Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2011 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Satelitarna mapa Lublina: Tak dokładnie jeszcze nie było

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
Jedna z warstw nowej mapy. Ma być ona aktualizowana co dwa tygodnie lub częściej. Magistrat czeka na
Jedna z warstw nowej mapy. Ma być ona aktualizowana co dwa tygodnie lub częściej. Magistrat czeka na

Tak dokładnej mapy Lublina jeszcze w Internecie nie było. Magistrat uruchomił właśnie adres geoportal.lublin.eu. Można tam obejrzeć miasto z lotu ptaka i np. sprawdzić jak daleko jest z domu do przedszkola. A mają tam też być informacje o… robotach drogowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To mapa satelitarna Lublina, budynki objęte miejską ewidencją, mapy historyczne i wyszukiwarka ulic – wylicza Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Staramy się udostępniać mieszkańcom te narzędzia, które urząd ma do swojej dyspozycji – podkreśla.

Internetowa mapa składa się z kilku różnych warstw. Każdą można osobno włączać i wyłączać. – W sumie dysponujemy kilkudziesięcioma warstwami z różnych obszarów. Ponieważ nie wszystkie są objęte tajemnicą postanowiliśmy pokazać je w Internecie – wyjaśniał na konferencji prasowej Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta. – Ewidencja budynków, która dotąd nie była w żaden sposób dostępna dla mieszkańców jest już dostępna, podobnie jak ewidencja działek z ich numerami.

A to jeszcze nie wszystko.

Na mapie można znaleźć każdą ulicę, a po zaznaczeniu odpowiedniego przycisku można sprawdzić, gdzie leży najbliższe przedszkole czy podstawówka. Ponadto jest dokładna mapa topograficzna pokazująca różnicę poziomów między poszczególnymi częściami miasta. Można też zmierzyć odległość między wybranymi punktami.

Miłośnicy historii Lublina mogą spędzić przed mapą długie godziny. Jedną z dostępnych warstw jest plan Lublina z 1928 roku. Bez problemu można sobie porównać jak przebiegały ulice przed II wojną światową, a jak biegną teraz.

Tu, gdzie teraz jest skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Lubomelską widać stawy. W całej okazałości można oglądać zburzoną przez Niemców dzielnicę żydowską. Internauci mogą także obejrzeć zdjęcia lotnicze miasta z 1942 r. wykonane przez hitlerowców.

Mapa ma być aktualizowana co dwa tygodnie lub częściej. Z czasem pojawiać się mają także kolejne jej warstwy. W najbliższym czasie powinny zostać na nią naniesione wszystkie plany zagospodarowania, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić, na jaki cel można wykorzystać wybraną nieruchomość. Ratusz chce też umieścić tu wykaz terenów dostępnych pod inwestycje oraz miejskich działek przeznaczonych na sprzedaż.

W planie jest również oznaczenie miejskich zabytków, a w przyszłości także ich opisów. Praktyczną informacją dla kierowców ma być też aktualny wykaz remontowanych ulic, na których występują utrudnienia w ruchu.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 30 marca 2011 o 23:38
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
JaśniePanie , to mapa warszawy jest bublem, tamtejsi urzednicy-informatycy nic nie wiedza,
a jakas firma wziela za wszystko gore kasy.
Zapytasz dlaczego: na odswierzenie mapy czekam ponad 5 sekund, czasem sie zacina i nic nie pokazuje,
a nie jest to premiera, tylko zwykly dzien.
Warstw maja faktycznie duzo ale napewno nie mieli tyle samo od zawsze.

Jesli chcesz pomoc a nie tylko bić piane, napisz do nas sensowne uwagi na geoportal@lublin.eu.

Mapa lublina musiala wytrzymac duze obciazenie po premierze, z tego co mi wiadomo okolo 7000 unikalnych IP "atakuje" od wczoraj nasz "geoportal" wiec wszystko by padlo, (nasza klasa tez nie wytrzymywala obciazenia)

PS. nasza mapa jest nasza, zrobiona własnymi siłami na otwartym oprogramowaniu, nikt przy tym nie zarobił,
nie kupowano za miliony farmy serwerów.
[/quote]

Panie drogi, nie ważne jaka mapa - ważne, że po jej zakupie/zakupie serwerów kolejni urzednicy będą mogli pojechać na "szkolenie" do Nowego Jorku! ... i niech się bieda wścieka, bo urzędnicy zawsze się wyżywią!
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
JaśniePanie , to mapa warszawy jest bublem, tamtejsi urzednicy-informatycy nic nie wiedza,
a jakas firma wziela za wszystko gore kasy.
Zapytasz dlaczego: na odswierzenie mapy czekam ponad 5 sekund, czasem sie zacina i nic nie pokazuje,
a nie jest to premiera, tylko zwykly dzien.
Warstw maja faktycznie duzo ale napewno nie mieli tyle samo od zawsze.

