątami należy się znęcać). I wyśmiewają się z osób niepełnosprawnych (tych, z którymi im nie po drodze). I potrafią nazwać kogoś pedałem. Nie prze... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 23:12
ale syf
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 22:38
Właściciele informują, że jutro otwierają. Czy to wyowiedzenie wojny urzędnikom?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 21:24
Mogli by się zająć kotami w PSK4. W szpitalu zamiast leczyć chorych hodują i dokarmiają koty. Stąd różne epidemie i choroby , pchły i inne gorsze dziadostwo . Ci co je dokarmiają tłumaczą się że koty jedzą szczury, pytanie co lepsze, i skąd szczury w" sterylnym?" szpitalu. gdzie sterylność z kotami ?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:40

W promocji do każdego posiłku robaczyca gratis! Zgadzam się z jednym z ułomnych który twierdzi że "jak komuś nie pasuje nie musi tam chodzić", tylko.... Co jeśli komuś nie pasuje płacenie za leczenie kogooś kto tam chodzi i śwadomie zaraża się w takiej knajpie? W sklepie nie można używać tego samego noża do sera i wędlin bo to niezgodne z przepisami UE.... Ale wolno serwować posiłki przygotowywane w towarzystwie kotów.

To lepiej jak złapie mróz to zakładaj czapke, bo od dzis wale prosto w ryj każdego kto w zimie bez czapki chodzi, nie mam zamiaru placic za czyjąś głupote jak angine złapie

To lepiej jak złapie mróz to zakładaj czapke, bo od dzis wale prosto w ryj każdego kto w zimie bez czapki chodzi, nie mam zamiaru placic za czyjąś głupote jak angine złapie

rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 18:44
Świetny pomysł z kawiarnią z kotami. Dla ludzi, którzy z jakichś powodów nie mogą mieć zwierzaka w domu - idealne rozwiązanie. Brawo za pomysł i realizację! Życzę właścicielowi wytrwałości i sukcesów!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 18:09
Taki lokal w Lublinie nie ma racji bytu bo Lublin to nadal wschodni zacofany zaścianek. Wlasciciel w koncu zamknie interes zmeczony ciągłymi kontrolami tylko co sie wowczas stanie z kotami? Mam nadzieje, ze nie trafia na ulicę?
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 15:17
"Jestem "lewakiem " i jestem tolerancyjna więc proszę nie wkładać wszystkich do jednego worka! To tak jakbym cały PiS oceniala patrząc tylko na p.Pawłowicz!" Co to w ogóle za tekst, przecież przesadna tolerancja to domena lewaków, nikt nie sądzi inaczej. Dlaczego niby to udowadniasz?
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 09:21
Jestem "lewakiem " i jestem tolerancyjna więc proszę nie wkładać wszystkich do jednego worka! To tak jakbym cały PiS oceniala patrząc tylko na p.Pawłowicz!
Avatar
Ares / 30 grudnia 2015 o 23:59

Pomijając fakt, że twój post nadaje się do prokuratury. Skąd masz informacje na temat orientacji Jarosława? Z autopsji? To, że ktoś jest starym kawalerem nie znaczy, że jest gejem. Aha! Jeszcze jedno. Dwulicowość środowiska lewaków jest przerażająca. Nie przeszkadza im Biedroń, posłanka Grodzka, aborcja a litują się nad wszelkiej maści zwierzątkami (co nie znaczy, że nad zwierzątami należy się znęcać). I wyśmiewają się z osób niepełnosprawnych (tych, z którymi im nie po drodze). I potrafią nazwać kogoś pedałem. Nie przeszkadzają im radykalni islamiści, a przeszkadzają chrześcijanie. Pies ich je...bał...

Pełna zgoda. Przeszkadza im, że ktoś jest starym kawalerm, nie  ma żony albo jest niskiego wzrostu a nie przeszkadza im, że ktoś jest czynnym pedałem albo transwestytą. Lewaki, gdzie wasza tolerancja???