Jesli chcesz pomoc a nie tylko bić piane, napisz do nas sensowne uwagi na... rozwiń
Avatar
Tomasz / 30 marca 2011 o 23:35
"Tak dokładnie jeszcze nie było" - o, to będzie widać wszystkie dzikie wypiska w mieście, więc mieszkańcy nie będą musieli wysyłać zdjęć/informacji (patrz: artykuł "Walczymy ze śmieciami w Lublinie: Wyślij zdjęcie do urzędu") o pojawieniu się takowych. Po prostu cud - Europa może się od nas uczyć!
Avatar
JaŚniePan / 30 marca 2011 o 22:48
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
na [size="2"]odswierzenie[/size] mapy czekam ponad 5 sekund,
[/quote]

Do jasnej ciasnej, mnie się odświeża elegancko. Może kwestia łączy? Może kwestia ż a nie rz? Nie wiem, może mam szczęście. Krytyka jest konstruktywna, a że dosadna? No cóż, jeśli ktoś obwieszcza światu kiepski produkt to za co go chwalić? To nie te czasy kiedy pomysł stanowił o wartości. Dziś oprócz pomysłu (który przyznasz nie jest nowatorski w skali kraju)konieczne jest perfekcyjne wykonanie. Zaprezentowano - nic. No nic, nie lepiej stworzyć coś i dopiero pokazywać? To tak jakby oceniać poezje na podstawie wstępnych, urwanych myśli autora zapisanych na papierowym ręczniku. Takich rzeczy się nie drukuje, drukuje się kompletne utwory, a dopiero po latach można ujawnić jak to dzieło powstawało. Przykłady, które podałem to źródło inspiracji. wikimapia - jak opisywać świat, że warto oddać to w ręce odbiorcy, aby to on mając wyjściową, kompletną podbudowę, opisał swój najbliższy świat (przy założeniu wymaganej dla instytucji publicznej moderacji treści wpisów). geoportal - jakiego rodzaju dane warto umieścić. zumi, targeo, pkt, jak konstruować mapy interaktywne. Nie ma się co obrażać tylko czytać i wyciągać wnioski. Chwali się inicjatywa, ale jak napisałem, dziś to już za mało, zdecydowanie za mało aby zaspokoić wymagania odbiorcy, który zna rynek tego rodzaju produktów i jest wymagający. Byle błyskotka go nie zaspokoi. jeszcze raz, nie am się co obrażać i unosić honorem, a już na pewno nie wypada pokazać figi i krzyknąć "to róbcie sobie sami jak tacy mądrzy jesteście, my nic nie musimy!". Korzystać z krytyki wywołanej falstartem i poprawiać, zmieniac, modyfikować!

Pozdrawiam.
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
na [size="2"]odswierzenie[/size] mapy czekam ponad 5 sekund,
[/quote]

Do jasnej ciasnej, mnie się odświeża elegancko. Może kwestia łączy? Może kwestia ż a nie rz? Nie wiem, może mam szczęście. Krytyka jest konstruktywna, a że dosadna? No cóż, jeśli ktoś obwieszcza światu kiepski produkt to za co go chwalić? To nie te czasy kiedy pomysł stanowił o wartości. Dziś oprócz pomysłu (który przyznasz nie jest nowatorsk... rozwiń
Avatar
um / 30 marca 2011 o 15:39
[quote name='JaŚniePan' timestamp='1301491551' post='456664']
a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poznać ich system ich doświadczenia. odkrywanie na siłę Ameryki nic nie da, a można tylko się skompromitowac, co doskonale poakzało wypuszczenie tego bubla.
[/quote]
JaśniePanie , to mapa warszawy jest bublem, tamtejsi urzednicy-informatycy nic nie wiedza,
a jakas firma wziela za wszystko gore kasy.
Zapytasz dlaczego: na odswierzenie mapy czekam ponad 5 sekund, czasem sie zacina i nic nie pokazuje,
a nie jest to premiera, tylko zwykly dzien.
Warstw maja faktycznie duzo ale napewno nie mieli tyle samo od zawsze.

Jesli chcesz pomoc a nie tylko bić piane, napisz do nas sensowne uwagi na geoportal@lublin.eu.

Mapa lublina musiala wytrzymac duze obciazenie po premierze, z tego co mi wiadomo okolo 7000 unikalnych IP "atakuje" od wczoraj nasz "geoportal" wiec wszystko by padlo, (nasza klasa tez nie wytrzymywala obciazenia)

PS. nasza mapa jest nasza, zrobiona własnymi siłami na otwartym oprogramowaniu, nikt przy tym nie zarobił,
nie kupowano za miliony farmy serwerów.
[quote name='JaŚniePan' timestamp='1301491551' post='456664']
a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poznać ich system ich doświadczenia. odkrywanie na siłę Ameryki nic nie da, a można tyl... rozwiń
Avatar
JaŚniePan / 30 marca 2011 o 15:25
Kochani, jesli ktoś chce na prawdę zobaczyc Lublin z góry to poelcam zamiast tego koszmarku:

- zumi.pl
- wikimapia.org
- geoportal.gov.pl

a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poznać ich system ich doświadczenia. odkrywanie na siłę Ameryki nic nie da, a można tylko się skompromitowac, co doskonale poakzało wypuszczenie tego bubla.
Kochani, jesli ktoś chce na prawdę zobaczyc Lublin z góry to poelcam zamiast tego koszmarku:

- zumi.pl
- wikimapia.org
- geoportal.gov.pl

a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poz... rozwiń
Avatar
pawel / 30 marca 2011 o 12:50
[quote name='Informatyk i Geodeta' timestamp='1301433657' post='456426']
WYRAŻAM OPINIE O STORNIE geoportal.lublin.eu JAKO INFORMATYK I GEODETA - D Y R K T O R WYDZIAŁU IT W URZĄD MIASTA LUBLIN DO ZWOLNIENIA, STRONA NIE ŁADUJE SIĘ WCALE 29.03.2011 23.17 nie ma czy się chwalić kolejna kompromitacja Grzegorza H.
[/quote]
panie mądry geoinformatyku, potrafisz chyba tylko zwalniac a nic stworzyc
jutro napewno bedzie lepiej
Avatar
Loob / 30 marca 2011 o 12:20
Nic nie działa Ech przecież to Lublin
Avatar
pawel / 30 marca 2011 o 12:19
[quote name='PPPPP' timestamp='1301430679' post='456403']
i kolejne pieniądze miejskie wywalone w błoto.
[/quote]

skad wiesz ze urzad wydal na to jakies pieniadze ?
prosimy link do informacji o przetargu
Avatar
Paweł / 30 marca 2011 o 11:19
A to nie jest ta sama mapa która jest już jakiś czas na http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ tylko że tu jest wydzielona na Lublin?
pytam bo oczywiście mi nie działa
Avatar
obserwator / 30 marca 2011 o 11:01
Gratuluję samej inicjatywy. Trzymam kciuki za jej rozwój.
Podzielam głos pozostałych - trzeba to postawić na dobrym sprzęcie lub dostosować oprogramowanie, bo zbyt wolno działa. A tak być nie powinno.
Avatar
Tomasz / 30 marca 2011 o 23:38
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
JaśniePanie , to mapa warszawy jest bublem, tamtejsi urzednicy-informatycy nic nie wiedza,
a jakas firma wziela za wszystko gore kasy.
Zapytasz dlaczego: na odswierzenie mapy czekam ponad 5 sekund, czasem sie zacina i nic nie pokazuje,
a nie jest to premiera, tylko zwykly dzien.
Warstw maja faktycznie duzo ale napewno nie mieli tyle samo od zawsze.

Jesli chcesz pomoc a nie tylko bić piane, napisz do nas sensowne uwagi na geoportal@lublin.eu.