Pełna zgoda. Przeszkadza im, że ktoś jest starym kawalerm, nie  ma żony albo jest niskiego wzrostu a nie przeszkadza im, że ktoś jest czynnym pedałem albo transwestytą. Lewaki, gdzie wasza tolerancja???

rozwiń
Avatar
Jurek / 30 grudnia 2015 o 23:25

W tym pisowskim kraju nigdy dobrze nie będzie. Wstyd po całości. Legalnie, miło z pomysłem ludzie chcą zarabiać to najlepiej ich zdoić i zdusić. Podatki ogromne i zus-y na granicy haraczy. Straszne chamstwo! Czekam tylko aż upadnie ten kraj, a Rosjanie i Niemcy podzielą się miedzy sobą! Brak słów żeby opisać ten najazd bandytów urzędasów kierowanych przez świnię dudę i karła pedała! Niech przeklęty będzie ten kraj i jego tempa zacofana władza! Gińcie śmieci!

Pomijając fakt, że twój post nadaje się do prokuratury. Skąd masz informacje na temat orientacji Jarosława? Z autopsji? To, że ktoś jest starym kawalerem nie znaczy, że jest gejem. Aha! Jeszcze jedno. Dwulicowość środowiska lewaków jest przerażająca. Nie przeszkadza im Biedroń, posłanka Grodzka, aborcja a litują się nad wszelkiej maści zwierzątkami (co nie znaczy, że nad zwierzątami należy się znęcać). I wyśmiewają się z osób niepełnosprawnych (tych, z którymi im nie po drodze). I potrafią nazwać kogoś pedałem. Nie przeszkadzają im radykalni islamiści, a przeszkadzają chrześcijanie. Pies ich je...bał...

Pomijając fakt, że twój post nadaje się do prokuratury. Skąd masz informacje na temat orientacji Jarosława? Z autopsji? To, że ktoś jest starym kawalerem nie znaczy, że jest gejem. Aha! Jeszcze jedno. Dwulicowość środowiska lewaków jest przerażająca. Nie przeszkadza im Biedroń, posłanka Grodzka, aborcja a litują się nad wszelkiej maści zwierzątkami (co nie znaczy, że nad zwierzątami należy się znęcać). I wyśmiewają się z osób niepełnosprawnych (tych, z którymi im nie po drodze). I potrafią nazwać kogoś pedałem. Nie prze... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 23:12
ale syf
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 22:38
Właściciele informują, że jutro otwierają. Czy to wyowiedzenie wojny urzędnikom?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 21:24
Mogli by się zająć kotami w PSK4. W szpitalu zamiast leczyć chorych hodują i dokarmiają koty. Stąd różne epidemie i choroby , pchły i inne gorsze dziadostwo . Ci co je dokarmiają tłumaczą się że koty jedzą szczury, pytanie co lepsze, i skąd szczury w" sterylnym?" szpitalu. gdzie sterylność z kotami ?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:40

W promocji do każdego posiłku robaczyca gratis! Zgadzam się z jednym z ułomnych który twierdzi że "jak komuś nie pasuje nie musi tam chodzić", tylko.... Co jeśli komuś nie pasuje płacenie za leczenie kogooś kto tam chodzi i śwadomie zaraża się w takiej knajpie? W sklepie nie można używać tego samego noża do sera i wędlin bo to niezgodne z przepisami UE.... Ale wolno serwować posiłki przygotowywane w towarzystwie kotów.

To lepiej jak złapie mróz to zakładaj czapke, bo od dzis wale prosto w ryj każdego kto w zimie bez czapki chodzi, nie mam zamiaru placic za czyjąś głupote jak angine złapie

To lepiej jak złapie mróz to zakładaj czapke, bo od dzis wale prosto w ryj każdego kto w zimie bez czapki chodzi, nie mam zamiaru placic za czyjąś głupote jak angine złapie

rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 18:44
Świetny pomysł z kawiarnią z kotami. Dla ludzi, którzy z jakichś powodów nie mogą mieć zwierzaka w domu - idealne rozwiązanie. Brawo za pomysł i realizację! Życzę właścicielowi wytrwałości i sukcesów!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 18:09
Taki lokal w Lublinie nie ma racji bytu bo Lublin to nadal wschodni zacofany zaścianek. Wlasciciel w koncu zamknie interes zmeczony ciągłymi kontrolami tylko co sie wowczas stanie z kotami? Mam nadzieje, ze nie trafia na ulicę?
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 0 1

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 18

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 30

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 5

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!