Mapa lublina musiala wytrzymac duze obciazenie po premierze, z tego co mi wiadomo okolo 7000 unikalnych IP "atakuje" od wczoraj nasz "geoportal" wiec wszystko by padlo, (nasza klasa tez nie wytrzymywala obciazenia)

PS. nasza mapa jest nasza, zrobiona własnymi siłami na otwartym oprogramowaniu, nikt przy tym nie zarobił,
nie kupowano za miliony farmy serwerów.
[/quote]

Panie drogi, nie ważne jaka mapa - ważne, że po jej zakupie/zakupie serwerów kolejni urzednicy będą mogli pojechać na "szkolenie" do Nowego Jorku! ... i niech się bieda wścieka, bo urzędnicy zawsze się wyżywią!
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
JaśniePanie , to mapa warszawy jest bublem, tamtejsi urzednicy-informatycy nic nie wiedza,
a jakas firma wziela za wszystko gore kasy.
Zapytasz dlaczego: na odswierzenie mapy czekam ponad 5 sekund, czasem sie zacina i nic nie pokazuje,
a nie jest to premiera, tylko zwykly dzien.
Warstw maja faktycznie duzo ale napewno nie mieli tyle samo od zawsze.

Jesli chcesz pomoc a nie tylko bić piane, napisz do nas sensowne uwagi na... rozwiń
Avatar
Tomasz / 30 marca 2011 o 23:35
"Tak dokładnie jeszcze nie było" - o, to będzie widać wszystkie dzikie wypiska w mieście, więc mieszkańcy nie będą musieli wysyłać zdjęć/informacji (patrz: artykuł "Walczymy ze śmieciami w Lublinie: Wyślij zdjęcie do urzędu") o pojawieniu się takowych. Po prostu cud - Europa może się od nas uczyć!
Avatar
JaŚniePan / 30 marca 2011 o 22:48
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
na [size="2"]odswierzenie[/size] mapy czekam ponad 5 sekund,
[/quote]

Do jasnej ciasnej, mnie się odświeża elegancko. Może kwestia łączy? Może kwestia ż a nie rz? Nie wiem, może mam szczęście. Krytyka jest konstruktywna, a że dosadna? No cóż, jeśli ktoś obwieszcza światu kiepski produkt to za co go chwalić? To nie te czasy kiedy pomysł stanowił o wartości. Dziś oprócz pomysłu (który przyznasz nie jest nowatorski w skali kraju)konieczne jest perfekcyjne wykonanie. Zaprezentowano - nic. No nic, nie lepiej stworzyć coś i dopiero pokazywać? To tak jakby oceniać poezje na podstawie wstępnych, urwanych myśli autora zapisanych na papierowym ręczniku. Takich rzeczy się nie drukuje, drukuje się kompletne utwory, a dopiero po latach można ujawnić jak to dzieło powstawało. Przykłady, które podałem to źródło inspiracji. wikimapia - jak opisywać świat, że warto oddać to w ręce odbiorcy, aby to on mając wyjściową, kompletną podbudowę, opisał swój najbliższy świat (przy założeniu wymaganej dla instytucji publicznej moderacji treści wpisów). geoportal - jakiego rodzaju dane warto umieścić. zumi, targeo, pkt, jak konstruować mapy interaktywne. Nie ma się co obrażać tylko czytać i wyciągać wnioski. Chwali się inicjatywa, ale jak napisałem, dziś to już za mało, zdecydowanie za mało aby zaspokoić wymagania odbiorcy, który zna rynek tego rodzaju produktów i jest wymagający. Byle błyskotka go nie zaspokoi. jeszcze raz, nie am się co obrażać i unosić honorem, a już na pewno nie wypada pokazać figi i krzyknąć "to róbcie sobie sami jak tacy mądrzy jesteście, my nic nie musimy!". Korzystać z krytyki wywołanej falstartem i poprawiać, zmieniac, modyfikować!

Pozdrawiam.
[quote name='um' timestamp='1301492374' post='456676']
na [size="2"]odswierzenie[/size] mapy czekam ponad 5 sekund,
[/quote]

Do jasnej ciasnej, mnie się odświeża elegancko. Może kwestia łączy? Może kwestia ż a nie rz? Nie wiem, może mam szczęście. Krytyka jest konstruktywna, a że dosadna? No cóż, jeśli ktoś obwieszcza światu kiepski produkt to za co go chwalić? To nie te czasy kiedy pomysł stanowił o wartości. Dziś oprócz pomysłu (który przyznasz nie jest nowatorsk... rozwiń
Avatar
um / 30 marca 2011 o 15:39
[quote name='JaŚniePan' timestamp='1301491551' post='456664']
a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poznać ich system ich doświadczenia. odkrywanie na siłę Ameryki nic nie da, a można tylko się skompromitowac, co doskonale poakzało wypuszczenie tego bubla.
[/quote]
JaśniePanie , to mapa warszawy jest bublem, tamtejsi urzednicy-informatycy nic nie wiedza,
a jakas firma wziela za wszystko gore kasy.
Zapytasz dlaczego: na odswierzenie mapy czekam ponad 5 sekund, czasem sie zacina i nic nie pokazuje,
a nie jest to premiera, tylko zwykly dzien.
Warstw maja faktycznie duzo ale napewno nie mieli tyle samo od zawsze.

Jesli chcesz pomoc a nie tylko bić piane, napisz do nas sensowne uwagi na geoportal@lublin.eu.

Mapa lublina musiala wytrzymac duze obciazenie po premierze, z tego co mi wiadomo okolo 7000 unikalnych IP "atakuje" od wczoraj nasz "geoportal" wiec wszystko by padlo, (nasza klasa tez nie wytrzymywala obciazenia)

PS. nasza mapa jest nasza, zrobiona własnymi siłami na otwartym oprogramowaniu, nikt przy tym nie zarobił,
nie kupowano za miliony farmy serwerów.
[quote name='JaŚniePan' timestamp='1301491551' post='456664']
a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poznać ich system ich doświadczenia. odkrywanie na siłę Ameryki nic nie da, a można tyl... rozwiń
Avatar
JaŚniePan / 30 marca 2011 o 15:25
Kochani, jesli ktoś chce na prawdę zobaczyc Lublin z góry to poelcam zamiast tego koszmarku:

- zumi.pl
- wikimapia.org
- geoportal.gov.pl

a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poznać ich system ich doświadczenia. odkrywanie na siłę Ameryki nic nie da, a można tylko się skompromitowac, co doskonale poakzało wypuszczenie tego bubla.
Kochani, jesli ktoś chce na prawdę zobaczyc Lublin z góry to poelcam zamiast tego koszmarku:

- zumi.pl
- wikimapia.org
- geoportal.gov.pl

a jesli chce zobaczyć jak się takie portale buduje to polecam mapę Warszawy na stronach tamtejszego UM, to polecam zwłaszcza urzednikom-informatykom, bo świat,Panie i panowie ani się w Lublinie nie zaczyna ani na Lublinie się nie kończy. nie wyważa się drzwi otwartych na oścież można zwrócić sie do kolegów ze stolicy o radę, zaprosić do siebie, pojechac, obejrzeć, poz... rozwiń
Avatar
pawel / 30 marca 2011 o 12:50
[quote name='Informatyk i Geodeta' timestamp='1301433657' post='456426']
WYRAŻAM OPINIE O STORNIE geoportal.lublin.eu JAKO INFORMATYK I GEODETA - D Y R K T O R WYDZIAŁU IT W URZĄD MIASTA LUBLIN DO ZWOLNIENIA, STRONA NIE ŁADUJE SIĘ WCALE 29.03.2011 23.17 nie ma czy się chwalić kolejna kompromitacja Grzegorza H.
[/quote]
panie mądry geoinformatyku, potrafisz chyba tylko zwalniac a nic stworzyc
jutro napewno bedzie lepiej
Avatar
Loob / 30 marca 2011 o 12:20
Nic nie działa Ech przecież to Lublin
Avatar
pawel / 30 marca 2011 o 12:19
[quote name='PPPPP' timestamp='1301430679' post='456403']
i kolejne pieniądze miejskie wywalone w błoto.
[/quote]

skad wiesz ze urzad wydal na to jakies pieniadze ?
prosimy link do informacji o przetargu
Avatar
Paweł / 30 marca 2011 o 11:19
A to nie jest ta sama mapa która jest już jakiś czas na http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ tylko że tu jest wydzielona na Lublin?
pytam bo oczywiście mi nie działa
Avatar
obserwator / 30 marca 2011 o 11:01
Gratuluję samej inicjatywy. Trzymam kciuki za jej rozwój.
Podzielam głos pozostałych - trzeba to postawić na dobrym sprzęcie lub dostosować oprogramowanie, bo zbyt wolno działa. A tak być nie powinno.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 26

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!